İzmir Psikolog Fiyatları Seans Ücretleri ve İzmir Psikolog Tavsiyeleri

   İzmir psikolog fiyatları başlıklı yazımızda birçok psikolojik danışmanlık merkezini baz alarak belirlediğimiz psikolog, pedagog, aile terapisti ve psikiyatristlerin ortalama seans ücretlerini sizler için detaylı olarak aktardık, ayrıca İzmir’ de psikolog tavsiyesi isteyenler için psikologların danışan yorumlarına, özgeçmişlerini eklediğimiz yazımızda psikolog ararken dikkat edilmesi gereken konulara de değinerek İzmir’ de en iyi psikolog arayışında olanlara bir yol haritası çizdik.

  İzmir Psikolog Fiyatları Seans Ücretleri Ne Kadar?

  Kalabalık şehir yapısına sahip olmasıyla İzmir birçok psikolojik danışmanlık merkezini bünyesinde bulundurmaktadır. Birbirinden farklı ve çok sayıda kurumun bulunmasından dolayı psikolog fiyatları geniş bir yelpazeye yayılmış durumdadır.

 Bireysel psikolojik danışmanlık, aile çift terapisi, çocuk ergen terapisi gibi hizmetlere göre değişiklik göstermekle beraber İzmir psikolog fiyatları yeni mezun olmuş psikologlar tarafından 300 TL’ ye dahi verilebilirken bazı kurumlarda seans ücreti 1000 TL’ yi bulmaktadır. İzmir pedagog fiyatları da bu aralıkta değişmektedir.

  Psikiyatrist seans ücretleri psikolog ücretlerine göre daha pahalıdır. İzmir’ de özel psikiyatrist fiyatları 400 TL ile 1500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

İzmir Psikolojik Danışmanlık Seans Ücretleri Listesi

  Minimum Seans Ücreti Maximum Seans Ücreti
İzmir Psikolog Seans Fiyatları 300 ₺ 1000 ₺
İzmir Pedagog (Çocuk Psikoloğu) Seans Fiyatları 300 ₺ 1000 ₺
İzmir Aile ve Çift Terapisi Fiyatları 400 ₺ 1200 ₺
Online Terapi Fiyatları 300 ₺ 1000 ₺
İzmir Cinsel Terapi Ücretleri 500 ₺ 1200 ₺
İzmir Psikiyatrist Ücretleri 500 ₺ 1500 ₺
Türkiye Psikolog Fiyatları 300 ₺ 1500 ₺

Not: Yukarıdaki tabloda verilen psikolog ücretleri İzmir’ deki ortalama fiyatlar olmakla beraber sürekli değişkenlik göstermektedir fikir sahibi olunması için hazırlanmıştır resmi bir belge değildir.

İzmir’ de Psikolojik Danışmanlık Merkezleri Nerede?

  İzmir psikolog sayısı bakımından Türkiye’ de ilk sıralarda yer alan şehirler arasındadır. Psikolog ararken seansların aksamaması açısından size ulaşım bakımından yakın yerlere öncelik vermenizi öneririz.

  İzmir ilinde psikolojik danışmanlık merkezleri en çok Alsancak, Bornova ve Karşıyaka ilçelerinde yoğunlaşırken ardından Bayraklı, Bostanlı ve diğer ilçeler gelmektedir.

İzmir’ de Psikolog Ararken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İzmir’ in en iyi psikologlarını araştırırken dikkat etmemiz gereken en önemli konuları madde madde sıralayalım.

  • Danışmanlık alacağınız uzmanın lisans eğitiminin psikolog veya psikolojik danışman olmasına dikkat ediniz. Yaşam koçu vb. şekillerde kendilerini tanıtan psikoloji eğitimi almayan kişilerden hizmet almamanızı öneririz.
  • Psikoloğunuzun aldığı eğitimleri inceleyiniz EMDR, BDT, Aile Danışmanlığı, Çift Terapisi, Oyun Terapi, Pedagoji Eğitimi, Cinsel Terapi vb. eğitimleri alıp almadığını kontrol ediniz. Probleminiz alakalı olduğu alanla ilgili eğitimleri alan bir psikolog seçmeniz önem arz etmektedir.
  • İzmir’ de en iyi psikoloğu seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli faktör psikoloğun deneyimli olmasıdır bu konuda kuruma ve psikoloğa yapılan danışan yorumlarını okumanız psikoloğun öz geçmişini incelemeniz psikolog hakkında fikir sahibi olmanızda size yardımcı olacaktır.

Bize Ulaşın

Adres: Mimar Sinan Mah. Şair Eşref Bulvarı Şair Apartmanı No: 82/1 Kat: 5 Daire: 11 Alsancak /Konak/ İzmir

Randevu & Bilgi & Destek için bizi arayınız. Randevusuz seans verilmemektedir.