İzmir Psikolog Fiyatları Seans Ücretleri ve İzmir Psikolog Tavsiyeleri

   İzmir psikolog fiyatları başlıklı yazımızda birçok psikolojik danışmanlık merkezini baz alarak belirlediğimiz psikolog, pedagog, aile terapisti ve psikiyatristlerin ortalama seans ücretlerini sizler için detaylı olarak aktardık, ayrıca İzmir’ de psikolog tavsiyesi isteyenler için psikologların danışan yorumlarına, özgeçmişlerini eklediğimiz yazımızda psikolog ararken dikkat edilmesi gereken konulara de değinerek İzmir’ de en iyi psikolog arayışında olanlara bir yol haritası çizdik.

  İzmir Psikolog Fiyatları Seans Ücretleri Ne Kadar?

  Kalabalık şehir yapısına sahip olmasıyla İzmir birçok psikolojik danışmanlık merkezini bünyesinde bulundurmaktadır. Birbirinden farklı ve çok sayıda kurumun bulunmasından dolayı psikolog fiyatları geniş bir yelpazeye yayılmış durumdadır.

 Bireysel psikolojik danışmanlık, aile çift terapisi, çocuk ergen terapisi gibi hizmetlere göre değişiklik göstermekle beraber İzmir psikolog fiyatları yeni mezun olmuş psikologlar tarafından 800 TL’ ye dahi verilebilirken bazı kurumlarda seans ücreti 4000 TL’ yi bulmaktadır. İzmir pedagog fiyatları da bu aralıkta değişmektedir.

  Psikiyatrist seans ücretleri psikolog ücretlerine göre daha pahalıdır. İzmir’ de özel psikiyatrist fiyatları 2000 TL ile 6000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

İzmir Psikolojik Danışmanlık Seans Ücretleri Listesi

 Minimum Seans ÜcretiMaximum Seans Ücreti
İzmir Psikolog Seans Fiyatları1000 ₺4000 ₺
İzmir Pedagog (Çocuk Psikoloğu) Seans Fiyatları1000 ₺4000 ₺
İzmir Aile ve Çift Terapisi Fiyatları1500 ₺5000 ₺
Online Terapi Fiyatları1000 ₺4000 ₺
İzmir Cinsel Terapi Ücretleri1000 ₺4500 ₺
İzmir Psikiyatrist Ücretleri2000 ₺6000 ₺
Türkiye Psikolog Fiyatları800 ₺5000 ₺

Not: Yukarıdaki tabloda verilen psikolog ücretleri İzmir’ deki ortalama fiyatlar olmakla beraber sürekli değişkenlik göstermektedir fikir sahibi olunması için hazırlanmıştır resmi bir belge değildir.

İzmir’ de Psikolojik Danışmanlık Merkezleri Nerede?

  İzmir psikolog sayısı bakımından Türkiye’ de ilk sıralarda yer alan şehirler arasındadır. Psikolog ararken seansların aksamaması açısından size ulaşım bakımından yakın yerlere öncelik vermenizi öneririz.

  İzmir ilinde psikolojik danışmanlık merkezleri en çok Alsancak, Bornova ve Karşıyaka ilçelerinde yoğunlaşırken ardından Bayraklı, Bostanlı ve diğer ilçeler gelmektedir.

İzmir’ de Psikolog Ararken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İzmir’ in en iyi psikologlarını araştırırken dikkat etmemiz gereken en önemli konuları madde madde sıralayalım.

  • Danışmanlık alacağınız uzmanın lisans eğitiminin psikolog veya psikolojik danışman olmasına dikkat ediniz. Yaşam koçu vb. şekillerde kendilerini tanıtan psikoloji eğitimi almayan kişilerden hizmet almamanızı öneririz.
  • Psikoloğunuzun aldığı eğitimleri inceleyiniz EMDR, BDT, Aile Danışmanlığı, Çift Terapisi, Oyun Terapi, Pedagoji Eğitimi, Cinsel Terapi vb. eğitimleri alıp almadığını kontrol ediniz. Probleminiz alakalı olduğu alanla ilgili eğitimleri alan bir psikolog seçmeniz önem arz etmektedir.
  • İzmir’ de en iyi psikoloğu seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli faktör psikoloğun deneyimli olmasıdır bu konuda kuruma ve psikoloğa yapılan danışan yorumlarını okumanız psikoloğun öz geçmişini incelemeniz psikolog hakkında fikir sahibi olmanızda size yardımcı olacaktır.

Bize Ulaşın

Randevu & Bilgi & Destek için bize Whatsapp üzerinden yazabilir veya direkt arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz. Randevusuz seans verilmemektedir.

 

ŞUBELERİMİZ: 

 

İZMİR ---> 0 551 964 05 07

 

ANTALYA ---> 0 551 628 27 63