Sena Düzenli

Psikolojik Danışman

İzmir’ de psikolojik danışman olan Sena Düzenli, Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünden başarıyla mezun oldu. Uzun zamandır mesleki çalışmalarını devam ettiren Sena Düzenli çocuk-genç psikolojik danışmanlığı, ebeveyn aile danışmanlığı ve bireysel danışmanlık ile çalışmalarını yoğun olarak sürdürmektedir. Psk. Dnş. Sena Düzenli kariyeri boyunca psikoloji alanında bir çok önemli eğitimi tamamladı ve bunları başarıyla uyguladı. Aldığı eğitimlerden bazıları;

Almış Olduğu Psikolojik Danışmanlık - Terapi Eğitimleri

• Oyun Terapisi Eğitimi
• Çocuk ve Ergenlerde Psikolojik Danışmanlık Eğitimi
• Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlanması
• Filial Terapi Eğitimi
• Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ( Prof. Doktor Hakan Türkçapar )
• Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)
• Ebeveyn Danışmanlığı
• Çocuk Değerlendirme ve Gelişim Testleri
• Çocuklarda Dil Gelişimi Eğitimi
• Bireysel Yetişkin Psikolojik Danışmanlık
• Ebeveyn ve Aile Danışmanlığı
• Çocuk Resimlerinin Psiko-Pedagojik Analizi Projektif Çizim Testleri Eğitimi
• Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
• Moxo d-CPT Yetişkin ve Çocuklarda Dikkat Testi
• Çocuklarda Dil Gelişimi Eğitimi

İzmir Psikolojik Danışman Sena Düzenli

Danışan Yorumları

5.0

T. A. ( Danışan )

Öncelikle Sena hanıma sonrasında da tüm Yankı psikoloji ailesine çok teşekkür etmek istiyoruz. Kızım 7 yaşında ve maalesef alt ıslatma sorunumuz devam ediyordu. Psikiyatriste gittiğimizde sorunun psikolojik olduğunu ve oyun terapisi seanslarının etkili olabileceğini söyledi. Böylece yolumuz Sena hanım ile kesişti. Kendisi ilk seanstan bilgisiyle bize güven verdi. Sürece hakimiyetini ve deneyimini hissettirdi. Sena hanımında yönlendirmeleriyle oyun seanslarımız yaklaşık 2 ay sürdü ve bu süreçte kızımda adım adım değişiklikler olmaya başladı tabi ki olumlu yönde. Alt ıslatma sorunu için geldiğimiz Sena hanım, kızımın pek çok farklı sorununa da çözüm buldu. Kızım çok daha sakin kendini ifade edebilen, özgüveni artmış biri oldu. Kesinlikle tavsiye ederiz.

 

n.a. ( Danışan )

Destek alma kararını vermek benim için kolay olmadı. Etrafımdakiler bazen destek almam gerektiğini söylese de ihtiyacım olmadığını düşünüyordum. İnsanların takıntı olarak değerlendirdiği durumla yaşamaya alışmıştım bu bana normal geliyordu. Ancak eşim ve çocuklarım bu durumdan rahatsız olmaya başladıkça ve çocuklarımın da benim gibi takıntılar geliştirdiklerini fark edince destek almaya karar verdim.  Arkadaşımın tavsiyesi ile Sena hanımdan randevu aldım ve iyi ki terapiye başladım diyorum. Anlaşılmak takıntılarınızdan dolayı yargılanmamak nedenlerini görmek ve nasıl aşabileceğimi bilmek beni çok heyecanlandırdı ve bu sayede takıntılarımın çoğundan kurtuldum. Sena hanıma çok teşekkür ederim sayesinde aile huzurumu da sağlamaya başladım.

 

Sıla … (Danışan)

Oğlum kreşte saldırgan davranışlar gösteriyordu öğretmenimiz oyun terapisinden bahsetti Sena hanımı tavsiye etti. Böylece Sena hanımla oyun terapisi sürecimiz başlamış oldu. Oğlum arkadaşlarıyla pek iletişim kurmaz oyun oynamaz ve genelde kavga ederdi. Hırçın ve yaramaz bir çocuktu. Babası da ben de ne yapacağımızı şaşırmıştık. Bir süre Aras’ın üstüne gittik davranışlarını değiştirmeye çalıştık olmadı, Aras’ın yanlış davranışlarını görmezden gelmeye çalıştık öyle de yapamadık. Bu çaresizlik içinde Sena hanım ilaç gibi geldi bize. Yaptığımız görüşmelerde kendi yanlışlarımızı fark ettik. Anne baba olarak bazen istemesek de çocuklarımıza yanlış davranabiliyor ve onları zorlayabiliyormuşuz. Doğru bildiğimiz şeyler yanlış olabiliyormuş. Bunları görmemizi ve pek çok şey öğrenmemizi sağladığı için Sena hanıma çok teşekkür ediyoruz. Bir diğer taraftan biz oyun terapisinin de çok faydasını gördük. Aras her seansı iple çekti, Sena ablasını dilinden düşürmedi. Sena hanım ne yaptı bilmiyoruz ama bizim sözümüzü dinlemeyen oğlum, Sena ablası söyleyince isteye isteye yaptı değiştirdi pek çok davranışını. Hırçınlığı ve öfkesi azaldı, arkadaşlarıyla iletişimi arttı. Allah razı olsun Sena hanımdan.

 

Remziye A.. (Danışan)

3.sınıfa giden oğlum ödevlerini yapmıyor ve sadece bilgisayar oynamak istiyordu. Sözümüzü asla dinletemiyorduk. Okuldan da şikayet almaya başlayınca oyun terapisi almaya karar verdik. İnternetten araştırmalarımız sonucunda Sena hanımı seçtik. Sena hanım oğlumuza nasıl yaklaşmamız gerektiği konusunda bize bilgilendirmeler yaptı. Düzenli telefon görüşmeleriyle bizi süreç içinde aktif tuttu ve yönlendirmeler yaptı. Oğlumuza karşı yanlış yaptığımız pek çok davranışı fark etmemizi sağladı. Sena hanım çok bilgili ve ilgili bir psikolog. Onun sözünden çıkmazsanız kendisi emin adımlarla sonuca ulaştırıyor zaten. Oğlumla iletişimimiz çok daha güzel artık, derslerine karşı daha istekli ve etrafa karşı da daha ılımlı biri oldu. İyi ki Sena hanımı tercih etmişiz.

 

Bu…. L. (Danışan)

Ben 15 yaşında bir lise öğrencisiyim. Kendimi anlatmakta içimi dökmekte zorlanan biriyim. Kendi halinde içe kapanık biriyim de denenebilir. Sınıf arkadaşlarımla istediğim ilişkiyi kuramadım yalnız kaldım. Bu beni içine kapanık olmamın yanında depresif biri de yapmaya başladı. Aileme destek almak istediğimi söyledim ve Sena hanımı buldum. İlk seans beni çok güzel dinledi gerçekten beni anladığını ve önemsediğini hissetmiştim. Sonrasında psikoloğum ne derse onu yaptım, ben zaten değişmek için hevesliydim Sena hanım da ilgisi ve tecrübesiyle istediğimiz sonucu almamı sağlad ve hep yanımda oldu. Onu çok seviyorum iyi ki hayatıma dokundu.

 

e. c. ( Danışan )

Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Sena hanımdan destek almaya karar verdik, açıkçası bir şeylerin değişeceğine inancım pek yoktu çünkü çok zor bir çocuğum vardı. Kızım 3 yaşında ve çok hırçın ve öfkeli bir yapıya sahip. Her şeyi ağlayarak çözmeye çalışıyor ve istediği bir şey olmayınca anormal tepkiler veriyordu. Eşimle birlikte kendimizce bir çok yöntem denedik ama asla sonuç alamadık. İlk seans bizimle bir görüşme yapıldı. Bu seansta hatalı yaptığımız değiştirmemiz gereken pek çok şeyi anlattı bize. Kardeş kıskançlığı durumundan bahsetti. Bu güne kadar kızımızdaki sorunların temelinde kardeş kıskançlığı ve ne kadar dikkat etsek de ebeveyn olarak hatalı yaptığımız davranışların olabileceğini düşünmemiştik. Kızımız için en iyisini isterken aslında ona iyilik yapmadığımız pek çok durumunun farkına varmamızı sağladı Sena hanım. Oyun terapisi sürecinde Sena hanımın yönlendirmeleriyle biz de pek çok davranışımızı değiştirdik. Birkaç hafta sonunda kızımızda da gözle görülür olumlu değişimler olmaya başladı. Sorunları için hemen ağlamak yerine kendini ifade etmeyi tercih ediyordu artık. Kardeşine karşı çok daha sevgi doluydu ve onu taklit etmeyi bırakmıştı. Yaklaşık 8-9 seans süren sürecin ardından çok güzel sonuçlar alarak sürecimizi sonlandırdık. Ara ara yine Sena hanımdan destek almaya ihtiyacımız oluyor kontrol seansları yapıyoruz ve hemen etkisini görüyoruz. Sena hanım ve Yankı Psikoloji kesinlikle tavsiye edeceğimiz bir yer.

 

O… T. (Danışan)

5 ay önce eşimin mesajlarını incelerken aldatıldığımı öğrendim ve çok kötü durumdaydım. Eşimi hala seviyordum ve 6 yaşındaki çocuğumun kötü etkilenmesini istemiyordum. Bu çaresizlik zamanlarımdan çıkmam gerektiğine karar verdim çevremin de destekleriyle Sena hanımla seanslara başladık. İnsanın kendini yetersiz ve eksik hissettiği bir dönemde Sena hanım tecrübesi ve anlayışıyla elimden tuttu. Senelerce kendime karşı ne kadar kötü davrandığımı anladım. Bunca zaman benimsemiş olduğum değersizlik hissimden birkaç seansta kurtulmamı sağladı Sena hanım. Her seans sonrasında seansta konuştuklarımızı düşündüm kendimi değiştirmeye çalıştım Sena hanımın dediklerini uyguladım. Süreç benim için zorluydu ama çok da umutluydu. Artık kendimi seviyorum özgüvenimi kazandım. Eşimin bana karşı tavrı da çok değişti. Sena hanım sayesinde bu zor süreçte oğlumun da olabilecek en az şekilde etkilenmesini sağladık. Kendisini çok seviyorum çok teşekkür ederim..

 

Ze…… ( Danışan )

Sena hanıma ne kadar teşekkür etsem az sayesinde kaygı ataklarımdan kurtuldum. 17  yaşındayım ve yaklaşık 4 yıldır kaygı atakları yaşıyorum. Bu ataklar sınav stresi ile iyice arttı ve sınavlarda başarılı olamıyordum, evde yapabildiğim netlerin yarısı bile sınavlara yansımıyordu bu durum benim gelecek kaygımı çok fazla arttırdı ve içinden çıkamaz oldum. Ne kadar çalışsam da yapamıyordum ve ailem durumu fark edip  beni Sena hanımla tanıştırdılar. Kendisi çok sıcak ve samimi beni çok iyi dinledi kendimi çok rahat ve güvende hissettirdi. Sınav kaygım artık hiç yok ve bu sınavlarıma da yansıdı, imkansız gibi gözüken bir şeyi yaşıyorum şuan. Ailem beni iyi ki sena hanımla tanıştırdı. Hem ailem hem de Sena hanım iyi ki varsınız sizlere çok teşekkür ederim.

 

gök.. alt… ( Danışan )

Eşimle boşanma aşamasındaydık ve bu süreçten kızımızın en az zararla çıkmasını istiyorduk. Bu sebeple İzmir’de pedagog arayışına girdik. Araştırmalarımız sonucu Sena hanımdan pedagog yardımı almaya karar verdik.  Bizimle yaptığı ilk aile görüşmesinde kızımız hakkında bilgi almanın yanında bize de çok güzel tavsiyelerde bulundu. Sena hanımın yönlendirmeleriyle kızımıza nasıl davranmamız neler yapmamız gerektiğini çok net bir şekilde anlamış olduk. Bizim doğru yaklaşımımız ve oyun seansları ile kızımız bu süreci daha sağlıklı bir şekilde atlatmış oldu. Kızım Ecede de günden güne gelişmeleri gözlemleyebiliyorduk. Bu süreci Sena hanımın desteğiyle atlattığımız için çok memnunuz. Kariyeri başarılarla devam etsin hep. Kendisine teşekkür ederiz

 

B.. Yiğ… ( Danışan )

Oğlum 8 yaşında ve hareketli hırçın bir çocuk. 3 ay önce okuldan maalesef bazı şikayetler aldık rehber hocamızın oyun terapisi tavsiyesi üzerine internetten Sena hanımı bulduk. Yorumları okuyarak Sena hanımı tercih etmiştik iyi ki de öyle yapmışız. Bize çocuğumuzu anlamayı öğretti. Oğlum Aras’ın her seans sonrası değişimlerine bizzat şahit olduk. Sena hanım süreci ekip işi olarak yönetmemiz gerektiğini ve bu şekilde ilerleme kaydedilebileceğini bize anlattı. Sena hanımın sözünü dinledik ve meyvelerini de aldık tabi ki. İyi ki Sena hanım, iyi ki Yankı Psikoloji. Teşekkür ederiz.

 

Emre Can.. ( Danışan )

Panik atak sorunumla ilgili tavsiye üzerine Sena hanımdan randevu almaya karar verdim. Çok tedirgin ve kaygılı biriyimdir fakat Sena hanım beni daha ilk seanstan konuşmalarıyla etkiledi. İlk seans bittiğinde bile kendimi çok rahatlamış hissediyordum. Sonrasında yaklaşık 2 ay süren bir tedavi sürecim oldu. Sena hanımla her seanstan üzerine koyarak çıkıyordum kendime güvenim artmıştı ve uzun zamandır dert yandığım panik atak artık çözülebilir ve basit bir durum haline gelmişti gözümde. Sena hanımın deneyimli, kendine güvenen ve sürece hakimiyetli oluşu benim de ona güvenmemi sağlamıştı. 2 aylık sürede Sena hanımın dediklerini düşündüm kafa yordum ödevlerini yerine getirmeye çalıştım ve inancımı hiç yitirmedim. Artık panik atak benim hayatımdan çıktı ve korkmuyorum. Önce Sena hanıma sonra da kendime güveniyorum. Her şey için teşekkür ederim.

 

mer.. ç. ( Danışan )

Şimdi kendimi nasıl bu kadar rahat anlatabiliyorum bilmiyorum fakat bundan birkaç ay öncesinde yatağımdan başımı kaldıracak bir enerjim bile yoktu. Aldatılmış bir kadın olmamla birlikte ayrılık dönemi benim için çok zor gidiyordu ve evin dışına adım atmak dahi istemiyordum.  Başımdan geçen olayları asla kabul edemiyordum fakat o şekilde kalarak da yaşamımı sürdüremeyeceğimin farkındaydım. Öneriler üzerine Sena Hanımdan randevu oluşturmaya karar verdim. Ruh halim nedeniyle seanslara önce online başladım ardından yüz yüze sürdürdüm. 2-3 ay civarında süren bir danışmanlık dönemim oldu ve şu an o zamanları aklıma getirdiğimde ne kadar da önemi olmayan ve saçma şeyler için üzüldüğümü anlıyorum. Sena hanımdan kendime değer göstermeği öğrendim. Şimdi bir kadın olarak kendimi seviyorum ve kendisiyle mutlu olabilen birisiyim. Sena hanıma çok teşekkür ederim ve benim durumumdaki gibi olan herkes için mutlaka randevu almalarını öneririm.

 

nazlı a. ( Danışan )

Kızım 6 yaşında ve fazlasıyla içine kapanık sessiz bir çocuktu. Yanımdan ayrılmıyor ve yabancılarla iletişime geçmiyordu. Bu durum için internette oyun terapisi yazılarını okudum ve Sena hanımdan randevu almaya karar verdim. İlk seanslar anne baba olarak bizim için oldukça zordu. Kızım yalnız oyun odasına bile girmek istemiyordu. Fakat Sena hanım kendine güveniyle ve deneyimleriyle süreci çok güzel yönetti. Bu durumlarla karşılaşabilme ihtimalimize karşı bizi aile seansında da bilgilendirmişti ve yönlendirmeleri doğrultusunda biz de endişemizi belli etmemeye çalıştık. Birkaç seans sonunda kızım oyun odasına isteyerek ve tek başına girmeye başladı. Sena ablasına güvendi ve onunla paylaşımlar yapmaya başladı. Bizim için inanılmaz güzel bir durumdu bu. Sonraki seanslar çorap söküğü gibi gelmeye başladı. Her seans beklentimizin üstünde geri dönüşler görmeye başladık . Sena ablası iyi ki var onu çok seviyoruz.

 

Mehmet (Danışan)

42 yaşındayım ve şimdiye kadar hiçbir şeyden korkmadan yaşayan biriydim ama son 2 yıldır her şeyden korkmaya bana kötü bir şeyler olacak kaygısı yaşamaya başladım, dışarı çıkmak, bir şeyler yemek, yalnız kalmak hızlı yürümek, haber dinlemek yani yaşadığım her şey atak yaşamama sebep olabiliyordu, sürekli internette araştırma yapıp ne yaşadığımı bulmaya çalışıyordum, tüm dikkatim bedenimdeydi en ufak bir değişiklik beni korkuyordu. Bu şekilde yaşamak berbat bir şeydi daha doğrusu artık yaşamıyordum. İnternette yaptığım araştırma sonucunda Sena hanımdan destek almaya başladım. Kendisi çok samimi, güler yüzlü ve işini severek yapan birisi. Öncelikle beni çok iyi dinledi sorular sorarak yaşadığım durumun mantığını ve başlangıcını bulmaya çalıştı ve bu durumun yaşadığım travmadan sonra başladığını fark etmemi sağladı. Bundan sonraki süreç daha kolay ilerledi. Aldığım terapi sayesinde artık hayatı yeniden yaşamaya başladım. Panik ataklardan beni kurtarıp özgürleşmemi sağladığı için kendisine çok ama çok teşekkür ederim.

 

Ebru (danışan)

En çaresiz olduğum anda hayatıma dokunup bana destek olduğu için Sena hanıma teşekkür ederim. 4 yıllık ilişkim aldatıldığımı öğrenmemle bitti. Yaşadığım ızdırabı anlatmam mümkün değil, ama bu durum beni darmadağın bir hale getirdi. Kendimi çok değersiz çirkin ve başarısız hissediyordum ayrıca ailem dahil kimseye güvenemiyordum artık. Güven olmadan yapayalnız var olmak çok zor bir duygu. O kadar karamsardım ki asla iyi olabileceğime inanmıyordum, ağlama krizlerim, gördüğüm kabuslar, uykusuzluk ve iştahsızlık beni günden güne öldürüyor gibiydi yaklaşık 8 kilo verdim. Sağlığımı da kaybetmeye bir psikolog ile görüşmem gerektiğine karar verdim. İlk seanslar benim için çok zordu konuşacak enerjim bile yoktu ama içimdekileri paylaşmak ve anlaşılmak iyi gelmişti, zaman ilerledikçe ağlama krizlerim azaldı ve en azından bir şeyler yemeye başladım günden güne daha iyi olmamı sağlayıp yeniden kendime güvenmemi sağladığı için Sena hanıma ne kadar teşekkür etsem azdır. Artık daha mutlu ve umutluyum.

 

Sib.. h. (Danışan)

Yaşım 28 ve ben çocukluğumdan beri kendine güveni olmayan kalabalıktan korkan ve uzak duran biriyim.  Her yerde görünmez olmaya çalışıyordum. Yabancı biriyle konuşmak, kalabalık bir ortamda bulunmak hatta birine soru sormak bile benim için dünyanın en zor şeyiydi. Herkes bana bakıyor ve benim hakkımda olumsuz şeyler düşünüp alay ediyor gibi hissediyordum her an dalga geçilme korkusu yaşıyordum ve artık bu şekilde yaşamak imkansız hale geldi çünkü artık iş hayatına girmiştim ve görünmez olamıyordum, insanlarla iletişim kurmak kalabalık ve yabancı ortamlara girmem gerekiyordu. Bu durumu aşamayacağımı bildiğim için İnternetten yaptığım araştırma ile Sena hanımla Terapiye başlamaya karar verdim ve iyi ki bu kararı verdim. Yaşadığım durumun hangi travmalardan kaynaklandığını beraber bulduk ama bu tabiki yeterli değildi daha yolun başındaydık. Seanslar ilerledikçe verilen ödevleri yerine getirdikçe yaşadığım sosyal fobi azalmaya başladı şuan çok daha iyiyim. Terapi sürecim yaklaşık 6 ay sürdü bazen ara verdim inancım kırıldı ama Sena hanım inancımı hep diri tutma sağlayarak kopmama izin vermedi. Sena hanım işini profesyonelce yapan harika bir psikolog kendine çok teşekkür ederim.

 

N.N. ( Danışan )

Oğlum lise son sınıfta ve çok kaygılı bir çocuktu, hem gelecek hem de yoğun sağlık kaygısı yaşıyordu. Bu durum tüm hayatını etkilemeye başladı. Sürekli doktorlara gidip bi hastalığı olup olmadığını öğrenmeye çalışıyordu bu durum bizi çok yıprattı. İnternette psikolog ararken sena hanımdan destek almaya karar verdim yüzü bana samimi ve içten gelmişti, yorumları da okuyunca tamamen emin oldum. Çok güzler yüzlü ve pozitif bir insan, oğlum ilk seanstan itibaren kendisini sevdi devam etmek istedi. Aldığımız destekten ve sonuçtan çok memnunuz. Kendisine çok çok teşekkür ederim ve herkese tavsiye edebilirim.

 

T. H. ( Danışan )

Sena hanımı birkaç ay önce instagramda gördük ve yazıların birinde bahsettiği öfke problemi durumu bizim oğlumuzda da vardı ve randevu almaya karar verdik. Kendisi alanına çok hakim ve güvenilir bir uzman bence. İlk seanstan bunu bize hissettirdi ve içimiz rahat seanslara başladık. Sürecin inişli çıkışlı olabileceğinden ve kendisine güvenmemiz gerektiğinden bahsetmişti. Öyle de oldu gerçekten. Bu süreçte oğlumuzda pek çok değişimler gözlemledik Sena hanım nasıl başardı neler yaptı bilmiyoruz ama oğlumuzun öfke sorununun büyük oranda ortadan kalktı. İyi ki karşımıza çıkmış ve iyi ki Sena hanıma oyun terapisi sürecine başlamışız.

 

Buket d… (Danışan)

Sena hanımdan eşimle birlikte çift danışmanlığı almak için randevu aldık. Yorumlarını okuyarak Sena hanımı tercih ettik tam da yorumlardaki gibi bir danışman kendisi. İşini ciddiyetle yapıyor ve profesyonelliğini anlayabiliyorsunuz. İlk seans hem benimle hem eşimle ayrı ayrı görüştü sorunlarımızı anlayıp program yaptı. Sonraki seanslarda bizi birlikte de gözlemledi ve nokta atışlarıyla hatalarımızı farketmemizi sağladı. Zeki bir psikolog kesinlikle, nerede ne denmesi gerektiğini bilerek seans yapıyor. Sena hanımla görüşmeye devam ediyoruz ama şimdiden çok fazla yol katettik birçok sorunumuzu çözdük. Eşim de ben de kendisinden memnun kaldık tavsiye ederiz.

 

D. cer.. ( Danışan )

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Sena hanımdan destek almaya karar verdik. Kendisi hem alanında uzman hem de çocuğunuzu güvenle emanet edebileceğiniz birisi. Yardım alma sebebimiz 4 yaşındaki oğlumu doğacak kardeşine hazırlamaktı. Aldığımız destek hem bize hem de çocuğumuza çok iyi geldi. Tespitleri ve yönlendirmeleri tam isabetti. Yaklaşık 8 seans devam ettik ve oğlumun davranışlarında da çok ciddi değişimler farketmeye başladım. İzmir’de olup pedagog desteği arayan herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

 

H. T. ( Danışan ) 

14 yaşında ergen bir kızım var ve dersleriyle ilgili bazı sıkıntıları adı. Sınav için endişeliydi ve kendine hiç güvenmiyordu. Çalışıyordu fakat istediği sonucu alamıyordu. Psikolojik destek almaya karar verdik. Tavsiye üzerine Sena hanımdan randevu aldık. İlk seansta bizden de kısa bir bilgi aldı ve sonrasında kızımla seanslara başladı. Kızım tabi ki istekli olarak gelmemişti ama Sena ablasını tanıdıktan sonra tüm seanslarını kendi ayarladı ve düzenli gitmeye başladı. Bu süreçte Sena hanım kızımızın güvenini kırmamak adına bizimle seans detaylarını paylaşmadı. İlk başta bu durumu garipsedik dahil olmak istedik fakat sonrasında çok daha güvenilir sağlam bir bağ olduğunu ve bu şekilde ilerlenmesinin daha sağlıklı sonuçlar getirdiğini gördük. Kızım Sena ablasına güvenerek dediklerini dinleyerek çok fazla yol katetti. Sınav kaygısı azaldı kendine güveni arttı sosyal çevresi genişledi ve en önemlisi daha mutlu kendini seven bir bireye dönüştü. Sena hanıma ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

c.d. ( Danışan )

Sena hanım öncelikle kişiliği ile şahane  birisi.  Kızım okula başladıktan sonra dikkat eksikliği olduğunu fark etmeye başladık ve bu sebeple randevu oluşturduk.  Kızım ilk başlarda seanslara gitmek istemedi ve bu durum beni çok endişelendirdi ancak seanslara düzenli devam ettikçe kızımın isteksizliği bitti. Sena hanımın iletişi ve uzmanlığı sayesinde hem isteksizliğini hem de dikkat eksiliği sorununu büyük oranda aşabildik. Titizliğinden ve bize sağladığı yardımlardan dolayı kendisine çok teşekkür ederim, sizi iyi ki tanıdım.

 

Zeynep B. ( Danışan )

Uzun süredir devam eden bir ilişkim vardı ve yaşadığım fiziksel ve psikolojik şiddet sonrasında doktorumun tavsiyesi üzerine Sena hanımdan randevu aldım. Sene hanım beni yargılamadan ve kendimi değerli hissetmemi sağlayarak kendime olan güvenimi artırdı. Olaylara getirdiği farklı bakış açılarıyla olayları farklı yorumlamamı sağladı. Bu kadar karanlık bir dönemimde bana ışık olduğu için kendisine teşekkür ederim.

 

İ. Kı. ( Danışan )

İnternetten araştırmalar sonucunda 17 yaşındaki oğlumuz için Sena hanımdan randevu almaya karar verdik. Oğlumun bazı takıntıları vardı. Sürekli ellerini yıkıyor ve istemsizce her şeyi sayıyordu. Takıntılarından rahatsız değildi ve değişmek istemiyordu bu sebeple seanslara başlamamız ve oğlumuzu ikna etmemiz biraz zor olmuştu. İlk seans Sena hanım oğlumuzla ne konuştu bilmiyoruz ama sonrasında süreç bizim için çok rahattı. Oğlum düzenli olarak Sena hanımla görüşmeye başladı ve seanslarına istekli gidiyor seanslardan mutlu ayrılıyordu. Birkaç hafta sonrasında oğlumdaki değişimleri gözlemlemeye başladık el yıkamaları azaldı ve bizimle daha çok konuşmaya ve kendini daha çok anlatmaya başladı. Kendisine her şey için teşekkür ederiz.

 

As.. Tu.. (Danışan)

Biz arkadaş tavsiyesi ile Sena hanımdan randevu aldık. 7 yaşındaki oğlumda dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite sorunu olduğunu söyledi öğretmenimiz. Açıkçası bu durumu öğrenince fazlasıyla panikledik ilk kez böyle bir durumla karşı karşıya kalmıştık. Sena hanım ilk seans oğlumuz olmadan bizimle görüştü. İlk seanstan kendisinin ne kadar bilgili ve sürece hakim biri olduğunu hissettik. Sena hanım hem mesleki bilgisiyle hem de insani özellikleriyle bize ve oğluma çok iyi geldi. Oğlumun arkadaşlarıyla iletişimi çok daha iyi olmaya başladı ve okuldaki başarısı da zamanla arttı. Öğretmenimiz de oğlumdaki değişimden çok memnun oldu. Bizim gibi sorunları olan varsa gönül rahatlığıyla Sena hanımı seçebilir, biz çok memnun kaldık teşekkür ederiz.

 

Yon.. K. (Danışan)

Son zamanlarda eşim çok agresif ve vurdumduymazdı. Kendimi değersiz hissediyordum ve mutlu değildim. Eşimi zar zor ikna ederek çift terapisine başlamaya ikna ettim. Sena hanımı internetten buldum ilk kendim için randevu aldım daha sonra eşimle birlikte aile danışmanlığı sürecine başladık. Eşim isteksizdi ama Sena hanımla görüşmelerden sonra seanslara karşı bakışı değişmeye başladı. Verim aldığımızı her seans sonrasında hissediyorduk ve düzenli olarak katılım sağladık. Sena hanım süreç içinde yönlendirmeler yaptı kendimizi sorgulamamızı sağladı yerinde tespitleriyle güvenimizi kazandı. 3 ay boyunca eşim de gözle görülür değişiklikler oldu çevremiz de farketti hatta. Seanslara kendimi sorunsuz görerek başlamıştım ama bu süreçte ben de pek çok davranışımı değiştirdim. Eşimle birbirimize karşı haksızlık ettiğimiz konuların farkına vardır ve sevgimizi göstermeye başladık. Sena hanımın kontrolünde olmanız yeterli oluyormuş kendisine çok teşekkür ederiz.

 

Me..  a.. ( Danışan ) 

Çocuğumda göz seğirmesi ve ufak bir omuz hareketi şekline tikler mevcuttu. İlk başlarda açıkçası önemsemediğimiz bu durum, oğlum ilkokula başladığında sorun olmaya başladı. Akranları tarafından dışlanıyor ve alay ediliyordu. Rehber hocamızın yönlendirmesi ile Sena hanımdan oyun terapisi için randevu aldık. Oğlumdaki tiklerin psikolojik olabileceğini bilmiyorduk daha önce. Açıkçası oyun odasında oyun oynanarak tiklerinin azalacağını da tahmin etmemiştik hiç. Fakat Sena hanım işinde çok başarılı gerçekten, oğlumdaki tikler günden güne azaldı ve bunun yanında davranışsal pek çok güzel değişim oldu oğlumda. Kendine güveni arttı içe kapanıklığı azaldı, bizimle olan iletişimi güçlendi ve daha pozitif mutlu bir çocuk oldu. Çok mutluyuz ve çok memnunuz Sena hanıma teşekkür ederiz.

 

Pel…. ( Danışan )

Pedagoga başvurma nedenim 6 yaşındaki oğlumdu. Oğlum sosyal ilişki kuramayan özgüveni yetersiz, çok çekingen bir çocuktu. Yaşıtlarının varlığı onu çok sessiz ve hareketsiz bir çocuğa dönüştürüyordu. Yanında olmazsam asla o ortamda bulunmak istemiyordu. İnternette pedagog araştırırken Sena hanımı buldum ve kendisinden çok memnun kaldık. 12 seansın sonunda oğlum çok daha özgüvenli ve sosyal bir çocuk oldu. Sena hanım ilgisinden ve profesyonelliğinden dolayı çok teşekkür ederim, kendisi işini layığı ile yapan şahane bir insan.

 

Ka. T…. ( Danışan )

Eşimle boşanma aşamasındayken destek almaya karar verdim. Artık ne yaptığımın bilincinde değildim her şey kızımın önünde yaşanmıştı ve artık ona kötü davranmaya başlamıştım. Kızımda çok hırçın ve öfkeli olmaya başlamıştı, ayrıca tikler ve gece sayıklamaları da olmaya başladı. Sena hanımdan destek almaya başladıktan sonra yaptığımız hataları ve bunların nelere sebep olabileceğini öğrenince çok korktum ve bu durumu telafi edebilmek için Sena hanımın bütün önerilerini harfiyen uyguladım. Sabrından ve sevecenliğinden dolayı kendisine çok teşekkür ederim bir bile beni yargılamayışı beni çok rahatlatmıştı ve bu sayede kızama da faydalı olabildim.

 

B…. ( Danışan )

15 yalındaki kızım için .sena hanımdan randevu aldık, babası çok istemese de ben destek alınması gerektiğine inanıyordum, iyi ki de destek almışız diyorum.  Kızımla sürekli tartışıyorduk, öfke nöbetleri geçiriyordu ve bazen kendine hafifte olsa zarar veriyordu. Şuan ilişkimiz başlangıca göre çok daha iyi umarım daha da iyi olabiliriz. Sena hanıma çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.

 

H… ( Danışan )

Sena hanımla arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıdım. Kızımın tırnak yediğini farketmiştim ama bunun zamanla düzeleceğini düşünüyordum. Ancak bu durumun ciddi bir şey olduğunu oyun terapisi ile erken yaşta aşılabileceğini öğrenince randevu oluşturdum. Oyunla bir şeylerin düzeleceği bana çok inandırıcı gelmemişti ancak Sena hanım bunun oyun değil çocuğun dili olduğunu ve onun diliyle çocuğa destek olmamız gerektiğini bu terapinin nasıl olduğunu bana anlattıktan sonra inancım arttı. Kızımın tırnak yemesi ve aslında mutsuzluğu da artık yok daha neşeli bir çocuk. Sena hanım çok sabırlı, anlayışlı alanına çok hakim birisi. Sena hanıma çok çok teşekkür ederim.

 

G. D. (Danışan)

Yaklaşık bir buçuk senedir kızımı farklı psikologlara götürüyorum. Kızım çok kırılgan hassas ve içine kapanık bir çocuk. Bu durum beni çok üzüyordu. Ta ki Sena hanımla tanışıncaya dek. Şu an hem kızım hem ben çok iyi durumdayız. İyi ki Sena hanımı tercih etmişim, zaten tavsiye üzerine gitmiştik. Sonuç beklediğim gibi oldu. Buradan da kendisine teşekkür etmek istedim.

 

Ze… D.. ( Danışan )

Eşim ile yaşadığımız bazı sorunlarımız vardı ve aldığımız tavsiye üzerine Sena hanımdan randevu aldık. İlk zamanlarda eşimin isteği hiç yoktu ve ilişkimizin herhangi bir çözüme ulaşacağına inanmıyordu. Sena hanımdan düzenli olarak seans almaya başladık ve sonrasında eşimin hem davranışlarında değişiklikler oldu hem de daha istekli oldu. Elbette bu danışmanlık süreciyle birlikte ben de kendimdeki birçok şeyi fark ettim ve kendimde değişiklikler gerçekleştirdim. Nasıl bu kadar iyi bir noktaya geldiğimizi hala tam olarak anlayamadık fakat şu anda Sena hanımın bize rehber olması ile birlikte ilişkimizin apayrı bir boyuta kavuştuğunu söyleyebilirim ve hemen hemen bütün problemlerimizi çözümlendirdik. Ve bu süreçte öğrendiğimiz şeyler oldu mesela eşimle karşılıklı olarak birbirimizi nasıl dinlememiz gerektiğini, birbirimizi daha iyi anlamayı ve saygı göstermeyi öğrendik. Tabii ki de zaman zaman tartışmalar ve problemler çıkıyor fakat karşılıklı değer veriyoruz ve yaşadığımız sıkıntıların üstesinden kendi başımıza gelebiliyoruz. Şunu fark ettim ki aslında en önemli ve zor gelen kısım çift terapisine ve bir desteğe başvurma kararı almakmış ardından zaten Sena hanımın yardımıyla çorap söküğü gibi gidiyor.

 

y. ( Danışan )

6 yaşındaki kızımızı alt ıslatma problemi için doktora götürmüştük ve doktor bize bu problemin psikolojik olduğunu belirtti, biz de bu nedenle yardım almak istedik.  Psikolog seçiminde kızımızın öğretmeninin de yönlendirmesiyle Sena hanımdan randevu aldık. Oyun metodu ile alt ıslatma problemi nasıl ortadan kalktı anlayamadık ama Sema Hanım sağ olsun alt ıslatma diye bir problemimiz artık yok.

 

Be… ( Danışan )

Doğum yaptıktan sonra bazı ruhsal problemlerim, ruhumun etrafını saran bazı hisler ve ailevi sıkıntılarım vardı. Sena hanımın verdiği desteyi sayesinde artık daha mantıklı düşünebiliyorum. Online ve yüz yüze gerçekleştirdiğimiz her görüşmenin sonrasında içim daha da rahatlamış oluyordu ve duygularım ile zihnimdeki düşüncelerimin istikrarlı bir şekilde değiştiğini görüyordum. Kendime daha fazla kıymet göstermeye başladım ve bunu sağlamamda bana destek olduğu için kendisine çok teşekkür ederim. İyi ki de hayatıma dâhil olmuş ve yollarımız buluşmuş kendisine minnettarım, yardım almak isteyen herkese Sena hanımı tavsiye ediyorum.

 

Hakan ( Danışan )

Benim en önemli sıkıntılarımdan birisi panik ataktı bir de tek başıma yolculuk etmem mümkün olmuyordu ve kalabalık grupların önünde konuşmada çok problem yaşıyordum.  Bu problemlerimden ötürü zamanla daha da çok içine kapanık oldum ve bir de üstüne arkadaş çevrem çok azaldı ve küçüldü.  Dayım bana tavsiyelerde bulundu ve onun da önerisiyle psikolojik destek alma kararı verdim. Böylelikle Sena hanımla da tanışmış olduk. Sena hanımdan aldığım 4 aylık destek sayesinde fobilerimin hepsinin üstesinden geldim ve panik atak problemim tamamen ortadan kalktı ve kurtuldum. Şimdi düşündüğümde keşke yardım almak ve huzura kavuşmak için bu kadar geç kalmasaydım diyorum.

 

Ce… ( Danışan )

Kızımı okul öncesi eğitime yollayacağımız sıralarda Sena Hanım ile tanıştık. Kızım bazı zamanlar ben ve eşimle bile iletişim kurmuyordu ve niçin bu şekilde içine kapanıklaştığını bir türlü çözemiyorduk ve anlamıyorduk. Sena hanım danışmanlık sürecini oyun terapisi takviyesi ile güçlendirdi ve onun sayesinde kızımın gösterdiği bu tutumlarının ve davranışlarının altında yatan sebeplerin aslında ben ve eşimle de ilgili olduğunu öğrendik. Sena hanımın bizler için yaptığı yönlendirmelerin de katkısı ile o haftanın ardından kızımız yanımızdayken eşimle kurduğumuz iletişim biçimine ve hal hareketlerimize dikkat etmeye başladık ve ben ve eşim daha dikkatli davrandıkça kızımız da bizimle daha rahat ve daha kolay iletişim kurmaya başladı. Bize yaptığı danışmanlık ve ilgisi için mutluyuz ve kendisine çok teşekkür ederiz ve halen bazı sıralar kendisi ile görüşme gerçekleştiriyoruz.

 

Ya… (  Danışan )

Eyer ki sizin de çocuğunuz ergenlik çağında ise ve ne yapmanız gerektiği konusunda tıkanıyorsanız bilemiyorsanız kesinlikle benim yaptığım gibi bir psikologdan destek almanız gerektiği kanısındayım. Sevgili psikoloğumuz Sena hanımdan hem kızımızın hem kendimizin iyiliği için randevu oluşturmak istedim ve kızım ilk zamanlarda seanslara gelmeye hiç istekli değildi. Fakat Sana Hanım hoşgörülü ve sabırlı bir mizaca sahip olduğu için kızımın isteksizliği de bir engel teşkil etmedi ve kızım da kendini seansların akışına bıraktı. Şimdi kızımla artık çok sağlıklı ve çok iyi bir iletişim kuruyoruz ve iyi ki de Yankı psikolojiyi seçtim ilk randevuyu aldım diyorum. Psikoloğumuzun uyguladığı psikolojik teknikler sağ olsun artık kızımız hayatı çok daha farklı görüyor ve bütün bakış açısı farklılaştı. İyi ki hayatımıza girmişsiniz Sena hanım.

 

Serpil Da… ( Danışan )

Yaklaşık 2 ay önce çok sevdiğim ve güvendiğim kişi tarafından aldatıldığımı öğrendim. 2 senelik ilişkim bitmişti ve çok acı çekiyordum. Gün geçtikçe daha iyi olacağımı düşünüyordum fakat öyle olmamıştı, sürekli eski zamanları düşünüyor, kendi kendime konuşmalar üretiyor ve kafamdan olaylar yaratıyordum.  Mutlu olduğum anlarda bile içimde bir boşluk ve tedirginlik hissediyordum. İç huzurum kalmamıştı artık ve profesyonel destek almaya karar verdim. Okuduğum yorumlar üzerine Sena hanımı tercih ettim. O kadar dolmuştum ki birinin beni anlaması dinlemesi yanında sınırsızca ağlayabilmek benim için mükemmel bir durumdu. Her seans daha da hafiflemiş hissediyordum. Sena hanım çok doğru yerlerde doğru sorular soruyor doğru tespitler ve yüzleştirmeler yapıyordu. Kendimi tamamen değersiz hissettiğim bir durumdan kendini seven kendine şevkat gösteren ve kimseye muhtaç olmadığını bilen güçlü bir kadına dönüşmüştüm. Sena hanım iyi ki sizinle tanışmışım iyi ki bu süreci sizinle atlatmışım.

 

Naz… Er.. ( Danışan )

OKB hastasıyım ve çevremin ısrarlarıyla psikolojik destek almaya karar verdim. Takıntılarımdan çok rahatsız değildim aslında ama hayat standartlarımı düşürdüğünün ve çevremin bu durumdan rahatsız olduğunun farkındaydım. Çok da istekli olmayarak başladığım seanslarımı iyi ki gelmişim ve Sena hanımı seçmişim diyerek sonlandırdım. Sizi kırmadan yargılamadan sakince dinleyen ve anlayan birisi. İlk seanstan bana sürece hakimiyetini ve tecrübesini hissettirdi güven verdi. Sonrası çorap söküğü gibi geldi zaten. Bu süreçte zor zamanlarım oldu yüzleşmelerim oldu gerçekten yapamıycam dediğim anlar oldu ama Sena hanımın da desteğiyle pes etmedim ve psikoloğuma güvendim. Şimdi çok mutluyum bambaşka bir hayatım var artık. Benim gibi obsesyonları olan ve özellikle terapiye karşı şüpheleri olan kişilere kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

Gö.. A. ( Danışan )

Sena hanımla yaklaşık 4-5 ay süren bir ilişki danışmanlığı sürecimiz oldu. Bu süreçte Sena hanım bazı seanslarda eşim ile birlikte, bazen de ayrı ayrı görüşmeler yaptı bizimle. Bu süreçte seanslarımızı mümkün olduğunca aksatmadan ve Sena hanımın yönlendirmelerini uygulayarak geçirdik ve çok güzel sonuçlar aldık. İlk başladığımız zamanı düşününce eşim de ben de şu an geldiğimiz noktaya inanamıyoruz. İkimiz için de çözülemeyeceğini düşündüğümüz sorunlarımız vardı ama Sena hanım bize önce bakış açımızı nasıl değiştirebileceğimizi gösterdi sonra da gerçekten ne istediğimizi görmemizi sağladı. Bu süreçte kendimi tanımam ve aslında ne istediğimi öğrenmemle farklı birine dönüştüm sanki ve hayata bakışım çok değişti. Aslında ufacık şeyleri kafama takıyormuşum ve asıl sorunlarımı göremiyormuşum ya da içime attığım şeyleri biriktiriyor ve çevreme farklı şekilde aktarıyormuşum bu yüzden de hep anlaşılamadığımdan yakınıyordum. Eşimin ise çok çabuk öfkelenme gibi sorunları vardı her şeye hemen sinirleniyordu ve bana vakit ayırmıyordu ilgisiz davranıyordu, anlattıklarımı dinlemiyordu. Kendince farklı bir hayatı vardı sanki. Seanlar sonucunda eşim de kendini çok değiştirdi çabaladığını her geçen gün gördüm. Sena hanımı dinliyor bir şeyler yapmaya çalışıyordu. Gün geçtikçe her seanstan daha ılımlı daha sakin çıkmaya başladı bana vakit ayırmaya ve beni gerçekten dinlemeye başladı. Sena hanımla yollarımız iyi ki kesişmiş buradan da ona çok teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

 

Hat… Şa… ( Danışan )

Sena hanımı çocuğumdaki sınav kaygısı problemi için tercih ettik. Kızım bu sene üniversite sınavına hazırlanıyordu ve aslında çok başarılı çalışkan bir öğrenci olmasına rağmen sınavlarda istediğinden düşük puanlar alıyordu. Motivasyonunu kaybetmeye başladı sürekli stresli ve mutsuzdu. Destek almak istediğini söyledi sonrasında araştırmalarımız sonucunda Sena hanımı bulduk. İyi ki de bulmuşuz tahmini 8-9 seans sonucunda kızımın sınavla alakalı stresi resmen kayboldu ama bizi asıl etkileyen ve mutlu eden şey bu iyileşmenin yanı sıra kızımdaki diğer olumlu gelişmelerdi. Kızım artık hayata daha pozitif bakan, daha anlayışlı, duygularını ifade eden, sorumluluk sahibi ve olgun biri. Sena hanıma ne kadar teşekkür etsek az kalır, onu çok seviyoruz.

 

Be… Kar… ( Danışan )

Yankı psikoloji ile arkadaşım aracılığıyla tanıştım. Çok yoğun kaygılarım vardı benim için zor zamanlardı. O zamandan beri Sena hanımın desteğiyle yaşamımda sanki yeni bir dönem başladı. Kendisiyle görüşmelerimiz hala devam ediyor ve Sena hanım her seansta yeni bir şey farketmemi sağlıyor. Sena hanımın hafızası inanılmaz gerçekten he rşeyi detaylıca dinliyor ve ayrıntıları asla unutmuyor. Çoğu zaman yerinde ve isabetli sorularıyla bir şeylerin farkına varmamı ve üzerinde düşünmemi sağlıyor. Sena hanımı tanıdığım için çok şanslıyım.

 

Sev.. Can… ( Danışan )

Kızımın neredeyse okula başladığı ilk yılardan beri maalesef ki aşamadığımız sınav kaygısı sorunu vardı. Her ebeveyn gibi bunun geçici bir süre olduğunu düşünmek istedik ve sınavlara girdikçe alışacağını düşündük önemsemedik fakat durum öyle olmadı maalesef. Kızım en başaralı olduğu en sevdiği derslerde bile sınav korkusu sebebiyle kötü sonuçlar almaya başladı. Okuldaki rehberlik hocamız Sena hanıma yönlendirdi. Sena hanım çok güler yüzlü bilgili ve kesinlikle işinde profesyonel bir psikolog. İlk seanslar bile bizim için çok güzel sonuçlar oldu kızım bile bu duruma inanamadı desem abartı olmaz. Bir iki ay süren seansların ardından kızımın geleceğini kurtardığımız için çok mutluyuz. Sena hanımı bizim gibi problemleri olan herkese öneriyoruz.

 

Zafer Bo…. ( Danışan )

Kaygı bozukluğu ve panik atak sorunlarım için Sena hanıma başvurdum. Kaygılarım ve ataklarımın çok hafiflemesinin yanında kaygılarımı da yönetebilmeye başladım. Gerçekleştirebileceğimi düşünmediğim birçok şeyi Sena hanımın yönlendirmeleri ve desteğiyle gerçekleştirmeye başladım. Sena hanımla seanslara başlamadan önce hayatım çok kısıtlıydı. Şimdi ise yaşamımı çok daha güzel özgür ve rahat bir şekilde ilerletebiliyorum. Sena hanım sizi motive eden güler yüzlü ilgili ve pozitif enerjili birisi. İlgisi için kendisine teşekkür ederim.

 

Si… Ka.. ( Danışan )

Depresif ruh halimin ve takıntılarımın yaşamımın kararmasına sebep olduğu bir dönemde profesyonel yardım almaya karar verdim. Eşimin internetteki araştırmalarında Sena hanıma gelen pozitif yorum ve değerlendirmeleri gördük ve kendisiyle tanışmam bu şekilde oldu. Kararlı ve devamlı bir şekilde seanslarımızı ilerlettik. Kaygılarımın azalmasında, okb yi yenmemde Sena hanım benim için harika bir rehber ve destek kaynağı oldu. Sena hanım bana göre ideal bir psikologda olması gereken bütün özellikleri taşıyan birisi. Kendisiyle seans yapmak böyle zor şartlarda olduğumuz bir dünyada bence büyük bir şans

Bize Ulaşın

Randevu & Bilgi & Destek için bize Whatsapp üzerinden yazabilir veya direkt arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz. Randevusuz seans verilmemektedir.

 

ŞUBELERİMİZ: 

 

İZMİR ---> 0 551 964 05 07

 

ANTALYA ---> 0 551 628 27 63