Meryem Taçyıldız

Uzman Klinik Psikolog

Antalya'da Uzman Klinik Psikolog olarak çalışan Klinik Psikolog Meryem Taçyıldız, Akdeniz Üniversitesi Psikoloji Bölümünden başarıyla mezun olmuştur. Antalya Bilim Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlayarak Uzman Psikolog olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Uzun yıllardır mesleki çalışmalarına devam eden Meryem Taçyıldız, bireysel danışmanlık, aile danışmanlığı, çocuk-ergen danışmanlığı alanlarında psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Uzman Psikolog Meryem Taçyıldız, kariyeri boyunca psikoloji alanında birçok önemli eğitim almış ve bunları kariyerinde başarıyla uygulamaktadır. Aldığı eğitimlerden bazıları;

Almış Olduğu Psikolojik Danışmanlık Terapi Eğitimleri

• Klinik Psikoloji Eğitimi
• Psikodinamik Yaklaşım Eğitimi
• Bireysel Psikolojik Danışmanlık
• Aile Danışmanlığı
• Evlilik Terapisi Eğitimi
• Boşanma Terapisi Eğitimi
• Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
• Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi
• MMPI Test Eğitimi
• Çocuk ve Ergenlerde Psikolojik Danışmanlık Eğitimi
• Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlanması
• Çocuk Değerlendirme ve Gelişim Testleri
• Travma Saha Eğitimi
• Ebeveyn Danışmanlığı
• Filial Terapi

Antalya Uzman Klinik Psikolog Meryem Taçyıldız

Danışan Yorumları ve Önerileri

5.0

Ze… SA… ( Danışan )

Etrafımdaki herkes için kendimi feda eden bir yapım vardı, annem kardeşim sevgilim iş arkadaşlarım herkesin ihtiyacını düşünür onlar istemeden yapardım ama asla bir karşılık göremedim ve bu beni çok mutsuz ediyordu insanların nankör ve merhametsiz olduğunu düşünüp öfkeleniyordum ama aynı şeyi yapmaya devam etmekten asla kendimi alıkoyamadım. Meryem hanımla bunun nedenlerini keşfetmeye çalıştık bu süreç hiç kolay olmadı ama ailemin buna nasıl sebep olduğunu fark etmek beni derinden etkiledi ben çocukluktan itibaren sevilmek ve onay almak için hep annemin gözünün içine bakıp ihtiyaçlarını gidermeye çalışmışım ve o bunu benden hep esirgemiş yapmadığımda ise soğuk ve mesafeli durmuş işte insanların bana soğuk ve mesafeli davranmasına asla tahammül edemiyorum bu olmasın diye onları çok fazla önemseyip onlar için var oluyorum. Meryem hanım sayesinde bu durumu minimum seviyeye indirdim. Etrafmdaki insanlar budan rahatsız olsa da bana daha çok saygı duymaya başladılar artık benim ihtiyaçlarımda önemseniyor. Meryem hanımdan destek aldığım için çok mutluyum bu zorlu yolda bana her türlü desteği sağladığı ve pes etmeme izin vermediği için çok teşekkür ederim

 

Ha.. … ( Danışan )

Çok problemli ve bana duygusal açıdan çok fazla zarar veren bir ilişkinin içindeydim bitmesi gerekiyordu ama bunu asla yapamıyordum, sitem edip bazı şeylerden şikayetçi olduğumda ya da bazı isteklerimi dile getirdiğimde erkek arkadaşım beni terk ediyordu ve keyfi istediğinde geri dönüyordu. bu canı çok fazla yaksa geri dönene kadar hayatım kabus gibi oluyordu, Her an onu düşünüp ağlıyordum instagramdan ve telefondan çevrim içi olup olmadığına bakıp kıskançlık krizlerine giriyordum ama elimden bir şey gelmiyordu bu döngü ayda bir yaşanıyordu, aslında içinde olmadığım tamamen değersiz olduğum bir ilişki yaşıyordum bir bağımlı gibiydim. Meryem hanım beni bu anlamsız ilişkiden ve bu döngümden kurtardı onun sayesinde kendimi keşfettim kendi değerimin farkına vardım yapmam gerekenleri keşfettim ve ne yapmamam gerektiğini öğrendim ve en önemlisi bunları yapacak gücü ve cesareti buldum. Meryem hanım bence muhteşem bir psikolog hayatımdaki yeri ve desteği beni çok farklı bir duruma getirdi ne kadar teşekkür etsem azdır.

 

De… i… ( Danışan )

Meryem hanım muhteşem bir insan yanında inanılmaz rahat ve huzurlu bir şekilde tüm sorunlarımı anlatabildim pozitif enerjisi ve ne anlatırsam anlatayım asla beni yargılaması seanslara devam etmemi sağladı ve bu sayede sorunlarımdan kurtulabildim. Artık daha sağlıklı ilişkiler kurabiliyorum daha doğru insanları hayatıma alabiliyorum beni anladığınız için size tüm kalbimle teşekkür ediyorum iyi ki sizi tanıdım

 

E..l t… ( Danışan )

Yıllardır çektiğim kaygı bozukluğu sebebi bir psikiyatristin önerisi sonucu Meryem hanımdan destek aldım. Ses tonu beni dinleme şekli sorunumu ciddiye alması ve güler yüzlü oluşu kendimi iyi hissetmemi sağladı ama bu yeterli değildi tabiki, seanslar devam ettikçe bende ki kaygılar ve belirtileri de azalmaya başladı kasılmalarım karın ağrılarım ve kaygı ataklarım yok denecek kadar az şuan Meryem hanımdan allah razı olsun kendisinden iyi ki psikolojik danışmanlık aldım.

 

Sa… d…. ( Danışan )

Nasıl anlatsam bilmiyorum ama Meryem hanım benim hayata yeniden başlamamı sağladı, o kadar yalnız ve çaresizdim ki hiçbir umudum ve inancım yoktu. instagramda karşıma çıktı ve içimden bir ses onunla görüşmem gerektiğini söyledi ve vazgeçmeden hemen randevu aldım iyi ki de öyle yaptım. Meryem hanımın samimiyeti ve enerjisi umutlanmamı sağladı, beni çok iyi dinledi ve hayata tutunmamı sağlayacak bir dal oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum, belirli aralıklarla görüşmelerimiz hala devam ediyor kendisine minnettarım.

 

Bediha To… ( Danışan )

Öfke problemim için Antalya’da uzman psikolog ararken Meryem hanıma başvurdum. Olur olmayacak şeylere fazla tepkiler veriyordum ve kendimi tutamıyordum. Etrafımdakiler ve özellikle çocuklarımı çok kötü etkilemeye başlamıştım. Meryem hanım benimle çok yakından ilgilendi dikkatlice dinledi beni her seans. Bir psikologtan ne beklerseniz Meryem hanımda hepsi birleşmişti sanki. Hem çok sıcakkanlı ve samimi hem de işinde profesyonel ve titiz. Öfke problemim Meryem hanım sayesinde 3  ay gibi kısa bir sürede çözüldü ona ne kadar teşekkür etsem az kalır.

 

Ege K… ( Danışan )

5 senelik ilişkimden ayrılmıştım ve kendimi kelimenin tam anlamıyla boşlukta hissediyordum. Hayattaki tüm emeklerim yok olmuş, bir amacım kalmamış ve sanki 5 yaşında bir çocukmuşum gibi çaresiz hissediyordum. Ne yapacağımı bilmiyordum. Yaşam enerjim kalmamıştı ve hiçbir şeye motive olamıyordum. Psikoloğa gitmem gerektiğine karar verdim. Açıkçası Meryem hanımın sıcakkanlı duruşu ve hakkındaki yorumları beni çok etkiledi. Biraz olsun umut bularak seanslara başladım. Meryem hanım seanslar boyunca sadece ilişki sorunuma değil pek çok farklı sorunuma da değindi. Aslında kendimle alakalı ne çok sorunumun olduğunu gördüm. Sorunlarımla tramvalarımla yüzleşmekten kaçmıştım ve bu durum beni bağımlı olmaya, sorgulamamaya, kabullenen özgüvensiz biri olmaya itmişti. Önce kendimle barışmam kendimi sevmem gerekiyordu. Meryem hanım sayesinde çok şey öğrendim çok ilerleme katettik. Şimdilerde kendimi çok daha iyi hissediyorum seans sıklığımızı da azalttık. Buradan benim gibi sorunlar yaşayan herkese Meryem hanımı gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

 

Belgin H…e P… ( Danışan )

Bizim alt ıslatma problemimiz vardı. Kızım 10 yaşında ve bu sorun okulda da problemler yaşatmaya başlamıştı. Arkadaşlarıyla iletişimini etkiliyordu akran zorbalığı yaşıyordu. Durumun psikolojik olduğunu öğrendik ve Meryem hanımdan destek almaya başladık. Önceden de alt ıslatma sorunumuz oluyordu ama son zamanlarda kontrol edilemez boyuta gelmişti ve kızım içine kapanıyordu mutsuz öfkeli tavırlar takınmaya başlamıştı. Meryem hanım kızımıza sabırla yaklaştı güvenini kazandı. Gerekli yerlerde bizi süreç dışında bıraktı aralarındaki güvenin bozulmaması için ebeveynler olarak Meryem hanım ne derse onu yaptık. Maalesef ki bizim de pek çok hatalı davranışlarımız olduğunu farkettik Meryem hanım sayesinde kendimizi de değiştirmeye çalıştık. Bu değişimler kızımın durumunu da etkiledi. Meryem hanım süreç içinde inişler çıkışlar olacak bunlar gayet normal demişti. Bizim sürecimizde de kızımda olumsuz cevaplar patlamalar oldu zaman zaman. Hepsini sabırla ve Meryem hanıma sonsuz güvenle takip ettik. Yaklaşık 15-16 seanstır Meryem hanımdan destek alıyoruz. Alt ıslatma sorunumuz çoktan çözüldü ama kızım Meryem ablasını bırakmak istemiyor randevularına devam ediyor. Uzun sürede devam edecek gibi görünüyor. Kendisine her şey için çok teşekkür ederiz..

 

El… Pe… Y. ( Danışan )

18 yaşındayım sınava hazırlanıyorum. Okul notlarım gayet iyi olmasına rağmen geçen seneki üniversite sınavında maalesef istediğim puanı alamadım. Çok çalışmıştım ve herkesin benden büyük beklentileri vardı. Sınavda sanki nutkum tutuldu bildiğim soruları bile yapamadım. Mezuna kaldım ve bir sene daha hazırlanmaya başladım. Bu sefer de bildiklerimi yapamazsam diye çok endişelenmeye başladım hiçbir şeye odaklanamıyordum. Çalışmamın yeterli olmadığını geçen sene gördüm ve yine çalışıp yapamamaktan sınava başarımımı yansıtamamaktan korkuyordum. Benimle aynı sorunu yaşayan birkaç arkadaşım psikolojik destek almaya başlamıştı ve iyi geldiğini söylüyorlardı. Bu yüzden ben de Antalya’da sınav kaygısı alanında uzman bir psikologtan yardım almaya karar verdim. Hakkındaki yorumları okuyarak ve bir arkadaşımın da tavsiyesi üzerine Meryem hanımı tercih ettim. Tam da beklediğim gibi Meryem hanım soruna hakim ne yaptığını bilen bir tutumla karşıladı beni. Sorunumu dinledi, kaygı problemimin derinlerine indi nedenini anladı ve anlattı. Kendisi çok bilgili ve bence profesyonel biri. Sıcakkanlı ve kendinden emin tavırları ona tamamen güvenmemi sağladı. Bu sene kendime çok güveniyorum ve iyi bir derece yapacağımdan şüphem yok. Tüm desteği ve katkıları için Meryem hanıma çok teşekkür ederim.

 

Ahm… Y… ( Danışan )

Panik atak problemim için Antalya’da psikolog arıyordum ve Meryem hanımı buldum. Hakkında yazılan yorumlar ve özgeçmişi beni etkilemişti. Sürece hakim kendinden emin bir psikolog Meryem hanım. Sizi çok dikkatli dinliyor ve gerekli yerde gerekli sorular sorarak farklı bakış açıları kazanmanızı sağlıyor. Bu anlamda Meryem hanımı çok zeki bulduğumu da itiraf etmek isterim. Ben 3-4 senedir panik atak sorunu yaşayan biriydim ve ataklarımın kontrol edilemez boyuta geldiği anda Meryem hanımla tanıştım. Keşke daha erken karar verseydim bu kadar beklemeseydim. Her şey için Meryem hanıma teşekkür ederim

 

Mu…. E. ( Danışan )

38 yaşındayım ve 10 senelik evliyim. 3 ay önce eşimle ayrılık kararı aldık. 2 çocuğumuz var ve benim için ayrılık çok zorlu oldu. Aldatıldığımı öğrendikten sonra ayrılmayı isteyen bendim ama iş ciddiye binince kafamda karışıklıklar oluşmaya başladı. Bir yanım eşimden ayrılmam gerektiğini söylerken bir yanım da aldatıldığımı unutmaya ve düzenimi bozmamayı tercih ediyordu. Ailem de baskı yapmaya başlamıştı ve ne yapacağımı bilemez halde Meryem hanımdan randevu almaya karar verdim. Eşim de sürekli barışmaya çalışıyor ve pişman olduğunu söylüyordu. Çocuklarım için devam etmeyi düşünürken kendime saygımı kaybettiğimi hissediyordum. Eşimle ayrı olduğumuzda sanki çocuklarımdan babalarını alıyormuşum gibi suçlu hissetmeye başlıyordum. Maalesef ki asla anlaşıldığımı hissedemiyordum. Davranışlarımda düşüncelerimde tutarsızlıklar başlamıştı yalnız hissediyordum kendimi. En zor zamanımda Meryem hanım elimden tuttu. Beni gerçekten anladı dinledi. 2-3 ay boyunca Meryem hanımdan destek aldım ve hayatımda pek çok şey değiştirdim. Değiştirme gücünü kendimde bulmamı sağladı Meryem hanım. Bazen öyle sorular sordu ki, bir sonraki seansa kadar bunların cevaplarını aradım. Yeri geldi üzüldüm, kendime kızdım, etrafımdakilerden ve kendimden soğudum. Şimdi kendimi özgür ve güçlü hissediyorum. Meryem hanımın desteği bana güç veriyor ve kendime olan sevgimin saygımın artmasını sağlıyor. Bana kattığı onca şeyden sonra ben de yorumlarımı dile getirmek, Meryem hanıma teşekkürlerimi buradan da göstermek istedim. İyi ki benim psikoloğum oldunuz Meryem hanım, çok teşekkür ederim..

 

Serpil Boz.. ( Danışan )

7 yaşındaki oğlum Uraz için Meryem hanımdan randevu aldık. Kendisiyle alakalı çok güzel yorumlar okumuştum. İlk seans Meryem hanım eşim ve benle görüşme sağladı. Bu seanstan bile beklentimin üstünde geribildirimler aldık. Meryem hanım bilgisi ve sürece hakimiyeti ile bizi etkiledi.  Ebeveyn olarak iyi olduğunu sandığımız ama aslında çocuğumuz için doğru olmayan pek çok şey yaptığımızı fark ettirdi Meryem hanım bize. Uraz’ın öfke problemi hırçınlığı ve bazen de şiddet eğilimi vardı. Maalesef okuldan da olumsuz dönüşler alıyorduk. Bu davranışlarına sebep olan konularda konuştuk onlara yoğunlaştı Meryem hanım. Oğlumuz ve Meryem ablası arasındaki ilişki gerçekten inanılmazdı. Uraz’ın bize anlatmadığı ya da bizim anlamadığımız pek çok konuyu Meryem hanım sayesinde öğrendik hatalı yaklaşımlarımızı düzenledik. Süreç Meryem hanımın anlattığı gibi oldu. İlk başlarda gelgitlerimiz olsa da sonuca ulaştık ve pek çok şey öğrendik. Antalya’da oyun terapisti arıyorsanız kesinlikle Meryem hanımı tavsiye ederiz. Çok teşekkür ederiz

 

Song.. Bu… ( Danışan )

Biz kardeş kıskançlığı sorunumuz için Meryem hanıma geldik. Antalya’da pedagog arıyorduk ve tavsiyeler üzerine Meryem hanımı tercih ettik. 3 ve 4 yaşında iki çocuğum var. Ne kadar dikkat etsek de maalesef hırçınlıkları taşkın davranışları ağlama krizleri gibi sorunlara çözüm bulamadık. Büyük oğlum için destek almaya başladık. Meryem hanım çok güleryüzlü ve işini iyi yapan biri gerçekten. Çocuklara sevecen yaklaşımı onların dilinden anlıyor gibi konuşmaları çok güzeldi. Oğlum Meryem ablasına hemen ısındı her seansa iple çekerek geldi. Süreç içinde Meryem hanım bize telefonla bilgilendirmeler yaptı. Kaan hakkında da bilgiler aldı. Yaklaşık 8-10 seanslık oyun terapisi seanslarının ardından sorunlarımızın çoğunu çözmüş durumdayız. Çocuklarımıza nasıl yaklaşacağımızı Meryem hanım sayesinde öğrendik ve dediklerini uyguladığımızda gerçekten sonuş aldığımızı gördük. Kesinlikle tavsiye ederiz iyi ki sizi tercih ettik Meryem hanım

 

Bu..u Göz…k ( Danışan )

Antalya’da kadın pedagog arayışındaydım ve Meryem hanımı buldum. Kızım 3 yaşında ve yeme problemimiz vardı. Meryem hanımla 8 seans gerçekleştirdik. Hem kızımla hem benimle seanslar yaptı Meryem hanım. Pek çok bilgi verdi ve yönlendirmeler yaptı. Kızımla da çok güzel bir bağ kurdu kızım Meryem ablasına aşık oldu resmen. Odadan çıkmak istemiyordu sürekli Meryem ablasına gitmek istiyordu. Meryem hanım sayesinde süreci çok olumlu sonlandırdık çok memnun kaldım. Buradan da memnuniyetimi belirtmek ve teşekkürlerimi iletmek istedim. İyi ki var iyi ki bizim psikoloğumuz.

 

Burak S.. ( Danışan )

Kızım 5 yaşında ve her şeyi ağlayarak çözüyordu asla sınır bilmiyordu. Anne baba olarak kızımız için en iyisini istiyorduk ama hatalı yapmış olabileceğimiz şeyler olduğunu düşünmeye başladık. Arkadaş tavsiyesiyle Meryem hanımdan randevu aldık. Meryem hanım ilk seansta bizi dinledi süreç bilgisi verdi yanlış yaptığımız pek çok şeyi fark etmemizi sağladı. Sonrasında kızımla oyun terapisi süreci başladı. Kızım Nilsu yabancıları pek sevmez ve annesinden de hiç ayrılmayan bir çocuk. Meryem hanım ne yaptı ne etti Nilsuyla bağ kurmayı ve onun güvenini kazanmayı başardı. Annesinden 5 dk ayrılmayan kızım Meryem hanımla 40 dakika bir odada oyun oynayabiliyordu. Bu bile bizim için büyük bir gelişmeydi. Meryem hanım hem bize hem kızımıza sınırlar eğitimi verdi. Çocuğumuzu düşünerek yaptığımız üzülmesin diye sindirdiğimiz davranışları yapmamız gerektiğini ve bu gibi anlarda neler yapılabileceğini öğretti bize. Sadece kızımla değil bizimle de ilgilendi desek yeridir. Kendisine çok teşekkür ederiz. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederiz.

 

Naz… Al… ( Danışan )

10 yaşındaki kızımla iletişim problemi yaşıyorduk asla sözümü dinlemiyor ve sürekli benimle inatlaşıyordu. Hep kendi dediği olsun istiyor ve istediği bir şey olmayınca bağırıyor küsüyordu. Normalde kızımın isteklerini olabildiğince yerine getirmeye çalışan bir anneyim fakat son zamanlarda ne isteklerine yetişebiliyordum ne de kızımla iletişim kurabiliyordum. Elinde telefon saatlerce kendi dünyasında takılıyordu. Çalışan bir anneyim sorunun bundan kaynaklı olabildiğini de düşünüyordum. Kızımla aramızın böyle olmasına ve kızımın anlam veremediğim davranışlarının devam etmesine daha fazla dayanamadım ve internetten Antalya’da pedagog araştırmaları yapmaya başladım. Meryem hanımın hakkındaki yorumları beni çok etkiledi. Seanslara başladık. Meryem hanım kızımla oyun terapisi yapmayı uygun buldu. Süreç içinde de bana pek çok yönlendirme yaptı. Meryem hanım ne derse elimden geldiğince uygulamaya çalıştım kızıma olan yaklaşımımı değiştirdim. Kızımla verimli vakit geçirmeye ve onu anlamaya özen gösterdim. Süreç içerisinde inişlerimiz çıkışlarımız oldu. Meryem hanım bunların normal olabileceğini anlatmış olduğu için hiç endişelenmedim ve Meryem hanıma güvenmeye devam ettim. Zaten kendisi alanında uzman biri tecrübesi ve kendine güveniyle sürece hakim olduğunu anlıyorsunuz. 2-3 aydır Meryem hanımdan destek alıyoruz ve çok memnunum. Bana kızımı geri kazandırdı resmen. Çok çok tavsiyedir kendisi iyi ki Meryem hanım

 

Hasan Da… ( Danışan )

Oğlum 8 yaşında ve hocamızdan şikayetler aldık maalesef. Antalya’da çocuklarla ilgilenen psikolog arayışları sonrasında Meryem hanımdan randevu aldık. Hocamız oğlumuzun söz dinlemediğini sürekli dikkatinin dağıldığını yerinde durmadığını ve sınıf düzenini bozduğunu söyledi. Meryem hanımla oyun terapisi seanslarına başladık. Arel’in bu kadar hareketli oluşunun altında başka sebeplerin yattığını öğrendik. Oğlumuza karşı davranışlarımızda değişiklikler yapmaya çalıştık onunla konuşma şeklimizi bile değiştirdik. Süreç boyunca Meryem hanım hep yanımızdaydı. Yaklaşık 2 ay süren seanslar sonrasında Arel’de gözle görülür birçok değişiklik oldu. Okul hocamız bile Meryem hanıma teşekkürlerini iletti. Biz çok memnun kaldık kendisine tekrardan teşekkür ederiz..

 

S. d. ( Danışan )

Bir süre önce çok zorlu bir dönem geçirdim. Uzun bir süredir depresyonla mücadele ediyordum ve her gün, içimdeki karanlığın daha da büyüdüğünü hissediyordum. Hayatın renkleri solmuş, enerjim tükenmiş ve umutsuzluğa hapsolmuştum. Psikolog Meryem Hanım ile tanıştığım andan itibaren, hayatımda bir değişim başlamıştı. Onun anlayışlı ve destekleyici yaklaşımı, beni derinlerde hissettiğim yalnızlık duygusundan kurtarmıştı. Kendimi ifade etme zorluğumu aşmama ve iç dünyamı paylaşmama yardımcı oldu. Psikoloğumla yaptığımız seanslar boyunca, kendi düşüncelerimle yüzleşme cesaretini buldum. Kendimi olduğum gibi kabul etmeyi öğrenerek, geçmişte yaşadığım travmalarla yüzleşme ve onları aşma gücünü kazandım. Depresyonla savaşmak, gerçekten uzun ve zorlu bir süreçti, ancak Meryem Hanım’ın profesyonelliği sayesinde bu yolda ilerlemek daha kolay hale geldi. O, sadece bir psikolog değil, aynı zamanda bir yol gösterici ve destek kaynağıydı. Onun sayesinde, içimdeki gücü yeniden keşfettim. Kendisine minnettarım, çünkü beni sadece bir danışan olarak değil, bir insan olarak gördü ve duygusal yolculuğumda yanımda oldu. Eğer depresyonla mücadele ediyorsanız, içinde bulunduğunuz karanlık dönemde bir ışık arıyorsanız, Meryem Hanım gibi bir profesyonelle çalışmanın ne kadar fark yaratabileceğini bilmelisiniz.

 

Buse Ç. (Danışan annesi)

4,5 yaşındaki oğlumun kaka tutma problemi için Meryem hanımdan randevu aldık. Öncesinde doktora gittik ve doktor durumun psikolojik olduğunu ve oyun terapisi desteği almamız gerektiğini söyledi. Meryem hanımın yorumları çok hoşumuza gitti. İlk seans Meryem hanım çok öenmli bilgiler verdi sürecin detaylarını anlattı neler yapmalıyız nelere dikkat etmeliyiz hepsini anlayacağımız şekilde anlattı sağolsun. 9-10 seans sonunda kaka tutma problemimiz tamamen ortadan kalkmıştı. Meryem hanıma ne kadar teşekkür etsek az kalır. İşini severek yapan ve kendinden emin biri. Çocuklara yaklaşımı çok sevecen çok anlayışlı ve kesinlikle çok sabırlı. İyi ki Meryem hanımı tercih etmişiz..

 

Bi… Se… ( Danışan )

Sizlerle kendi deneyimimi paylaşmak istiyorum çünkü umut dolu bir hikayeyi aktarmak istiyorum. Uzun bir süre boyunca sosyal fobi ile mücadele ettim ve bu durum, sosyal ilişkileri ve günlük yaşantımı olumsuz etkilemeye başladı. Sosyal etkileşimlerdeki korku ve kaygı dış dünya ile bağlantımı koparıyordu. Topluluk önünde konuşma, yeni insanlarla tanışma veya sadece bir grup insan arasında bulunma fikri, içimde büyük bir kaygı dalgası oluşturuyordu. Sürekli olarak başkalarının ne düşündüğü veya beni nasıl değerlendireceği ile ilgili endişeler taşıyordum. Psikoloğum Meryem hanımla tanıştığım andan itibaren, bu düşünce kalıplarını değiştirme yolculuğum başlamıştı. Onun empatik ve bilgi dolu yaklaşımı, iç dünyamdaki karmaşayı anlamamı sağladı. Beni yargılamadan dinlemesi ve hissettiklerimi anlaması, kendimi ifade etme konusundaki korkularımı azaltmama yardımcı oldu. Sosyal fobi ile başa çıkmak, gerçekten cesaret gerektiren bir süreç ama doğru psikoloğu bulduğunuzda yeni bir hayatın kapısını açıyorsunuz. Psikolog Meryem hanıma tekrardan teşekkürlerimi iletiyorum.

 

Yağmur Z.. ( Danışan )

Oğlum Toprak 5 yaşında. Birkaç aydır cinsel bölgesine karşı ilgisi artmıştı normal karşılıyorduk fakat son zamanlarda bu durum giderek çoğaldı eli sürekli özel bölgesindeydi. Birkaç kez uyardık fakat bizim olmadığımız ortamlarda aynı hareketleri yapmaya devam ediyordu. İşin içinden çıkamaz bir duruma gelmişti çevreye karşı da çok utanıyorduk. İnternetten araştırma yaptık ve çocuklarda masturbasyon denilen bir durum olduğunu öğrendik. Meryem hanımdan randevu alarak oyun terapisi sürecimize başladık. Toprak uyumlu, girişken ve ablaları da seven bir çocuk. Meryem ablasıyla çok çabuk anlaştılar hemen kaynaştılar. Oyun terapisi ile bu sorunu nasıl çözeceğimizi düşünerek başladığımız seanslardan bu kadar çabuk nasıl sonuç aldık hala şaşkınız. Meryem hanım işinde çok profesyonel. Ne yaptığını ve ne yapacağını bilerek ilerliyor. 12-13 seansta çözüm bulduk biz. Çok mutluyuz iyi ki Meryem ablamız var.

 

Tuğ… L. ( Danışan )

Antalya’da pedagog araştırması yaparken Meryem hanımı buldum. 9 yaşındaki yeğenimde okul fobisi vardı. Asla okula gitmek istemiyor ve her okul günü ailesine sorun çıkarıyordu. Okul değişikliği bile yapmıştık fakat çözüm bulamamıştık. Sınıf öğretmenimiz destek almamız gerektiğini söyledi Meryem hanımla seanslara başladık. Açıkçası en başta pek umudumuz yoktu, okulu sevmeyen bir çocuk oyun terapisiyle nasıl okulu sevmeye başlar anlayamıyorduk. Fakat bilmediğimiz ve anlamadığımız pek çok şey olduğunu Meryem hanımla görüştüğümüz ilk seansta öğrenmiş olduk. Meryem hanım soruna ve sürece çok hakimdi. Yeğenim Burakla da çok iyi anlaştı. 1 ay süren seanslarımız Meryem hanım sayesinde sonuca bağlanmış oldu. Burak okul fobisini tamamen yendi. Meryem hanım artık ailemizin psikoloğu. Ne zaman bir sorunumuz olsa Meryem hanıma koşuyoruz herkese de gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz.

 

H…an Ç. ( Danışan )

Farkında bile olmadığım kronikleşmiş depresyon halimin yaşamdan zevk almama ve yaşama isteğimin kalmaması boyutuna gelmesiyle artık destek almam gerektiğine karar verdim. Çok ince bir çizgideydim kendi içimde tamam ve devam kararını vermiştim aslında. Meryem hanım tam da bu noktada elimden tuttu birlikte yol almaya başladık. Gerçekten anlaşıldığımı ve dinlendiğimi hissettim Meryem hanımla görüşmelerimizde. En çok da buna ihtiyacım varmış aslında. Meryem hanım işini ciddiyetle ve gerçekten yarar sağlamak amacıyla yapan biri. Sizi eleştirmiyor yargılamıyor ve tüm dikkatiyle size odaklanıyor. Benim için yeri geldiğinde çok zorlu olan 2 aylık süreç bugün sonlandı. Meryem hanım beni tekrar hayata bağladı resmen, ona ne kadar teşekkür etsem az kalır. Biliyorum ki ne zaman tökezlesem ne zaman kopmaya başlasam yine Meryem hanım yanımda olacak hep. İyi ki var

 

Bur… Sel… M.. ( Danışan )

2 ay önce annemi kaybettim. Kendisi trafik kazası geçirdi maalesef. Annemle çok yakın bir ilişkimiz vardı her şeyimi anneme anlatıp annemle paylaşırdım. Tek çocuk olduğum için de anneme çok bağlıydım. Annemin ani gidişini kaldıramadım. Çevrem sevdiklerim hep destek olmaya çalıştı ama kimsenin beni tam anlamıyla anladığını düşünmüyordum. Kendimi çok çaresiz yapayalnız hissediyordum. Meryem hanımla seanslara başladık. Kendisi gerçekten sizi anlayan yardımcı olmaya çalışan ve işini profesyonelce yapan birisi. Aynı zamanda samimi ve doğal biri de. Yas sürecimi hala tam anlamıyla atlatılmış değilim ama nasıl başa çıkacağımı öğrendim. Kaçmayacağım en derinimde yaşayacağım ve kabulleneceğim. Meryem hanım sayesinde bu güveni kendimde buluyorum artık. Sürecimiz devam ediyor, doğru psikolog seçimi çok önemliymiş ben Meryem hanımdan çok memnunum. İyi ki yollarımız kesişmiş ve iyi ki bu zor zamanları Meryem hanımla aşıyoruz.

 

Murat …. ( Danışan )

Benim bazı takıntılarım ve tekrarlayan davranışlarım vardı. Açıkçası bundan çok rahatsızlığım yoktu sıkıntılı davranışlar olarak görmüyordum. 6 ay önce yeni bir ilişkiye başladım ve sevgilim bu davranışlarımdan çok rahatsız olduğunu destek almam gerektiğini söyledi. Zar zor kabullendim ve biraz da kız arkadaşım rahatlasın diye Meryem hanımdan destek almaya başladım. Meryem hanımla takıntılarım dışında farklı konuları da konuştuk çözüme kavuşturduk. Benim terapi sürecim yaklaşık 3 ay sürdü. Şu anda da ayda bir gitmeye devam ediyorum. Meryem hanım tahmin ettiğimden daha kısa sürede benim hayatıma dokundu. Kendisine çok teşekkür ederim.

 

Tan.. g.. ( Danışan )

Çok çok uzun zamandır obsesif kompulsif bozuklukla mücadele ediyordum ve hayatımı adeta ele geçiren bu durumla nasıl başa çıkacağımı bilemiyordum. Takıntılı düşüncelerimin sürekli olarak zihnimde dönüp durması, kontrol etme takıntıları, hayatımı adeta bir cehenneme çeviriyordu. Her gün aynı korkularla ve kaygılarla uyanıyor, obsesyonlarımın etkisi altında gün boyu sıkışıp kalıyordum. Problemli davranışlarımı engellemek imkansız gibi görünüyordu ve zamanla bu durum beni hem fiziksel hem de duygusal olarak çok yıprattı. OKB ile mücadele ederken çok yalnızdım. Antalya’ da bir psikolog bulmaya karar verdim ve çok araştırdım ve Meryem hanımı buldum. Onun anlayışlı ve uzman yaklaşımı sayesinde, takıntılarımı daha iyi anlamaya başladım. Meryem hanım, beni sadece bir danışan değil, bir insan olarak gördü ve bu da beni rahatlattı. Seanslar boyunca, obsesyonlarımın nedenlerini ve tetikleyicilerini keşfetmeye başladım. Meryem hanımın rehberliğiyle, bu düşünceleri daha etkili bir şekilde yönetmeyi ve onların gücünü azaltmayı öğrendim. Psikoloğum sayesinde, korkularımla yüzleşmeye cesaret edebildim ve alışkanlıklarımı azaltarak özgürlüğü yakaladım. Artık hayatımda daha çok kontrole sahibim ve obsesyonlarımın esiri değilim. Kendisine çok teşekkür ederim.

 

Yağ… B. ( Danışan )

Ben 17 yaşındayım. Sınav kaygısı sorunum için Meryem hanımla seanslara başladım. İlk kez biri tarafından tam anlamıyla anlaşıldığımı hissettim. Eleştirilmedim, yargılanmadım, dediklerim dikkatle dinlendi. Bunlar benim için lüks şeylerdi. Sınav kaygısı için başladığım seanslarda hem kaygı sorunumu çözdük hem de pek çok farklı sorunuma çözüm bulduk. Meryem hanımla seanslarım devam ediyor ve etmeye devam edecek. Çok seviyorum kendisini. Her şey için teşekkür ederim.

 

Hat… B. ( Danışan )

Antalya’da ergen psikoloğu ararken Meryem hanımla yollarımız kesişti. Uzman psikolog oluşu ve hocamızın tavsiyeleri üzerine Meryem hanımı tercih ettik. Kızım Sude 14 yaşında, aslında çok başarılı akıllı bir kız. Derslerinde hep yüksek notlar alırdı ama okul değişimiyle birlikte uyum problemi yaşamaya başladı. Okulda kendini yalnız hissediyordu arkadaşlarıyla iletişim kuramıyordu. Anne baba olarak bu konuda kızımıza yardım etmeye çalıştık sosyal aktivitelerini artırdık, dans kursuna yazdırdık, arkadaşlarına karşı farklı davranması gerektiğini söyledik, yalnız kalmaması için yeri gelince biz arkadaşları olmaya çalıştık ama kızımın mutsuzluğuna engel olamadık yeterli gelemedik. Meryem hanım kızımla farklı bir bağ kurdu sanki. Sude ilk seansa isteksiz gelmişti fakat sonrasında sürekli Meryem ablasını görmek istedi. Randevularını kendi ayarladı iple çekerek gitti seanslarına. Meryem hanım ne yaptı bilmiyoruz ama bizim kızımıza çok iyi geldi. Sude’nin mutluluğunu her halinden anlama mümkündü zaten, daha konuşkan daha sevecen biri oldu kızımız. Bizimle paylaşımları arttı, sınıfta da yeni arkadaşlar edinmeye başladı. Bu dönem notlarının da düzeleceğinden şüphemiz yok. Meryem hanım hayatımıza dokundu çok seviyoruz onu.

Bize Ulaşın

Randevu & Bilgi & Destek için bize Whatsapp üzerinden yazabilir veya direkt arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz. Randevusuz seans verilmemektedir.

 

ŞUBELERİMİZ: 

 

İZMİR ---> 0 551 964 05 07

 

ANTALYA ---> 0 551 628 27 63