İzmir Pedagog - İzmir Çocuk Psikoloğu

İzmir Çocuk Psikoloğu - İzmir Pedagog Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışma ve Psikolojik Destek için Alanında Uzman Kadrosu ile Yankı Psikoloji ailesi olarak hizmetinizdeyiz.

İzmir' de çocuk psikoloğu, pedagog seçerken psikoloğun aldığı eğitimleri inceleyeniz ve psikolog hakkında yazılan danışan yorumlarını okuyunuz. Çocuk ve ergenler için Filial Terapi, EMDR Terapisi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Zeka Testi, Hiperaktivite Testi, Dikkat Testi gibi önemli eğitimleri almış alanında uzman çocuk psikoloğu - pedagog kadromuz ile sizlerin yanınızdayız.

Tırnak yeme, hiperaktivite, dikkat eksikliği, altına kirletme - ıslatma, davranış problemleri, öfke problemlemleri, disleksi, otizm, öğrenme güçlükleri, tik bozuklukları, kıskançlıklar, parmak emme, okul reddi, yeme bozuklukları, fobiler, anne baba bağımlılıkları, karşıt gelme bozukluğu, yalan söyleme, gece korkusu vb. diğer bütün çocukluk ve ergenlik dönemi psikolojik problemlerde alanında uzman çocuk - ergen psikoloğu - pedagog kadromuz ile İzmir' de Yankı Psikoloji ailesi olarak bu süreçte sizlerin yanınızdayız.

İzmir Pedagog - Çocuk Psikoloğu- Oyun Terapisi - Çocuk ve Ergenlerde EMDR Terapisi alanlarında destek alabileceğiniz alanında uzman kadromuzun özgeçmişlerini, danışan yorumlarını ve tavsiyelerini aşağıdan bulabilirsiniz.

#izmir pedagog #izmir çocuk psikoloğu #izmir pedagog tavsiyeleri #izmir pedagog yorumları #izmir en iyi pedagog #izmir çocuk psikoloğu öneri #izmir oyun terapisi #alsancak pedagog #izmir pedagog ücretleri #izmir pedagog seans fiyatları #izmir çocuk psikoloğu randevu #pedagog izmir #çocuk psikoloğu izmir #pedagog alsancak #çocuk psikoloğu alsancak #izmir pedagog önerisi #izmir ergen psikoloğu #izmir ergen psikolog terapi

İzmir’ de psikolojik danışman olan Sena Düzenli, Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünden başarıyla mezun oldu. Uzun zamandır mesleki çalışmalarını devam ettiren Sena Düzenli çocuk-genç psikolojik danışmanlığı, ebeveyn aile danışmanlığı ve bireysel danışmanlık ile çalışmalarını yoğun olarak sürdürmektedir. Psk. Dnş. Sena Düzenli kariyeri boyunca psikoloji alanında bir çok önemli eğitimi tamamladı ve bunları başarıyla uyguladı. Aldığı eğitimlerden bazıları;

Almış Olduğu Psikolojik Danışmanlık - Terapi Eğitimleri

• Oyun Terapisi Eğitimi
• Çocuk ve Ergenlerde Psikolojik Danışmanlık Eğitimi
• Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlanması
• Filial Terapi Eğitimi
• Ebeveyn Danışmanlığı
• Çocuk Değerlendirme ve Gelişim Testleri
• Çocuklarda Dil Gelişimi Eğitimi
• Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ( Prof. Doktor Hakan Türkçapar )
• Bireysel Yetişkin Psikolojik Danışmanlık
• Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)
• Ebeveyn ve Aile Danışmanlığı
• Çocuk Resimlerinin Psiko-Pedagojik Analizi Projektif Çizim Testleri Eğitimi
• Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
• Moxo d-CPT Yetişkin ve Çocuklarda Dikkat Testi
• Çocuklarda Dil Gelişimi Eğitimi

İzmir Çocuk Psikolojik Danışman - İzmir Pedagog Sena Düzenli

Danışan Yorumları ve Tavsiyeleri

5.0

e. c. ( Danışan )

Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Sena hanımdan destek almaya karar verdik, açıkçası bir şeylerin değişeceğine inancım pek yoktu çünkü çok zor bir çocuğum vardı. Kızım 3 yaşında ve çok hırçın ve öfkeli bir yapıya sahip. Her şeyi ağlayarak çözmeye çalışıyor ve istediği bir şey olmayınca anormal tepkiler veriyordu. Eşimle birlikte kendimizce bir çok yöntem denedik ama asla sonuç alamadık. İlk seans bizimle bir görüşme yapıldı. Bu seansta hatalı yaptığımız değiştirmemiz gereken pek çok şeyi anlattı bize. Kardeş kıskançlığı durumundan bahsetti. Bu güne kadar kızımızdaki sorunların temelinde kardeş kıskançlığı ve ne kadar dikkat etsek de ebeveyn olarak hatalı yaptığımız davranışların olabileceğini düşünmemiştik. Kızımız için en iyisini isterken aslında ona iyilik yapmadığımız pek çok durumunun farkına varmamızı sağladı Sena hanım. Oyun terapisi sürecinde Sena hanımın yönlendirmeleriyle biz de pek çok davranışımızı değiştirdik. Birkaç hafta sonunda kızımızda da gözle görülür olumlu değişimler olmaya başladı. Sorunları için hemen ağlamak yerine kendini ifade etmeyi tercih ediyordu artık. Kardeşine karşı çok daha sevgi doluydu ve onu taklit etmeyi bırakmıştı. Yaklaşık 8-9 seans süren sürecin ardından çok güzel sonuçlar alarak sürecimizi sonlandırdık. Ara ara yine Sena hanımdan destek almaya ihtiyacımız oluyor kontrol seansları yapıyoruz ve hemen etkisini görüyoruz. Sena hanım ve Yankı Psikoloji kesinlikle tavsiye edeceğimiz bir yer.

 

Sıla … (Danışan)

Oğlum kreşte saldırgan davranışlar gösteriyordu öğretmenimiz oyun terapisinden bahsetti Sena hanımı tavsiye etti. Böylece Sena hanımla oyun terapisi sürecimiz başlamış oldu. Oğlum arkadaşlarıyla pek iletişim kurmaz oyun oynamaz ve genelde kavga ederdi. Hırçın ve yaramaz bir çocuktu. Babası da ben de ne yapacağımızı şaşırmıştık. Bir süre Aras’ın üstüne gittik davranışlarını değiştirmeye çalıştık olmadı, Aras’ın yanlış davranışlarını görmezden gelmeye çalıştık öyle de yapamadık. Bu çaresizlik içinde Sena hanım ilaç gibi geldi bize. Yaptığımız görüşmelerde kendi yanlışlarımızı fark ettik. Anne baba olarak bazen istemesek de çocuklarımıza yanlış davranabiliyor ve onları zorlayabiliyormuşuz. Doğru bildiğimiz şeyler yanlış olabiliyormuş. Bunları görmemizi ve pek çok şey öğrenmemizi sağladığı için Sena hanıma çok teşekkür ediyoruz. Bir diğer taraftan biz oyun terapisinin de çok faydasını gördük. Aras her seansı iple çekti, Sena ablasını dilinden düşürmedi. Sena hanım ne yaptı bilmiyoruz ama bizim sözümüzü dinlemeyen oğlum, Sena ablası söyleyince isteye isteye yaptı değiştirdi pek çok davranışını. Hırçınlığı ve öfkesi azaldı, arkadaşlarıyla iletişimi arttı. Allah razı olsun Sena hanımdan.

 

T. A. ( Danışan )

Öncelikle Sena hanıma sonrasında da tüm Yankı psikoloji ailesine çok teşekkür etmek istiyoruz. Kızım 7 yaşında ve maalesef alt ıslatma sorunumuz devam ediyordu. Psikiyatriste gittiğimizde sorunun psikolojik olduğunu ve oyun terapisi seanslarının etkili olabileceğini söyledi. Böylece yolumuz Sena hanım ile kesişti. Kendisi ilk seanstan bilgisiyle bize güven verdi. Sürece hakimiyetini ve deneyimini hissettirdi. Sena hanımında yönlendirmeleriyle oyun seanslarımız yaklaşık 2 ay sürdü ve bu süreçte kızımda adım adım değişiklikler olmaya başladı tabi ki olumlu yönde. Alt ıslatma sorunu için geldiğimiz Sena hanım, kızımın pek çok farklı sorununa da çözüm buldu. Kızım çok daha sakin kendini ifade edebilen, özgüveni artmış biri oldu. Kesinlikle tavsiye ederiz

 

gök.. alt… ( Danışan )

Eşimle boşanma aşamasındaydık ve bu süreçten kızımızın en az zararla çıkmasını istiyorduk. Bu sebeple İzmir’de pedagog arayışına girdik. Araştırmalarımız sonucu Sena hanımdan pedagog yardımı almaya karar verdik.  Bizimle yaptığı ilk aile görüşmesinde kızımız hakkında bilgi almanın yanında bize de çok güzel tavsiyelerde bulundu. Sena hanımın yönlendirmeleriyle kızımıza nasıl davranmamız neler yapmamız gerektiğini çok net bir şekilde anlamış olduk. Bizim doğru yaklaşımımız ve oyun seansları ile kızımız bu süreci daha sağlıklı bir şekilde atlatmış oldu. Kızım Ecede de günden güne gelişmeleri gözlemleyebiliyorduk. Bu süreci Sena hanımın desteğiyle atlattığımız için çok memnunuz. Kariyeri başarılarla devam etsin hep. Kendisine teşekkür ederiz.

 

Remziye A. (Danışan)

3.sınıfa giden oğlum ödevlerini yapmıyor ve sadece bilgisayar oynamak istiyordu. Sözümüzü asla dinletemiyorduk. Okuldan da şikayet almaya başlayınca oyun terapisi almaya karar verdik. İnternetten araştırmalarımız sonucunda Sena hanımı seçtik. Sena hanım oğlumuza nasıl yaklaşmamız gerektiği konusunda bize bilgilendirmeler yaptı. Düzenli telefon görüşmeleriyle bizi süreç içinde aktif tuttu ve yönlendirmeler yaptı. Oğlumuza karşı yanlış yaptığımız pek çok davranışı fark etmemizi sağladı. Sena hanım çok bilgili ve ilgili bir psikolog. Onun sözünden çıkmazsanız kendisi emin adımlarla sonuca ulaştırıyor zaten. Oğlumla iletişimimiz çok daha güzel artık, derslerine karşı daha istekli ve etrafa karşı da daha ılımlı biri oldu. İyi ki Sena hanımı tercih etmişiz.

İzmir’ de Uzman Psikolog olan Uzm. Psk. Elif Can, Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünden başarıyla mezun olmuştur. Ege Üniversitesi ‘Aile Danışmanlığı’ yüksek lisansını da tamamlayarak Uzman Psikolog olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Uzun zamandır mesleki çalışmalarına devam eden Elif Can, bireysel danışmanlık, çift ve aile danışmanlığı, çocuk-ergen psikolojik danışmanlığı alanlarında danışmanlık hizmeti vermektedir. Uzman psikolog Elif Can, kariyeri boyunca psikoloji alanında birçok önemli eğitim almış ve bunları başarıyla uygulamaktadır. Aldığı eğitimlerden bazıları;

Almış Olduğu Psikolojik Danışmanlık - Terapi Eğitimleri

• Ege Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans Uzmanlık Eğitimi
• Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi
• Çocuk ve Ergenler İçin Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
• Çocuklarda Dikkat Testleri Eğitimi
• Çocuk Değerlendirme ve Gelişim Testleri
• Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlanması
• EMDR Terapisi Eğitimi (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
• Psikolojik Resim Testleri Eğitimi
• Bireysel Yetişkin Psikolojik Danışmanlık
• Aile ve Çift Terapisi Eğitimi
• Evlilik Terapisi Eğitimi
• Boşanma Terapisi Eğitimi
• Ebeveyn Danışmanlığı
• Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
• Aile Danışmanlığı Eğitimi

İzmir Çocuk Psikoloğu - İzmir Pedagog Elif Can

Danışan Yorumları ve Tavsiyeleri

5.0

Kad…. B. (Danışan)

7 yaşında 1.sınıfa giden kızım için pedagog randevusu almaya karar verdim. Okuldan maalesef ki sürekli şikayet almaya başlamıştık ve kızımın sınıf düzenini bozduğunu söylemişti hocamız. Dikkat bozukluğu ve hiperaktivite sorunlarımız vardı. Hocamızın oyun terapisine yönlendirmesi üzerine Yankı Psikolojiyi aradık ve Elif hanımdan randevu aldık. İlk seans bizimle görüşme yapıp kızımız ve bizler hakkında detaylı bilgi aldı oyun terapisi sürecinde ne yapmamız gerekiyor nelere dikkat etmeliyiz vb pek çok konuda bize bilgi verdi. Sonrasında kızımızla yaklaşık 10-12 seans süren oyun terapisi seanslarına başladı. Açıkçası oyun ile nasıl bir düzelme olabilir tarzı bir düşünce içindeydik eşim ile birlikte ama her seans sonrası kızımızda gözle görülür değişimler oldu. Elif hanım ne yaptı nasıl böyle gelişmeler oldu anlam veremedik. Kızım zaten her seansa günleri sayarak gelmeye başlamıştı. Süreç ilerledikçe okuldan şikayetlerimiz kesildi, arkadaşlarıyla da iletişimi kuvvetlendi, kendine karşı daha özgüvenli ve sevgi dolu olmaya başladı kızım. Son günlerde okul hocamızdan şikayet almamamızın yanı sıra çok güzel yorumlar da almaya başladık. Elif hanımla iyi ki tanışmışız bu konuda kafasında soru işareti olan annelere hiç düşünmeden Elif hanımdan randevu almasını öneririm.

 

Fah….. M.. (Danışan)

Elif hanıma kızımız Masal için gittik ve çok memnun kaldık. Zaman zaman biz de Elif hanımdan seanslar aldık aynı zamanda aile danışmanımız da oldu. Elif hanım çok tatlı, nazik ve mütevazi bir kadın, her şeyi bizim anlayabileceğimiz şekilde anlattı. Kızım aslında kurallara uyum sağlayan bir çocuktu. Hedeflediği bir okul vardı ama kazanamadı ve sonrasında ruhsal açıdan agresifleşmeye başladı. Gittiği okulu da kendi okulu gibi benimseyemedi. Elif hanımla seansları sayesinde çevresine daha uyum sağlıyor ve izimle de daha iyi geçiniyor. Kızım şimdi kendi hedeflerine odaklandı. Elif hanım kızımı rahatlatıyor, motive ediyor, hedef belirlemesine ve odaklanmasına yardımcı oluyor aynı zamanda bizimle de konuşuyor.  Kızıma bazı şeylerde farkındalık yaratıyor ve doğruyu yanlışı ayırt etmesine öncülük ediyor. Seanslar sonrasında kızımın yaşına uygun ve daha olgun tutumlar sergilediğini gördüm. Elif hanım hem bizim kızımıza hem de kızımın bize karşı nasıl davranması gerektiğine yönelik yol gösterici oldu. Seanlarımız devam ediyor. İlk başlarda haftada bir düzenli katılım sağladık şu anda Elif hanım seans sıklığını 2 haftada 1 olarak güncelledi. Görüşmelerimize düzenli gelmeye devam ediyoruz ve şimdiden fazlasıyla memnunuz. Süreç bizim için çok faydalı oldu Elif hanım mesleğinin hakkını veren ilgili ve özverili biri. Herkese tavsiye ederiz.

 

Mehmet D.. (Danışan)

9 yaşındaki yeğenimde dikkat eksikliği ve dürtüsellik gibi sorunlar vardı. Anne ve babsaı pek isteli ve inançlı değildi ama Elif hanımın yorumlarını okuyarak onları ikna ettikten sonra yeğenim oyun terapisi sürecine başladı. Elif hanım, İlk seanstaki aile görüşmesinde işinin ehli biri olduğunu hissettirdi bize ve gönül rahatlığıyla oyun terapisi seanslarına başladık. Süreç aynı Elif hanımın anlattığı gibi ilerledi. Her seanstan sonra yeğenimde gözle görülür olumlu değişimler oluyordu, ailecek duacısı olduk Elif hanımın. Sayesinde  yeğenimdeki sorunların tamamına yakını çözüldü. Bazen ailevi problemlerinden dolayı yeğenimde yine sıkıntılar başlıyor ve hemen Elif hanımdan randevu alıp üstesinden geliyoruz. İyi ki yollarımız kesişmiş herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederiz.

 

E…i Al…n (Danışan)

Merhaba, eşim ve ben sürekli işte olduğumuzdan dolayı çocuğumuzla ilgilenmesi için bakıcı tutmuştuk. Çocuğumuzun iki dil öğrenebilmesi için bakıcıyı özellikle yabancı tercih ettik. İlk zamanlarda çok memnun kalmıştık aynı zamanda evde kamera sistemi de olduğu için gözümüz arkada kalmıyordu. Ama gün geçtikçe çocuğumuz kendi içine kapanmaya ve bizden uzaklaşmaya başladı çok endişelendik. Hemen psikolog Elif hanımdan randevu aldık. Elif hanım seanslara oyun terapisi ile başladı, seanslar sonrasında öğrendiklerimiz bizi şok etti, çok büyük üzüntüye kapıldık. Olanları kabul etmemiz sindirmemiz ciddi anlamda vakit aldı. Çocuğumuzu kendi elimizle soktuğumuz bu durumdan hem çocuğumuz hem biz fazlasıyla etkilendik çok çaresiz bir dönemdeydik. Elif hanım bu süreçte soğukkanlı ve ilgili yaklaşımıyla hem çocuğumuza hem bize çok destek oldu. Bazı görüşmeleri ben ve eşimle birlikte yaptık ve uzun bir sürecin sonunda şimdi üçümüz de kendimizi iyi hissediyoruz. Mesleki başarısının yanında Elif hanımın duruşu, tarzı hem içten hem de profesyonel yaklaşımı bize çok iyi geldi. Seanslara giderken hep çok önceden tanıdığımız birinin yanına gider gibiydik. Oyun terapisindeki başarılı yaklaşımına saygı duyuyor ve kesinlikle herkse tavsiye ediyorum. İyi ki Elif hanımla tanıştık.

İzmir' de Psikolog olan Merve Nur Hızlıoğlu, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Psikoloji bölümünü onur derecesi ile tamamladı. Uzun yıllardır mesleki çalışmalarına devam eden Psikolog Merve Nur Hızlıoğlu çocuk, ergen ve aile danışmanlığı ile yoğun olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Psk. Merve Nur Hızlıoğlu kariyeri boyunca psikoloji alanında bir çok önemli eğitimi tamamladı ve bunları başarıyla uyguladı. Aldığı eğitimlerden bazıları;

Almış Olduğu Psikolojik Danışmanlık - Terapi Eğitimleri

• Çocuk ve Ergenlerde Psikolojik Danışmanlık Eğitimi
• Oyun Terapisi Eğitimi
• Filial Terapi Eğitimi
• Çocuk, Ergen ve Yetişkinlerde EMDR Terapisi Eğitimi
• Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ( Prof. Doktor Hakan Türkçapar )
• Çocuk ve Ergenlerde CAS (Bilişsel Değerlendirme)
• Çocuk ve Ergenlerde WİSC - R Zeka Testi Eğitimi
• Çocuk ve Yetişkinlerde Dikkat Testi - Moxo d-CPT
• Çocuk ve Ergenlerde PASS Remedial PREP Uygulaması
• Çocuk ve Ergenlerde PASS Remedial MATH Uygulaması
• Çocuk ve Ergenlerde Attentioner DEHB Yapılandırılmış Dikkat Çalışma Programı
• Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
• Aile Danışmanlığı Eğitimi
• Ebeveyn Danışmanlığı

İzmir Çocuk Psikoloğu - İzmir Pedagog Merve Nur Hızlıoğlu

Danışan Yorumları ve Tavsiyeleri

5.0

Be….

Beş buçuk yaşındaki oğlum sürekli ağlıyordu tüm aile bu durumdan ötürü huzursuzduk. Günün büyük çoğunluğunda inatçı, hırçın ve kimsenin sözünü dinlemeyen bir ruh halindeydi. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Merve hanımı araştırdım ve kendisinden destek almaya karar verdim. Merve hanım çocuğuma oyun terapisi uyguladı. Kendisi gerçekten çok sevecen ve işinde çok profesyonel bir psikolog, güzel iletişimiyle bize neler yapmamız ve neler yapmamamız gerektiği konusunda tavsiyeler verdi. Oğlumlar oyun terapilerinin devam ettiği süreçte bir anne olarak ben de doğru bildiğim pek çok şeyin yanlış olduğunu fark ettim ve birçok şey öğrendim. Çocuğumuzdaki değişim ve Psikolog Merve hanımın bize kattıkları için kendisine çok teşekkür ediyorum.

 

Z.B

4 yaşındaki kızıma yeni bir kardeş geldikten sonra davranışları değişmeye başladı. Kardeşinin eşyalarına zarar verip çöpe atıyor, babasıyla uyumakta diretiyor ve hırçın davranışlar gösteriyordu. Bu nedenle profesyonel bir yardım alma kararına vardık. Yankı Psikoloji ailesiyle ve Merve hanımla bu şekilde tanıştık. Kısa bir zamandır kızıma oyun terapisi uygulanıyor. Kızımda bu kadar gelişme olduğunu gördüğümüz için ebeveynleri olarak çok mutlu olduk bu yüzden Merve hanıma çok teşekkür ediyoruz.

 

Y.. c..

Merhaba, Oğlum 3 aydır gece odasında tek başına yatamıyordu. Daha öncesinde böyle bir sorunumuz olmamıştı hiç. Oğlum korktuğunu söylüyordu ben de yanında o uyuyana kadar kalıyordum ama oğlum uyuduktan 1-2 saat sonra tekrar uyanıyor ve hemen beni çağırıyordu. Bazı zamanlar babasıyla yatması için ikna etmeye çalışıyordum ama babasıyla yatmak istemiyordu. Arkadaşımın Merve Hanımı tavsiye etmesi üzerine, oğlum oyun terapisine başladı. Merve hanım çok sıcakkanlı ve özverili bir psikolog. Ne yapmak istediğini bilen ve kafasında planladığını uygulayabilen bir uzman. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bize Ulaşın

Randevu & Bilgi & Destek için bize Whatsapp üzerinden yazabilir veya direkt arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz. Randevusuz seans verilmemektedir.

 

ŞUBELERİMİZ: 

 

İZMİR ---> 0 551 964 05 07

 

ANTALYA ---> 0 551 628 27 63