Antalya Pedagog - Antalya Çocuk Psikoloğu

Antalya Çocuk Psikoloğu - Antalya Pedagog Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışma ve Psikolojik Destek için Alanında Uzman Kadrosu ile Yankı Psikoloji ailesi olarak hizmetinizdeyiz.

Antalya’ da çocuk psikoloğu, pedagog seçerken psikoloğun aldığı eğitimleri inceleyeniz ve psikolog hakkında yazılan danışan yorumlarını okuyunuz. Çocuk ve ergenler için Filial Terapi, EMDR Terapisi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Zeka Testi, Hiperaktivite Testi, Dikkat Testi gibi önemli eğitimleri almış alanında uzman çocuk psikoloğu - pedagog kadromuz ile sizlerin yanınızdayız.

Tırnak yeme, hiperaktivite, dikkat eksikliği, altına kirletme - ıslatma, davranış problemleri, öfke problemlemleri, disleksi, otizm, öğrenme güçlükleri, tik bozuklukları, kıskançlıklar, parmak emme, okul reddi, yeme bozuklukları, fobiler, anne baba bağımlılıkları, karşıt gelme bozukluğu, yalan söyleme, gece korkusu vb. diğer bütün çocukluk ve ergenlik dönemi psikolojik problemlerde alanında uzman çocuk - ergen psikoloğu - pedagog kadromuz ile Antalya' da Yankı Psikoloji ailesi olarak bu süreçte sizlerin yanınızdayız.

Antalya Pedagog - Çocuk Psikoloğu- Oyun Terapisi - Çocuk ve Ergenlerde EMDR Terapisi alanlarında destek alabileceğiniz alanında uzman kadromuzun özgeçmişlerini, danışan yorumlarını ve tavsiyelerini aşağıdan bulabilirsiniz.

#antalya pedagog #antalya çocuk psikoloğu #antalya pedagog tavsiyeleri #antalya pedagog yorumları #antalya en iyi pedagog #antalya çocuk psikoloğu öneri #antalya oyun terapisi #muratpaşa pedagog #antalya pedagog ücretleri #antalya pedagog seans fiyatları #antalya çocuk psikoloğu randevu #pedagog antalya #çocuk psikoloğu antalya #pedagog muratpaşa #çocuk psikoloğu muratpaşa #antalya pedagog önerisi #antalya ergen psikoloğu #antalya ergen psikolog terapi

Antalya'da Uzman Klinik Psikolog olarak çalışan Klinik Psikolog Meryem Taçyıldız, Akdeniz Üniversitesi Psikoloji Bölümünden başarıyla mezun olmuştur. Antalya Bilim Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlayarak Uzman Psikolog olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Uzun yıllardır mesleki çalışmalarına devam eden Meryem Taçyıldız, bireysel danışmanlık, aile danışmanlığı, çocuk-ergen danışmanlığı alanlarında psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Uzman Psikolog Meryem Taçyıldız, kariyeri boyunca psikoloji alanında birçok önemli eğitim almış ve bunları kariyerinde başarıyla uygulamaktadır. Aldığı eğitimlerden bazıları;

Almış Olduğu Psikolojik Danışmanlık Terapi Eğitimleri

• Klinik Psikoloji Eğitimi
• Psikodinamik Yaklaşım Eğitimi
• Bireysel Psikolojik Danışmanlık
• Aile Danışmanlığı
• Evlilik Terapisi Eğitimi
• Boşanma Terapisi Eğitimi
• Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
• Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi
• MMPI Test Eğitimi
• Çocuk ve Ergenlerde Psikolojik Danışmanlık Eğitimi
• Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlanması
• Çocuk Değerlendirme ve Gelişim Testleri
• Travma Saha Eğitimi
• Ebeveyn Danışmanlığı
• Filial Terapi

Antalya Çocuk ve Ergen Psikoloğu - Pedagog - Uzman Psikolog Meryem Taçyıldız

Danışan Yorumları ve Tavsiyeleri

5.0

Serpil Boz.. ( Danışan )

7 yaşındaki oğlum Uraz için Meryem hanımdan randevu aldık. Kendisiyle alakalı çok güzel yorumlar okumuştum. İlk seans Meryem hanım eşim ve benle görüşme sağladı. Bu seanstan bile beklentimin üstünde geribildirimler aldık. Meryem hanım bilgisi ve sürece hakimiyeti ile bizi etkiledi.  Ebeveyn olarak iyi olduğunu sandığımız ama aslında çocuğumuz için doğru olmayan pek çok şey yaptığımızı fark ettirdi Meryem hanım bize. Uraz’ın öfke problemi hırçınlığı ve bazen de şiddet eğilimi vardı. Maalesef okuldan da olumsuz dönüşler alıyorduk. Bu davranışlarına sebep olan konularda konuştuk onlara yoğunlaştı Meryem hanım. Oğlumuz ve Meryem ablası arasındaki ilişki gerçekten inanılmazdı. Uraz’ın bize anlatmadığı ya da bizim anlamadığımız pek çok konuyu Meryem hanım sayesinde öğrendik hatalı yaklaşımlarımızı düzenledik. Süreç Meryem hanımın anlattığı gibi oldu. İlk başlarda gelgitlerimiz olsa da sonuca ulaştık ve pek çok şey öğrendik. Antalya’da oyun terapisti arıyorsanız kesinlikle Meryem hanımı tavsiye ederiz. Çok teşekkür ederiz

 

El… Pe… Y. ( Danışan )

18 yaşındayım sınava hazırlanıyorum. Okul notlarım gayet iyi olmasına rağmen geçen seneki üniversite sınavında maalesef istediğim puanı alamadım. Çok çalışmıştım ve herkesin benden büyük beklentileri vardı. Sınavda sanki nutkum tutuldu bildiğim soruları bile yapamadım. Mezuna kaldım ve bir sene daha hazırlanmaya başladım. Bu sefer de bildiklerimi yapamazsam diye çok endişelenmeye başladım hiçbir şeye odaklanamıyordum. Çalışmamın yeterli olmadığını geçen sene gördüm ve yine çalışıp yapamamaktan sınava başarımımı yansıtamamaktan korkuyordum. Benimle aynı sorunu yaşayan birkaç arkadaşım psikolojik destek almaya başlamıştı ve iyi geldiğini söylüyorlardı. Bu yüzden ben de Antalya’da sınav kaygısı alanında uzman bir psikologtan yardım almaya karar verdim. Hakkındaki yorumları okuyarak ve bir arkadaşımın da tavsiyesi üzerine Meryem hanımı tercih ettim. Tam da beklediğim gibi Meryem hanım soruna hakim ne yaptığını bilen bir tutumla karşıladı beni. Sorunumu dinledi, kaygı problemimin derinlerine indi nedenini anladı ve anlattı. Kendisi çok bilgili ve bence profesyonel biri. Sıcakkanlı ve kendinden emin tavırları ona tamamen güvenmemi sağladı. Bu sene kendime çok güveniyorum ve iyi bir derece yapacağımdan şüphem yok. Tüm desteği ve katkıları için Meryem hanıma çok teşekkür ederim.

 

Song.. Bu… ( Danışan )

Biz kardeş kıskançlığı sorunumuz için Meryem hanıma geldik. Antalya’da pedagog arıyorduk ve tavsiyeler üzerine Meryem hanımı tercih ettik. 3 ve 4 yaşında iki çocuğum var. Ne kadar dikkat etsek de maalesef hırçınlıkları taşkın davranışları ağlama krizleri gibi sorunlara çözüm bulamadık. Büyük oğlum için destek almaya başladık. Meryem hanım çok güleryüzlü ve işini iyi yapan biri gerçekten. Çocuklara sevecen yaklaşımı onların dilinden anlıyor gibi konuşmaları çok güzeldi. Oğlum Meryem ablasına hemen ısındı her seansa iple çekerek geldi. Süreç içinde Meryem hanım bize telefonla bilgilendirmeler yaptı. Kaan hakkında da bilgiler aldı. Yaklaşık 8-10 seanslık oyun terapisi seanslarının ardından sorunlarımızın çoğunu çözmüş durumdayız. Çocuklarımıza nasıl yaklaşacağımızı Meryem hanım sayesinde öğrendik ve dediklerini uyguladığımızda gerçekten sonuş aldığımızı gördük. Kesinlikle tavsiye ederiz iyi ki sizi tercih ettik Meryem hanım

 

Burak S.. ( Danışan )

Kızım 5 yaşında ve her şeyi ağlayarak çözüyordu asla sınır bilmiyordu. Anne baba olarak kızımız için en iyisini istiyorduk ama hatalı yapmış olabileceğimiz şeyler olduğunu düşünmeye başladık. Arkadaş tavsiyesiyle Meryem hanımdan randevu aldık. Meryem hanım ilk seansta bizi dinledi süreç bilgisi verdi yanlış yaptığımız pek çok şeyi farketmemizi sağladı. Sonrasında kızımla oyun terapisi süreci başladı. Kızım Nilsu yabancıları pek sevmez ve annesinden de hiç ayrılmayan bir çocuk. Meryem hanım ne yaptı ne etti Nilsuyla bağ kurmayı ve onun güvenini kazanmayı başardı. Annesinden 5 dk ayrılmayan kızım Meryem hanımla 40 dk bir odada oyun oynayabiliyordu. Bu bile bizim için büyük bir gelişmeydi. Meryem hanım hem bize hem kızımıza sınırlar eğitimi verdi. Çocuğumuzu düşünerek yaptığımız üzülmesin diye sindirdiğimiz davranışları yapmamız gerekitğini ve bu gibi anlarda neler yapılabileceğini öğretti bize. Sadece kızımla değil bizimle de ilgilendi desek yeridir. Kendisine çok teşekkür ederiz. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederiz.

 

Bu..u Göz…k ( Danışan )

Antalya’da kadın pedagog arayışındaydım ve Meryem hanımı buldum. Kızım 3 yaşında ve yeme problemimiz vardı. Meryem hanımla 8 seans gerçekleştirdik. Hem kızımla hem benimle seanslar yaptı Meryem hanım. Pek çok bilgi verdi ve yönlendirmeler yaptı. Kızımla da çok güzel bir bağ kurdu Lavin Meryem ablasına aşık oldu resmen. Odadan çıkmak istemiyordu sürekli Meryem ablasına gitmek istiyordu. Meryem hanım sayesinde süreci çok olumlu sonlandırdık çok memnun kaldım. Buradan da memnuniyetimi belirtmek ve teşekkürlerimi iletmek istedim. İyi ki var iyi ki bizim psikoloğumuz.

Ahmet İşçimen

Pedagog Aile Danışmanı

Antalya’ da Psikolog olarak çalışan Psk. Ahmet İşçimen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ( ODTÜ ) İngilizce Psikoloji bölümünü onur derecesi ile tamamladı. Uzun zamandır mesleki çalışmalarına devam eden Psikolog Ahmet İşçimen bireysel yetişkin danışmanlığı, çocuk ve ergen danışmanlığı ile yoğun olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Psk. Ahmet İşçimen kariyeri boyunca psikoloji alanında birçok önemli eğitimi tamamladı ve bunları başarıyla uyguladı. Aldığı eğitimlerden bazıları;

Almış Olduğu Psikolojik Danışmanlık – Terapi Eğitimleri

• Oyun Terapisi Eğitimi
• Filial Terapi
• Çocuk ve Ergenlerde Psikolojik Danışmanlık Eğitimi
• Aile Danışmanlığı Eğitimi
• Şema Terapi Eğitimi
• Bireysel Yetişkin Psikolojik Danışmanlık
• Aile ve Çift Terapisi Eğitimi
• EMDR Terapisi Eğitimi
• Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi ( Dr. Nevin Dölek )
• Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ( Prof. Doktor Hakan Türkçapar )
• Evlilik Terapisi Eğitimi
• Boşanma Terapisi Eğitimi
• Ebeveyn Danışmanlığı

Antalya Çocuk ve Ergen Psikoloğu - Antalya Pedagog Ahmet İşçimen

Danışan Yorumları ve Tavsiyeleri

5.0

Öz… H… ( Danışan )

Kızım 7 yaşında alt ıslatma sorunumuz vardı. Sınıf öğretmenimizin tavsiyesiyle Ahmet beyden randevu aldık. Ahmet bey ilk önce eşim ve benle detaylı bir görüşme yaptı. İlk başta gereksiz bulduğum bu seansta süreç hakkında çoğu şey kafamda netleşmişti oyun terapisi süreci boyunca ne yapacağımızı ve bugüne kadar aslında neleri hatalı yaptığımızı öğrenmiştik. Eşim de ben de Ahmet bey ne derse uygulamaya çalıştık. Sonuç gerçekten harika oldu. Kızımın alt ıslatma sorununu çözmemiz dışında kızımda olumlu pek çok değişiklik de oldu. Daha mutlu konuşkan, sorunlarını dile getiren özgüvenli biri haline geldi. Bu kadar kısa sürede böyle sonuç almayı beklemiyorduk. Ahmet beyi çok sevdik tekrardan çok teşekkür ederiz.

 

… ..A.. ( Danışan ) 

Kızım 5 yaşında ve alt ıslatma sorunumuz vardı. Araştırmalarım sonucunda bunun psikolojik sebepli olabileceğini ve oyun terapisi ile çözüm bulunabileceğini öğrendim. İyi bir uzmandan destek almaya karar verdim ve Ahmet beyden randevu oluşturduk. Ahmet bey ilk seans kızım olmadan bizimle görüşme sağladı. İlk seansta kızımızın olmamasını yadırgayarak gittiğimiz seansta, Ahmet beyin işini profesyonelce yaptığına ikna olarak ayrıldık. Bu seansta bize süreç hakkında pek çok bilgi verdi, doğru sanıp uyguladığımız ama aslında yanlış yaptığımız şeyleri anlamamızı sağladı. Kızımıza nasıl davranmamız gerektiğini anlattı ve en önemlisi süreç boyunca Ahmet beyin kızımla oluşturacağı güven bağını anlamımızı ve buna uygun davranmamız gerektiğini anlattı bize. Sonraki seanslar Ahmet bey kızımla oyun odasında görüşmeler sağladı. Bu süreçte Ahmet bey ne diyorsa uygulamaya çalıştık kızımıza yaklaşımımızı değiştirdik seanslar hakkında kızımızı zorlamadık neler yaptığını sormadık. Kısacası kontrolü Ahmet beye bıraktık o ne diyorsa onları yapmaya çalıştık. Ahmet bey ilk seansta kaç seans süreceğinin kızıma ve bizim sürece katılımımıza bağlı olacağını söylemişti. Dediği gibi de oldu yaklaşık 8-10 seans süren oyun terapisi sürecimiz geçen hafta sonlandı. Kızımın alt ıslatma sorunu da tamamen çözüldü. Çok memnun kaldık. Ebeveyn olarak en iyisini yaptığımızı düşünsek de bazı durumlarda profesyonellerden destek alınması gerektiğini düşünen bir aileyiz. Bu anlamda da Ahmet beyi kesinlikle tavsiye ederiz.

 

K. D. ( Danışan )

Kızımı götürdüğüm bir uzman benim halimin ne kadar kötü olduğunu anladı ve bana danışmanlık almam için Ahmet beyi önerdi. Ben de Ahmet beyden danışmanlık almaya başladım ve kendimi ona emanet ettim. İyi ki de gitmişim diyorum çünkü çocukluk travmalarım, eşimle geçimsizlik hatta boşanma eşiği ve aile içindeki problemler vardı fakat çok şükür şimdi çok sağlıklı ve çok iyi hissediyorum. Ahmet beyin konuşma biçimi ve sakinliği insanın içine huzur veriyor. Yol göstericiliği ufkumu açtı güven verdi ve kendimi yeniden buldum, çevremdeki herkese tavsiye ediyorum iyi ki sizi tanıdım ayağınıza taş değmesin çok teşekkür ederim.

 

M… Yay… ( Danışan )

4 yaşındaki oğlum Baran fazlaca öfkeli ve hırçın bir çocuk. Son zamanlarda ne yaparsak yapalım bizi dinlememeye ve sürekli ağlayarak tepki vermeye başlamıştı. Antalya’da oyun terapisi veren yerler araştırması yaparak Ahmet beyi bulduk. Yaklaşık 2-3 ay destek aldık bu süreçte Ahmet bey sadece oğlumuzla ilgilenmedi ebeveyn olarak bize de çok önemli bilgilendirmeler ve yönlendirmeler yaptı. Şu an oğlumda çok büyük gelişmeler var, ara ara yine öfke krizleri oluyor fakat artık ne yapmamız ve oğlumuza nasıl davranmamız gerektiğini biliyoruz. Ahmet beye katkıları için çok teşekkür ederiz.

 

Nu… S.. ( Danışan )

Kızım Beste 14 yaşında ve sınavlara hazırlanıyordu. Hem çalışkan hem zeki biri Beste. Bugüne kadar hep yüksek notlarla derslerini başarıyla tamamlamış biri aynı zamanda. Fakat son sene stresten istediği notları alamıyordu. Başarısını bilgisini önemli sınavlarda gösterememeye başladı. İstediği puanı alamadıkça daha çok stres yapıyor ve daha çok düşük almaya başlıyordu sonu gelmeyen bir döngüye girmiş gibiydik. Destek almamız gerektiğine karar verdik ve Ahmet beyi bulduk. Ahmet bey öncelikle çok bilgili ve işine hakim biri. İlk seans hem bizimle hem kızımızla görüştü. Bize süreç hakkında bilgilendirmeler yaptı. Sonrası zaten çorap söküğü gibi ilerledi. Ahmet beye güvendik ve çok kısa sürede çok güzel dönüşler almaya başladık. Kızımın hayatına dokunan biri kendisi. Ne kadar teşekkür etsek az kalır iyi ki sizi tanımışız.

 

Um… A… ( Danışan )

Kızım lise son sınıf öğrencisi ve sınav yaklaştıkça kaygıları artmaya başladı ve bu ders başarısını ciddi anlamda düşürdü artık okula bile gitmek istemeyecek düzeye geldi. Yaptığım araştırmalar sonucunda Ahmet beyden destek aldık. İlk önce bizimle görüşerek bizden detaylı bilgi aldı kızımla görüştükten sonra da bizimle ayrı seanslar gerçekleştirdi, yaptığımız hataları görmemizi ve biz değişirsek kızımın daha çabuk iyi olacağını bize anlattı. Her ne kadar kolay olmasa da biz daha farklı yaklaşmaya başladık ve kızım da seanslara devam etti gün geçtikte daha iyi olmaya başladı terapi hem kızımla aramın düzelmesini daha iyi bir iletişim kurmamızı sağladı yani bana kızımı kazandırdı hem de kızımın daha rahat bir sınav süreci yaşamasına sebep oldu. Bu zorlu süreçte bize ışık olduğu için Ahmet beye teşekkür ederim.

 

…ak o… ( Danışan )

Kızımız için seans almak istedik kızımda 5 aydan fazladır konuşma geriliği ve alt ıslatma gibi problemler vardı. Ahmet beyin samimiyetine ve tecrübesine güvendik bize çok yardımcı oldu sorunları hızlıca tespit etti ve birlikte çözdük iyi ki yollarımız kesişti kızım şu an çok daha iyi teşekkürler.

 

N… L…. ( Danışan )

Oğlum 3 yaşında ve tuvalet eğitimi verdiğimiz dönemde yaşadığımız problemler oldu çocuğumuzun sürekli huysuzlukları oluyordu. Destek almayı düşündük ve çocuğumuz için en iyisini istediğimizden iyice araştırdık yorumları okuduk bazı tanıdıklarımıza danıştık ve sonuç olarak Ahmet beye geldik. Sanki oğlumuzu kitap okur gibi okudu hiç farkında bile olmadığımız şeyleri gösterdi meğerse çocuğun içselleştirdi şeyleri takıldığı şeyleri gördük ve bizi bu konuda çok iyi yönlendirdi. Bu konuları bize gösterdiği şekilde hallettiğimizde huysuzluklar ve problemler de ortadan kalktı. Alanında uzman ve bir çocukla nasıl iletişim kurulması gerektiğini çok iyi biliyor. Oğlum Ahmet beye bayılıyor hem kendisi hem biz iple çekiyoruz görüşmeleri acaba bu görüşmede yeni neler öğreneceğiz diye heyecanlanıyoruz bize her anlamda her an destek olduğunuz için teşekkür ederiz.

 

S… de… ( Danışan )

Kızım 7 yaşında onun için gittik seansa. Toplam 5 seans yaptık yeni kardeşinin ardından öfke problemi ve kıskançlık sorunu çok arttı, iletişim kuramıyorduk ve asla laf geçiremiyorduk. Anne baba olarak kendi davranışlarımızda bazı değişikliklere gittik, kızımızın sorunlarını sebeplerini gözlemci olarak bize çok iyi gösterdi ve farkındalık kazandık. Kızımla yaptığı görüşmelerin ardından kızımın huyu suyu da çok yumuşadı kızım da bu çözümün parçası olmaktan mutlu oldu. İlk seansa getirirken biraz zorlansak da sonrasında kızım alıştı ve kendisi istemeye başladı. Ahmet beyin bize de çok katkısı oldu mesleğinde gerçekten profesyonel ve sevecen bu dengeyi iyi kuruyor teşekkür ederiz.

 

Ka… D.. ( Danışan )

Ben 17 yaşında lise son öğrencisiyim. Ahmet hocamla sınav kaygısı sorunum için yollarımız kesişti. Gerçekten çok bilgili ve sürece hakim biri. Psikologtan öte abim oldu kendisi öyle hissettirdi hep. Kendisini çok seviyorum çok teşekkür ederim.

Bize Ulaşın

Randevu & Bilgi & Destek için bize Whatsapp üzerinden yazabilir veya direkt arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz. Randevusuz seans verilmemektedir.

 

ŞUBELERİMİZ: 

 

İZMİR ---> 0 551 964 05 07

 

ANTALYA ---> 0 551 628 27 63