Çalışma saatleriniz nedir ?

Pazar günü hariç her gün sabah 10:00 akşam 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.

Psikolojik danışma seansları ne kadar sürüyor ?

Seans süresi 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir.

Problemim kaç seansta çözülür ?

Her problemin birden fazla nedeni olmakla beraber bu nedenler probleme özgü olmaktadır. Bu nedenle problemlere yaklaşımlar ve çözüm yolları kişiye özel belirlenmektedir. Psikolojik sorunların çözüm süresini belirleyen bir çok faktör sayılabileceği gibi bu süreyi önceden bilmek imkansızdır. Bu şekilde sizlere net bir süre veren kişi ve kurumlardan uzak durmanızı öneririz.

Sorunum tek seansta çözülür mü?

İlk seans sizi, problemleri ve probleme sebep olan nedenleri tanımlama ve en etkili çözüm için danışmanlık sürecini planlamaya yönelik bir seanstır. Tek seansta sonuç alınması kesinlikle mümkün değildir.

Hangi sıklıkla seanslara gelebilirim ?

Seans aralıkları psikolojik destek aldığınız uzmanınızın ve sizin uygunluk durumunuza göre belirlenmektedir. Bazı durumlarda gün aşırı seanslar dahi yapılabilir. Süreci olumsuz etkileyeceğinden dolayı seanslar arası sürenin 10 günü geçmemesi önerilir.

İlaç tedavisi uyguluyor musunuz?

Hayır. Psikolog ve psikolojik danışmanlar ilaç yazmazlar. İlaç yazma yetkisi sadece doktorlara verilmiştir. İlaç tedavisinin gerekli görüldüğü durumlarda uzmanlarımız psikiyatri uzmanına yönlendirme yapmaktadır.

Emdr terapisi nedir ?

Türkçesi göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme ( Eye Movement Desensitization and Reprocessing ) olarak bilinen bir psikolojik terapi yöntemidir. Başta travmalar olmak üzere birçok psikolojik sorunun çözümünde en etkili yöntemlerden biridir.

Psikolojik Danışma Hizmeti Alınacak Psikolog/Psikolojik danışmana karar verirken nelere dikkat edilmelidir?

Psikolog/Psikolojik danışman seçerken seçeceğiniz uzmanın Psikoloji ya da Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisans bölümlerinin birinden mezun olmasına dikkat edin. Bunun dışında almış olduğu terapi eğitimlerine ve bu eğitimlerinin geçerliliğine de dikkat etmekte fayda vardır.

Psikologla paylaştığım bilgilerin gizli kalacağına güvenebilir miyim?

Psikolojik danışmanlarımız yaptıkları tüm görüşmelerde mesleki etik kuralları çerçevesinde hareket ederler. Danışanlardan alınan tüm bilgiler gizlidir ve korunur. Çiftlerle yapılan görüşmelerde partnerlerden birinin verdiği bilgiler onun izni olmaksızın diğer partnerle kesinlikle paylaşılmaz.

Psikolojik Danışma sürecinde benim sorumluluklarım var mı?

Her şeyden önce en önemli sorumluluğunuz seanslara düzenli olarak gelmenizdir.

Bize Ulaşın

Randevu & Bilgi & Destek için bize Whatsapp üzerinden yazabilir veya direkt arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz. Randevusuz seans verilmemektedir.

 

ŞUBELERİMİZ: 

 

İZMİR ---> 0 551 964 05 07

 

ANTALYA ---> 0 551 628 27 63