Elif Can

Uzman Psikolog

İzmir’ de Uzman Psikolog olan Uzm. Psk. Elif Can, Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünden başarıyla mezun olmuştur. Ege Üniversitesi ‘Aile Danışmanlığı’ yüksek lisansını da tamamlayarak Uzman Psikolog olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Uzun zamandır mesleki çalışmalarına devam eden Elif Can, bireysel danışmanlık, çift ve aile danışmanlığı, çocuk-ergen psikolojik danışmanlığı alanlarında danışmanlık hizmeti vermektedir. Uzman psikolog Elif Can, kariyeri boyunca psikoloji alanında birçok önemli eğitim almış ve bunları başarıyla uygulamaktadır. Aldığı eğitimlerden bazıları;

Almış Olduğu Psikolojik Danışmanlık - Terapi Eğitimleri

• Ege Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans Uzmanlık Eğitimi
• EMDR Terapisi Eğitimi (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
• Bireysel Yetişkin Psikolojik Danışmanlık
• Aile ve Çift Terapisi Eğitimi
• Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi
• Evlilik Terapisi Eğitimi
• Boşanma Terapisi Eğitimi
• Ebeveyn Danışmanlığı
• Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
• Çocuk ve Ergenler İçin Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
• Aile Danışmanlığı Eğitimi
• Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
• Çocuklarda Dikkat Testleri Eğitimi
• Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlanması
• Psikolojik Resim Testleri Eğitimi
• Çocuk Değerlendirme ve Gelişim Testleri

İzmir Uzman Psikolog Elif Can

Danışan Yorumları

5.0

Seda D. (Danışan)

28 yaşındayım, 5 senelik evliyim eşimle liseden beri tanışıyoruz. Uzun bir sevgililik dönemimiz oldu ve ilişkimizde çoğu konuda oturmuş bir düzenimiz vardı. Sürekli kavga ediyor ve sürekli barışıyorduk bu da bizim düzenimiz olmuştu. Fakat zaman geçtikçe bu kavgaların birikmeler yarattığını ve ilişkimizde çatlaklara sebep olduğunu farkettim. Uzaklaşmaya ve birbirimizle daha az şey paylaşmaya başladık. Rahatsız edici bir boyuta geldi ve eşimi de ikna ederek bu konuda destek almamız gerektiğine karar verdik. Araştırmalarım sonucunda aile danışmanlığı konusunda uzman birini tercih ettik. Elif hanım ilk seanslarda bizi dikkatlice dinledi zaten uzman olduğunu ilk seanstan anladık güvenimizi kazandı. İlk seanstan çıkarken hissettiğim heyecanı hiç unutmuyorum. Elif hanımla birlikte ilişkimizdeki monotonluğun düzeleceğine eşime karşı hislerimin değişeceğine inanmıştım. Süreç böyle de ilerledi. Elif hanım gerçekten alanında çok iyi kibar ve anlayışlı bir psikolog. Eşimin isteksizliğini bile birkaç seansta yok etti. Bize her seans farklı bakış açıları kazandırdı sorgulamalar yaptırdı sorunlarımızı tamamen anlayıp bu konularda destekledi bizi. Eşimle şu an çok iyi durumdayız neler yapmamız nelere odaklanmamız gerektiğini biliyoruz. Gerekirse yine Elif hanımdan destek alabileceğimiz için de çok mutluyuz. Kendisine çok teşekkür ederiz ve kesinlikle tavsiye ederiz.

 

Fah….. M.. (Danışan)

Elif hanıma kızımız Masal için gittik ve çok memnun kaldık. Zaman zaman biz de Elif hanımdan seanslar aldık aynı zamanda aile danışmanımız da oldu. Elif hanım çok tatlı, nazik ve mütevazi bir kadın, her şeyi bizim anlayabileceğimiz şekilde anlattı. Kızım aslında kurallara uyum sağlayan bir çocuktu. Hedeflediği bir okul vardı ama kazanamadı ve sonrasında ruhsal açıdan agresifleşmeye başladı. Gittiği okulu da kendi okulu gibi benimseyemedi. Elif hanımla seansları sayesinde çevresine daha uyum sağlıyor ve izimle de daha iyi geçiniyor. Kızım şimdi kendi hedeflerine odaklandı. Elif hanım kızımı rahatlatıyor, motive ediyor, hedef belirlemesine ve odaklanmasına yardımcı oluyor aynı zamanda bizimle de konuşuyor.  Kızıma bazı şeylerde farkındalık yaratıyor ve doğruyu yanlışı ayırt etmesine öncülük ediyor. Seanslar sonrasında kızımın yaşına uygun ve daha olgun tutumlar sergilediğini gördüm. Elif hanım hem bizim kızımıza hem de kızımın bize karşı nasıl davranması gerektiğine yönelik yol gösterici oldu. Seanlarımız devam ediyor. İlk başlarda haftada bir düzenli katılım sağladık şu anda Elif hanım seans sıklığını 2 haftada 1 olarak güncelledi. Görüşmelerimize düzenli gelmeye devam ediyoruz ve şimdiden fazlasıyla memnunuz. Süreç bizim için çok faydalı oldu Elif hanım mesleğinin hakkını veren ilgili ve özverili biri. Herkese tavsiye ederiz.

 

Mer…(Danışan)

Tavsiye üzerine ve yapılan yorumları okuyup tercih ettim. Aşırı kaygı ve korkularım vardı, panik sorunu da yaşadığım için destek almaya gittim. Hayata dair kaygılarım mevcuttu, eve geç vakitlerde geldiğimde ürküyordum. Bunun yanında geleceğe yönelik kaygılarım da vardı; nasıl yapacağız, nasıl geçimimizi sağlayacağız, nasıl geçecek tarzında korkularım vardı. Bu yüzden İzmir’de iyi bir psikologtan destek almaya karar verdim ve Yankı Psikoloji’ye gittim. Elif hanımın tavsiyelerini dinledim, konuşmaları ve anlatım tarzı bana çok iyi geldi. Şu an kendimi çok rahatlamış hissediyorum ve psikoloğumdan çok memnunum. Elif hanım gerçek anlamda sizi çok iyi dinliyor  sizi analiz ediyor ve seansın hemen sonlanmasına yönelik bir beklentisi de yok. Elif hanımdan çok memnunum ve yakınımdaki insanlara kesinlikle tavsiye ediyorum özellikle benim gibi kaygısı, anksiyetesi veya korkuları bulunan herkese.

 

Arzu T… (Danışan)

Gizem yani 13 yaşındaki kızımla aramız çok kötüleşmişti ve ne yapacağımı şaşırmıştım artık kızıma nasıl davranacağımı bilemiyordum. Gizem’i çok sevmeme onu gözümden sakınmama rağmen ve her şeyi onun iyiliği için yapıyor olmama rağmen bir şekilde her gün kavga ediyor hale gelmiştik asla uzlaşamıyorduk. Aramızdaki bu süreç artık Gizem’in notlarını da etkilemeye başlayınca yardı alamız gerektiğine karar verdim ve Psikolog Elif hanımdan randevu aldık. İlk seansa zorla gelen kızım, diğer seansları iple çeker oldu çok şaşkındım. Elif hanım ve kullandığı psikolojik teknikler için ne söylesek az kalır. Kendisi işinde çok profesyonel biri. Kızımla şu an aram çok iyi, Gizem’in okulda arkadaşlarıyla bile arasının düzeldiğini söylüyor hocaları. Hepimiz çok mutluyuz ve Elif hanımdan çok çok memnun kaldık. Yankı Psikoloji ailesine teşekkür ederiz.

 

Tuğba K..(Danışan)

7 ay önce eşimle boşanma kararı verdik. Kızımıza bu kararımızı söylediğimizde maalesef aşırı tepkiler ve bu yüzden boşanmaktan vazgeçtik. Kızım için boşanamıyorduk ama evde sürekli gergin ve huzursuz bir ortam vardı. Biz de son çare psikoloğa gitmeye karar verdik. Elif hanım sağolsun bize çok yardımcı oldu. Kızımla oyun terapisi seansları yapmaya başladılar. Şu an kızım Elif ablasını çok seviyor seansları iple çekiyor ve çok mutlu, dolayısıyla biz de. En başından neden uzman desteği almamışız diye pişmanlık yaşadık. Buna rağmen Elif hanım tüm sorunlarımızı çözdü. Kendisi hem güleryüzlü hem de samimi birisi. Elif hanımla iyiki tanışmışız herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz. Çocuklarla iletişim kurmanın en iyi yolu gerçekten oyun terapisiymiş, kafanızda şüpheler varsa Elif hanımla bir seans yapmanızı öneririz.

 

Tan.. D..  T. (Danışan)

Kız arkadaşımla evlilik yoluna girmiştik fakat ilişkimizde sorunlar olduğunun ikimiz de farkındaydık. Evlilik aşamalarında ailelerin de ilişkimize müdahale etmeleriyle birlikte kız arkadaşımla aramız iyice kötüleşmeye başlamıştı.  Ailevi tüm konularda kız arkadaşım kendi tarafını savunuyordu sürekli kavga ediyorduk. Yorumlarını okuyarak Elif hanımdan randevu almaya karar verdik. İlk seansta bizi dinledi problemimizi anladı ve süreç hakkında kafamızdaki tüm soruları cevapladı. Sonrası zaten Elif hanımın kontrolünde bizim için çok rahat ilerledi. Bazı seanslar sonrasında ödevler verdi ve seanslardaki disiplini ve tecrübesiyle motivasyonumuzu hep yüksek tutmamızı sağladı. 2-3 ay süren çift danışmanlığımız sonucunda şu an çoğu sorunumuz bitmiş durumda. Randevularımıza gelmeye devam ediyoruz Elif hanıma buradan da teşekkür etmek istedik.

 

Melis S… (Danışan)

Merhaba, ben lise son sınıfım ve açıkçası üniversite için yüksek hedeflerim var. İnternetten biraz araştırma yaptım ve psikologların sınav performansı artırma üzerinde etkili olduklarını öğrendim. Yine internetteki yorumlar ve öneriler üzerine psikolog Elif hanımdan randevu almaya karar verdik babamla. Elif hanım hem çok tatlı hem de çok sevecen bir kadın. Sakin ve huzur verici bir ses onu var ve hep sizi anlamaya çalışarak dikkatlice bakıyor. Elif hanımın bakışlarındaki güvenle kendimi hiç yalnız hissetmedim hiç yargılanıyor dışlanmış gibi de hissetmedim sayesinde. Nasıl oldu bilmiyorum ama ilk zamandan beri kendimi hiç yabancı biriyle konuşuyor gibi hissetmedim. Benim için gerçekten harika bir süreçti. Elif hanım hem rahatlamamı hem de potansiyelimi ortaya çıkarmamı sağladı. İyi ki Elif hanımdan destek almışım, artık çevremdeki herkese tek önerim Elif hanım buradan da memnuniyetimi göstermek istedim. Tavsiyem üzerine liseden birkaç arkadaşım da Elif hanımdan randevu aldılar sonra da gelip bana teşekkür ettiler. Her şey için teşekkür ederim Elif hocam iyi ki sizi seçmişim iyi ki hayatıma siz dokunmuşsunuz.

 

Kad…. B. (Danışan)

7 yaşında 1.sınıfa giden kızım için pedagog randevusu almaya karar verdim. Okuldan maalesef ki sürekli şikayet almaya başlamıştık ve kızımın sınıf düzenini bozduğunu söylemişti hocamız. Dikkat bozukluğu ve hiperaktivite sorunlarımız vardı. Hocamızın oyun terapisine yönlendirmesi üzerine Yankı Psikolojiyi aradık ve Elif hanımdan randevu aldık. İlk seans bizimle görüşme yapıp kızımız ve bizler hakkında detaylı bilgi aldı oyun terapisi sürecinde ne yapmamız gerekiyor nelere dikkat etmeliyiz vb pek çok konuda bize bilgi verdi. Sonrasında kızımızla yaklaşık 10-12 seans süren oyun terapisi seanslarına başladı. Açıkçası oyun ile nasıl bir düzelme olabilir tarzı bir düşünce içindeydik eşim ile birlikte ama her seans sonrası kızımızda gözle görülür değişimler oldu. Elif hanım ne yaptı nasıl böyle gelişmeler oldu anlam veremedik. Kızım zaten her seansa günleri sayarak gelmeye başlamıştı. Süreç ilerledikçe okuldan şikayetlerimiz kesildi, arkadaşlarıyla da iletişimi kuvvetlendi, kendine karşı daha özgüvenli ve sevgi dolu olmaya başladı kızım. Son günlerde okul hocamızdan şikayet almamamızın yanı sıra çok güzel yorumlar da almaya başladık. Elif hanımla iyi ki tanışmışız bu konuda kafasında soru işareti olan annelere hiç düşünmeden Elif hanımdan randevu almasını öneririm.

 

Ezgi B.. (Danışan)

Elif hanımla çift terapisi seansları yaptık yaklaşık 9-10 seans geldik kendisine. Eşimle problemlerimiz büyük oranda çözülmüş durumda. Elif hanım işinde çok profesyonel ciddiyetli ve anlayışlı biri. Sizi yargılamıyor dikkatlice dinliyor ve anlayacağınız şekilde bilgilendirmeler yapıyor. Seanslarda ödevler verdi bazı konularda düşünmemizi söyledi yönlendirmeler yaptı.Elif hanımın süreçle ilgili yönlendirmelerini dinledik ve seanslarımızı aksatmadan katılım sağladık. Ara ara eşimle hala sorunlarımız oluyor ama biliyoruz ki Elif hanım hep yanımızda. Tekrardan teşekkür ederiz.

 

Öz… B… (Danışan)

Kızımın ergenlik dönemine girmesiyle öfke sorunlarımız başladı. Uzun bir süre bu durumla nasıl baş edeceğimiz konusunda şaşırmış haldeydik. Elif hanımı bir arkadaşım önerdi. O da kendi kızına Elif hanımdan seans almış ve memnun kalmıştı. Kızımız Elif Hanıma hemen ısındı, her şeyini rahatlıkla paylaşabildiğini söyledi. Evdeki değişimler de birkaç hafta sonra başladı. Kızımla birbirimizi anlamaya ve sorunlarımızı öfkelenmeden çözmeye başladık. Sürecimiz devam ediyor ama biz Elif hanıma nasıl veda edebiliriz bilemiyoruz:) Kendisine meslek hayatında başarılar diliyoruz, tereddütü olan kişiler varsa hiç düşünmeden başlasınlar..

 

Z….. P. (Danışan)

Panik ataklar geçirmeye başladığım kötü bir dönemimdi, 5 defa panik atak geçirmiştim. 7-8 seans boyunca Elif hanım ile bu sorun üzerine görüştük. Elif hanım ilk olarak hikayemi detaylıca dinledi. Daha sonra yaşadığım sorunun detaylarını anlayabileceğim şekilde bana anlattı. Uygulamam gereken şeyleri söyledi ve bu sorun ile nasıl başa çıkabileceğimi anlamamı sağladı. Elif hanımın tüm anlattıklarına birebir uydum seanslara hep düzenli katıldım. Artık panik ataktan korkmuyorum ve panik atak geçirmiyorum. Elif hanıma ve Yankı Psikoloji’ye çok teşekkür ederim. Eğer benim gibi siz de panik ataktan mustaripseniz kesinlikle Elif hanımı tavsiye ederim.

 

E…i Al…n (Danışan)

Merhaba, eşim ve ben sürekli işte olduğumuzdan dolayı çocuğumuzla ilgilenmesi için bakıcı tutmuştuk. Çocuğumuzun iki dil öğrenebilmesi için bakıcıyı özellikle yabancı tercih ettik. İlk zamanlarda çok memnun kalmıştık aynı zamanda evde kamera sistemi de olduğu için gözümüz arkada kalmıyordu. Ama gün geçtikçe çocuğumuz kendi içine kapanmaya ve bizden uzaklaşmaya başladı çok endişelendik. Hemen psikolog Elif hanımdan randevu aldık. Elif hanım seanslara oyun terapisi ile başladı, seanslar sonrasında öğrendiklerimiz bizi şok etti, çok büyük üzüntüye kapıldık. Olanları kabul etmemiz sindirmemiz ciddi anlamda vakit aldı. Çocuğumuzu kendi elimizle soktuğumuz bu durumdan hem çocuğumuz hem biz fazlasıyla etkilendik çok çaresiz bir dönemdeydik. Elif hanım bu süreçte soğukkanlı ve ilgili yaklaşımıyla hem çocuğumuza hem bize çok destek oldu. Bazı görüşmeleri ben ve eşimle birlikte yaptık ve uzun bir sürecin sonunda şimdi üçümüz de kendimizi iyi hissediyoruz. Mesleki başarısının yanında Elif hanımın duruşu, tarzı hem içten hem de profesyonel yaklaşımı bize çok iyi geldi. Seanslara giderken hep çok önceden tanıdığımız birinin yanına gider gibiydik. Oyun terapisindeki başarılı yaklaşımına saygı duyuyor ve kesinlikle herkse tavsiye ediyorum. İyi ki Elif hanımla tanıştık.

 

Y….. Vu…. (Danışan)

15 yaşında 115 kg bir lise öğrencisiyim. Travmatik bir çocukluğum oldu ve yemek yediğimde kendimi mutlu hissediyorum. Fakat akran zorbalığı denen durumdan iyice etkilenmeye başladım artık psikolojik açıdan iyi bir halde değildim. Bu döngü beni daha da yemeğe teşvik ediyordu. En yakın arkadaşımın ısrarı üzerine destek almaya karar verdim. İnternetten Elif hanımı buldum ve tedavi sürecimiz başladı böylece. Elif hanım benimle bazı teknikler uygulamaya başladı. Bu uygulamalar ilk başlarda etkisiz ve biraz da korkutucu gelmişti açıkçası, sürece etkili olabileceğini asla düşünmemiştim ama Elif hanımın kendinden emin ve güvenilir tavrı beni ikna etti süreci tamamen Elif hanımın kontrolüne bıraktım. 3-4 ay süren inişli çıkışlı bir terapi sürecim oldu. Motivasyonumu kaybedeceğimi düşündüğüm zamanlarda Elif hanım kararlı,sabırlı ve anlayışlı tavırlarıyla hep yanımda oldu. Problemlerimin asıl sebepleriyle yüzleşmem konusunda bana cesaret verdi ve bana benden daha çok inandı. Kendisine çok teşekkür ederim ve iyi ki varsınız Elif hanım sizi seviyorum.

 

Merve T….n (Danışan)

Günlük hayatta beni zorlayan kaygılarım için danışmanlık sürecine başladım. ilk randevuya gitmeden önce çok çekiniyordum ve tam anlamıyla ne anlatmam gerektiğini bilemiyordum. Elif hanımın ilk seansta beni güler yüzlü ve samimi karşılamasıyla çok rahatladım, bu süreçte bana yönlendirmeler yaptı ve her randevumuzda bana farklı teknikler uyguladı, ödevler verdi ve seanslarda bunların kontrolünü sağladı. Ne zaman seanstan çıksam hep kendimi çok rahatlamış hissettim, kendimle ilgili pek çok bilmediğim yönümü keşfetmemi sağladı. Elif hanımla görüşmelerimiz hala devam ediyor ve her seansı iple çekiyorum.. iyi ki varsınız Elif hanım 🙂

 

Cey…. B…. (Danışan)

Birkaç senedir eşimle problemlerimiz vardı aynı evde birbirimize yabancı olmuştuk. Birlikte vakit geçirmiyor, birbirimizle konuşmuyorduk. Elif hanımla tanıştıktan sonra, eşimle sorunlarımızın aslında sadece üstünü kapattığımızı gördük. Sorunlarımızın şu anımıza pek çok yansıması olduğunu farkettik. Elif hanımın yönlendirmesiyle önce birbirimizle sağlıklı iletişim kurmayı öğrendik, birbirimizi anlamaya çalıştık ve tartışmalarımızın altında yatan temel sorunları farkettik. Yaklaşık 9-10 hafta süren destek sürecimizde Elif hanım bize bazen ödevler verdi, her geldiğimizde farklı yönlendirmeler ve bakış açılarıyla bu süreci de eğlenceli kıldı. Çift terapisi sürecine başlarda isteksiz gelen eşim sonraki haftalarda seans günlerine göre program yapmaya başladı. Elif hanıma ne kadar teşekkür etsem azdır, çift terapisinde tecrübeli uzman ve işini severek yapan bir psikolog kesinlikle.

 

Serpil Kuşka (Danışan)

Elif hanım kızım Lina’ya oyun terapisi seansları uyguladı ve çok güzel sonuçlar elde ettik. Elif hanımın pozitif enerjisi ve gösterdiği ilgi için kendisine teşekkür ederiz. Annemin vefatı kızımı kötü etkilemişti ve kızım annemin ölümünden sonra konuşmamaya başlamıştı. Yaklaşık 3-4 ay süren danışmanlık sürecinin ardından şu an bütünüyle iyi hissediyoruz ve çok huzurluyuz. Elif hanımın gerek çocuklarla olan etkili iletişimi, gerekse işindeki profesyonelliğinden ötürü çok memnun kaldık. İyi ki danışmanlık almak için kendisini tercih etmişiz, herkese rahatlıkla öneririm.

 

T…e K. (Danışan)

Kendinizi boşluğa düşmüş gibi hissettiğinizde eğer Elif hanımın danışanıysanız bilirsiniz ki birkaç seans bile çok iyi gelir, size içinizin boşaldığını hissettirir. İlk görüşmeye giderken kendimi solmuş bir yaprak gibi hissediyordum. Sanki oradan oraya savrulmaktaydım. Elif hanımla görüşmeler yaptıkça yenden yeşerdim. Onun destekleriyle hayata daha sıkı tutunmaya başladım, görüşmelerimiz hiç bitmesin istedim. Kendisini psikoloğun ötesinde sanki sırdaşımmış gibi görüyorum. Elif hanımı her daim yanımda olduğunu hissediyorum. Çevremdeki insanlara da tavsiye ettim ve önermeye devam ediyorum.

 

T. (Danışan)

14 yaşındaki ergen kızım için destek almaya karar verdim. Kızım okulda kendini dışlanmış hissediyordu arkadaşlarıyla iletişimi iyi değildi, kaygı problemi yaşıyordu ve öfkesini asla kontrol edemiyordu. Kızım sürekli sinirliydi hırçın ve mutsuz biri olmaya başlamıştı. Elif hanımın yorumlarını okuttum ve kızımı da randevu almaya ikna ettim. Zaten ilk seanstan sonra kızım da diğer seanslarda istekli olmaya başlamıştı. Elif hanım haftada 2 gelmemizi uygun gördü ve yaklaşık 2 ay süren süreç sonunda kızımın sorunlarından eser kalmadı, çok daha olgun birine dönüştü. Kızım sorunlarıyla yüzleşmeye ve kendi sorunlarına kendi çözüm bulmaya başladı. Hayata karşı daha pozitif oldu bize karşı da daha ılımlı anlayışlı ve sakin davranıyor. Bizimle vakit geçiriyor, okulda neler yaptığını anlatıyor ve saygılı davranmaya özen gösteriyor. Elif hanıma çok teşekkür ederiz ve bizimle aynı sorunları olan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederiz.

 

Mehmet D.. (Danışan)

9 yaşındaki yeğenimde dikkat eksikliği ve dürtüsellik gibi sorunlar vardı. Anne ve babası pek istekli ve inançlı değildi ama Elif hanımın yorumlarını okuyarak onları ikna ettikten sonra yeğenim oyun terapisi sürecine başladı. Elif hanım, İlk seanstaki aile görüşmesinde işinin ehli biri olduğunu hissettirdi bize ve gönül rahatlığıyla oyun terapisi seanslarına başladık. Süreç aynı Elif hanımın anlattığı gibi ilerledi. Her seanstan sonra yeğenimde gözle görülür olumlu değişimler oluyordu, ailecek duacısı olduk Elif hanımın. Sayesinde  yeğenimdeki sorunların tamamına yakını çözüldü. Bazen ailevi problemlerinden dolayı yeğenimde yine sıkıntılar başlıyor ve hemen Elif hanımdan randevu alıp üstesinden geliyoruz. İyi ki yollarımız kesişmiş herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederiz.

 

Aysun D.. (Danışan)

Elif Hanıma 8 yaşındaki oğlumun dikkat eksikliği sorunu olduğunu düşündüğüm için başvurdum. Her şeyden önce sıcak karşılaması ve güleryüzüyle bizi motive etti. Oğlum Elif ablasını çok sevdi ve test sırasında da hiçbir sorun yaşamadık. Elif hanım test sonrasında da bizi yönlendirerek ne yapmamız gerektiği konusunda çok net bilgiler verdi bize ve içimizi rahatlattı. Bir anne olarak çocuğum için başvuracağım ilk tercih Elif hanımdır bundan sonra.

 

Nu… L.. (Danışan)

Üniversite sınavına hazırlanıyorken stresim inanılmaz düzeyde artmıştı. Bunun da etkisiyle başarabileceğime olan inancım çok düşmüştü. Benim için çok kritik ve zorlu olan bu dönemde Elif Hanımla tanıştım. Kendisinin desteğiyle stresimi yönetmeyi öğrendim ve notlarımdaki artış kendime olan güvenimi de etkiledi. Elif hanım genç bir psikolog olmasına rağmen bilgisi ve size yaklaşımıyla kendinizi hem güvende hissetmenize hem de rahat bir şekilde sorunlarınızı paylaşmanıza yardımcı oluyor. Her şey için kendisine çok teşekkür ederim iyi ki Elif hanımı tanımışım.

 

Gö…. D. (Danışan)

Son dönemlerde yaşadığım psikolojik sıkıntılar ve gelecek kaygısı gibi durumlar sebebiyle görüşmüş olduğum Elif hanıma buradan da çok teşekkür ediyorum. Normalde kendimi kolay açabilen biri değilim ve kendimi istediğim gibi ifade edemem ama Elif hanımın çok kibar ve anlayışlı yaklaşımı bunu başarmamı sağladı. Verdiği tavsiyeleri, ilgisi ve alakası ile gerçek bir uzmanla görüştüğümü hissettim. Bence çok yetenekli ve alanında uzman bir hanımefendi bundan sonra da kendisiyle görüşmeye devam edeceğim.

 

R…i E.. (Danışan)

Merhaba, ben 14 yaşındayım ve geçen haftalarda apartmanın asansöründe mahsur kaldım yaklaşık 50 dk kadar. O zamandan sonra kapalı yerlerde kalmaya korkmaya başladım asansöre tek binemiyordum. Annemle babamın ısrarlarından sonra psikolog ile görüşmem gerektiğine ikna oldum. Psikolog Elif hanımla tanıştım böylece. Elif hanım bana öyle içten yaklaştı, öyle güzel destek oldu ki kendimi hiç çaresiz veya yalnız hissetmedim. Kullandığı tekniklerle birlikte birkaç hafta sonra gözle görülür değişimler oldu. Yakın çevremin dışında okuldaki arkadaşlarım ve hocalarım bile bendeki değişimleri farkettiler. Şu an gerçekten çok mutluyum ve Elif hanımla yollarımız kesiştiği için kendimi çok şanslı hissediyorum. İyi ki psikoloğa gitmeye karar vermişim ve iyi ki Elif hanımı tercih etmişim.

 

Tun… K.. (Danışan)

Bizim Elif Hanım’la 5.seansımız olacak oğlum çok severek gidiyor kendisine, son derece kibar bir hanımefendi. 8 yaşındaki oğlum için görüşüyoruz 4 seans oldu oğlumla, oğlumun arkadaş edinmesi ile alakalı çalışıyorlar, Elif hanım yapması gerekenleri söylüyor yardımcı oluyor. En azından oğlumuzun Elif Hanım’ı dikkate aldığını ve dinlediğini biz farkediyoruz oğlumu etkileyebilmiş gerçekten. Gerekli gördükçe kendisi de bizi arayıp durumla alakalı detaylı şekilde bilgilendirme yapıyor. Elif Hanım’dan çok memnunuz. Ofisi de güzel bir yerde kendisine inanıyoruz ve devam ediyoruz.

 

S…m K.. (Danışan)

Kendimi ifade etmekte ve sosyal ortamlarda çok problem yaşıyordum. Elif Hanıma gelirken de bu problemlerim beni aslında çok gerdi ama ilk seanstan itibaren profesyonelliği ve pozitif enerjisiyle beni çok rahatlattı. Elif hanım yerinde tespitleriyle kendimi tanımamda çok yardımcı oldu. Seanslarımız şu an devam ediyor ve her hafta gelmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Kendisine çok teşekkür ederim her zaman gönül rahatlığıyla tavsiye edeceğim bir psikolog.

 

Yusuf B. (Danışan)

Kızım lgs sınavına hazırlanırken ailecek çok büyük bir stres altındaydık. Kızımıza nasıl yaklaşmalıyız ve nasıl yardımcı olabiliriz gibi konularda destek almak için Elif Hanımı bulduk. Bu süreçte hem güzel enerjisi hem de profesyonelliği ile bize çok yardımcı oldu. Elif hanım detaylı açıklamaları ile her seans sonrası bizi bilgilendirdi. Sınav süreci bitmiş olmasına rağmen kızım hâlâ Elif hanımla görüşmek istiyor. Kendisi çok sevecen birisi, çekinmeden her şeyi söyleyebilirsiniz. Her şey için Elif Hanıma teşekkür ederiz.

 

Z….. k. (Danışan)

Kızım okula giderken yolda kötü bir olay yaşamıştı ve maalesef bu yüzden içine kapanmıştı. Bizimle konuşmuyordu ve okula asla gitmek istemiyordu. Gerçekten zor bir durumdaydık ve soluğu Elif hanımın yanında aldık. Elif hanım hem bizimle hem de kızımızla çok güzel ilgilendi. İlk seanstan bize güven verdi kendisine ne kadar teşekkür etsek az kalır. Elifin hanımın desteği sayesinde bu sürecin altından kalktık. Bundan sonra İzmir’de başka bir psikolog arayışına girmeyi düşünmüyorum tercihim her zaman Elif hanımdan yana olacak.

 

Aslı….. (Danışan)

Oğlumda yoğun sınav kaygısı sorunu vardı ve maalesef her sınav öncesi hastanelik oluyorduk. Ailecek çok zor bir dönemdeydik ve bu durum içinden çıkılmaz bir hal almıştı sanki. Eşimle birlikte destek almamız gerektiğine karar verdik ve araştırmaya başladık. Okuduğumuz yorumlar üzerine Elif hanımdan randevu aldık. Şu anda oğlumda sınav kaygısı diye bir problem kalmadı ve bununla birlikte oğlum çok daha ılımlı ve mutlu birine dönüştü. Birkaç seansta bu derece yol katedebilmiş olmamıza inanamıyorum gerçekten. Sizin çocuklarınızda da aynı problemler varsa mutlaka Elif hanımın kapısını çalın derim. Elif hanım harika bir terapist onu çok seviyoruz.

 

Ta.. Ç. (Danışan)

Bu sene yeni mezun oldum ve iş bulma kaygım çok fazlaydı. Birçok konuda kendimi yetersiz eksik hissediyordum. Elif hanımla görüşmeye başladıktan sonra aslında kendimi tanıma fırsatı buldum. Elif hanım yerinde tespitleriyle beni hem rahatlattı hem de özgüvenimi kazanmam konusunda bana yardımcı oldu. Enerjisi ve profesyonelliğiyle her hafta gelmeyi sabırsızlıkla bekliyorum artık. Her şey için teşekkür ediyorum.

 

O…. D.. (Danışan)

Elif Hanım ile bazı konulardaki endişelerim nedeniyle görüşmeye başladık. Özellikle pandemi döneminde hastalıklarla ilgili olan kaygılarım iyice artmıştı. Seanslara ilk başladığımızda benim değişebileceğime dair inancım yok denecek kadar azdı fakat Elif Hanımın bana olan yaklaşımı ve bana inancı beni çok etkiledi. Elif hanım sayesinde artık kendime olan inancım çok arttı ve endişelerim azaldı. Görüşmelerimize hala devam ediyoruz ve kendisine çok teşekkür ediyorum.

 

S….. T. (Danışan)

Kızımda okula gitme korkusu vardı Elif hanımı internetten araştırmalarımız sonucunda bulduk ve 6 seans gittik. Kızımın Elif hanım sayesinde okul korkusu geçti ve çok rahat okula gidiyor artık , kendisine birkaç seans daha gitmeyi düşünüyorum. Elif hanım bizce çok ilgili ve cana yakın mesleğini seven bir psikolog. Kızım her gittiğinde sevinçle gidiyor Yankı Psikolojiye teşekkür ediyoruz böyle bir psikoloğu karşımıza çıkardığı için.

 

O….n Efe H.. (Danışan)

15 yaşındaki oğlumun öfke problemleri üzerine Elif Hanıma ulaştık. Her şeyden önce bilgisi ve iletişimiyle bize çok güzel açıklamalarda bulundu yardımcı oldu ve içimizi rahatlattı. Oğlumla çok kısa bir süre içinde iletişimleri güçlendi ve yaptıkları çalışmalar da etkili olmaya başladı. Oğlum ilk hafta bizim zorumuzla seansa gelirken şimdi kendisi gelmek için gün sayar oldu. Her şey için Elif Hanıma çok teşekkür ediyoruz, bizim hayatımızdaki yeri çok kıymetlidir.

 

K..n U.. (Danışan)

Babamı kaybettikten sonra yaşamış olduğum psikolojik sorunlardan dolayı kendimi çok mutsuz ve yorgun hissediyordum. Elif hanıma bir danışan tavsiyesiyle ulaştım. Güler yüzü, içten ve samimi yaklaşımı sayesinde ve düzenli görüşmelerimiz sonucunda kendimi artık daha iyi hissediyorum. Elif hanımı tüm arkadaş çevreme gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum:)

 

Se….l A… (Danışan)

Kaygı ve korkularım vardı ama şu an süreçten çok memnunum. Elif hanımla 7 seansı geride bıraktık. Kaygılarım ve korkularım gerçekten çok azaldı gayet güzel ilerliyoruz. Elif hanım da gelişmelerimin farkında olduğu için şu an seans sıklığını azalttık. Kendisi olaylara bakış açımın değişmesini sağladı. Bu sayede korku ve kaygılarımın aslında farklı sebeplerden ve gereksiz olduğunu anladım. Elif hanım sayesinde şu an kendimi daha rahat ve güvende hissediyorum.

 

Ca… B… (Danışan)

Elif Hanıma 6 yaşındaki oğlumun okula giderken sürekli ağlaması nedeniyle başvurduk. Oğlum okulda sürekli sıkıntı yaşıyordu ve şikayet alıyorduk. Elif hanımla yaptığımız görüşmeler sonunda sıkıntılarımız çözüldü. Oğlum şimdi daha mutlu ve arkadaşlarıyla daha iyi anlaşıyor. Genç ve dinamik bir psikolog çok teşekkür ederiz.

 

Mi…. Y.. (Danışan)

9 yaşındaki kızımın kilolarından dolayı sıkıntılarım vardı. Toplum içine çıkmıyordu ve kimseyle görüşmek istemiyordu. Bu yüzden büyük stres yaşıyorduk ve Elif Hanımla görüşmeye başladık. Kendisi bize çok yardımcı oldu şu an sorunlarımız büyük ölçüde azalmış durumda. Kendisiyle görüşmelerimiz devam ediyor. Elif hanım genç ve dinamik bir psikolog ve kızımla iletişimi çok güzeldi. Kesinlikle Elif hanımı denemenizi öneriyorum.

 

Hakan L.. (Danışan)

Günümüzün hayat şartları karşısında çok zorlanıyordum. Çalışmalarımda istenilen seviyeye gelemiyordum ve uğraşlarım sonuçsuz kalıyordu. Bu durum çalışma motivasyonumu düşüyor sorunsuz kalıyordu. Elif hanımla görüşmelerimiz sonunda sorunlara bakış açım tamamen değişti daha çözümsel yollar buldum. Elif hanıma çok teşekkürler

 

….f G.. (Danışan)

7 yaşındaki oğluma asla söz dinletemiyordum ve sınır koyma problemlerimiz vardı. Elif Hanımı buradan araştırarak bulduk ve çok memnun kaldık süreç boyunca. Kendisinin çocuklarla arası çok iyi ve ebeveynlere de çok destekleyici bir şekilde yaklaşıyor. Oğlumla ilgili problemlerimizi çözmemizde bize çok yardımcı oldu. Elif hanıma çok teşekkür ederiz.

 

M…l T.. (Danışan)

Elif Hanım’a 5 yaşındaki kızım için gittik. Okula gitme konusunda sıkıntı yaşıyorduk. Okuldan gelince sürekli karnı ağrıyor ve hep yatıyordu. Elif hanımla görüşmelerimiz devam ettikçe kızımın karın ağrısı tamamen geçti. Bu durumun tamamen psikolojik olduğunu anladık Elif hanım sayesinde. Okula gitme konusunda artık hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Kendisine teşekkür ederiz.

 

İrem E…y (Danışan)

Yaşadığım problemlerle başa çıkamıyordum ve İzmir’de bir psikoloğa gitmem gerektiğine karar verdim. Bu aşamada Elif hanım benim için büyük şans oldu. Seanslara başladıktan sonra hayatımda hemen hemen her şey yolunda gitmeye başladı. Elif hanım her problemi hem mesleki hem de bireysel yönden yorumlayarak tatmin edici geri bildirimler yapan, empati yeteneği oldukça yüksek, son derece güler yüzlü ve başarılı bir psikolog.

 

D…. B.. (Danışan)

Elif Hanım çok tatlı, iletişime açık ve çok pozitif birisi. Oğlumun içine kapanıklığı ve bizden uzak durması sebebiyle Elif hanımdan randevu aldık. Gerek oğluma yaklaşımı gerek bizi bilgilendirmeleri bize çok yardımcı oldu. Süreç boyunca bizi de pek çok konuda yönlendirdi. Oğlumla iletişimimiz daha sağlıklı  artık. Elif hanıma çok teşekkür ederiz.

 

Ze…p K. (Danışan)

Elif hanım ile kızımın üniversite sınavı için görüşmeye başladık. Kendisinin güzel enerjisi sayesinde beklediğimizden kısa sürede kaygılarımız azaldı. Anlayışı ve yönlendirmeleri ile bize çok yardımcı oldu. Sınavımız sona ermesine rağmen görüşmelerimize devam ediyoruz. Elif hanım kızımın kişisel hayatında da her zaman yeri olacak uzman bir psikolog 🙂

 

Si…. Y.. (Danışan)

Elif Hanıma bir danışanının tavsiyesi ile ulaştım. Kızım üniversite sınavına hazırlanıyor. Son dönemde bıkkınlık ve tükenmişlik yaşıyordu. Eski hevesi kalmamıştı maalesef. Elif hanımla görüşmeleri sonucunda olumlu gelişmeler yaşadık, kızımın kendine olan güveni ve kazanma hırsı geri geldi. Elif hanımın bizimle diyaloğu ve geri dönüşleri de çok etkili oldu. Kendisiyle görüşmeye devam ediyoruz. Tesekkürler

 

Pınar a.. (Danışan)

Elif Hanım çok kısa bir süre içerisinde tüm profesyonelliği ve güleryüzü ile 10 yaşındaki oğlumun güvensizliğini ve topluluk önünde konuşma sorununu çözdü. Okuldaki öğretmenlerinden çok güzel geri dönüşler aldım ve şu anda özgüveni yüksek, derslerinde başarılı ve mutlu bir çocuğum var. Elif hanıma çok teşekkür ederim.

 

İlayda M.. (Danışan)

İlk defa psikoloğa gittim .Çeşitli endişelerim vardı ama Elif Hanım hem güleryüzü hem de profesyonel yaklaşımı ile güvenimi kazandı. Hiç yargılamadan dinledi beni hep. Kendime olan güvenim ve inancım geri geldi Elif hanım sayesinde. Teşekkür ediyorum.

 

Mustafa S.. (Danışan)

Oğlumun teknolojiye olan düşkünlüğünden dolayı okulda ve evde çok problem yaşıyorduk ve bir yakınımızın tavsiyesiyle Elif Hanıma ulaştık. Bu sorun bizim için büyük bir sıkıntıydı. Seanslarımız devam ettikçe sorunumuz azaldı ve oğlum bilgisayar başında daha kaliteli ve kısıtlı zaman geçirmeye başladı. Şu aralar okuldan da güzel geri dönüşler alıyoruz. İyi ki Elif hanımı tercih etmişiz.

 

E….. M. (Danışan)

Elif Hanım hem çok güler yüzlü, içten hem de enerjisi insana fazlasıyla iyi gelen bir psikolog. Bakış açısı ve yaklaşımıyla, yaptığı detaylı ve anlaşılır açıklamalarla kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırıyor ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlıyor. İşini severek yaptığını hissediyorsunuz, adaşım Elif hanımı kesinlikle tavsiye ederim 🙂

 

H…e T…(Danışan)

Elif hanımı araştırmalarım ve referans almam üzerine tercih ettim. Kendisinden memnunum bence işinde iyi bir danışman. Samimiyetindden ve güvenilir olmasından da memnun kaldım. Seanslara ilk başladığım zamanla şu an arasında çok büyük fark var. Artık farklı düşünmeye başladım, olaylara geniş bir açıdan bakabiliyorum.

 

Bel…. D.. (Danışan)

Elif hanım karşısındaki gerçekten dinleyip, kendinizi keşfetmenizi sağlayan, hem sabırlı hem de anlayışlı bir psikologtur. Seanslarımıza uzun zamandır devam ediyoruz ve bu zaman içinde çok büyük yol katetmeme yardımcı oldu Elif hanım. Hayli kibar, ılımlı, empatik tavrı sayesinde kendinizi iyi hissediyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bize Ulaşın

Randevu & Bilgi & Destek için bize Whatsapp üzerinden yazabilir veya direkt arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz. Randevusuz seans verilmemektedir.

 

ŞUBELERİMİZ: 

 

İZMİR ---> 0 551 964 05 07

 

ANTALYA ---> 0 551 628 27 63