Merve Nur Hızlıoğlu

Psikolog

İzmir' de Psikolog olan Merve Nur Hızlıoğlu, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Psikoloji bölümünü onur derecesi ile tamamladı. Uzun yıllardır mesleki çalışmalarına devam eden Psikolog Merve Nur Hızlıoğlu aile - çift psikolojik danışmanlığı, çocuk ve ergen, bireysel yetişkin danışmanlığı ve cinsel sorunlar ile yoğun olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Psk. Merve Nur Hızlıoğlu kariyeri boyunca psikoloji alanında bir çok önemli eğitimi tamamladı ve bunları başarıyla uyguladı. Aldığı eğitimlerden bazıları;

Almış Olduğu Psikolojik Danışmanlık - Terapi Eğitimleri

• Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ( Prof. Doktor Hakan Türkçapar )
• EMDR Terapisi Eğitimi (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
• Bireysel Yetişkin Psikolojik Danışmanlık
• Çocuk ve Ergenlerde Psikolojik Danışmanlık Eğitimi
• Aile ve Çift Terapisi Eğitimi
• Boşanma Terapisi Eğitimi
• Evlilik Terapisi Eğitimi
• Cinsel Terapi Danışmanlık Eğitimi
• Aile Danışmanlığı Eğitimi
• Ebeveyn Danışmanlığı
• Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
• Oyun Terapisi Eğitimi
• CAS (Bilişsel Değerlendirme Sistemi)
• WİSC - R zeka testi eğitimi
• Moxo d-CPT Yetişkin ve Çocuklarda Dikkat Testi
• PASS Remedial PREP
• PASS Remedial MATH
• Attentioner DEHB Yapılandırılmış Dikkat Çalışma Programı

İzmir Psikolog Merve Nur Hızlıoğlu

Danışan Yorumları

5.0

Hü… g..  ( Danışan )

Merve hanımı internetten keşfettim ve kendisine başvurdum. İlk başlarda birkaç uzman arasında kararsız kalmıştım sonra psikolog Merve hanıma gitmeye karar verdim, iyi ki de Merve hanıma gitmişim diyorum şimdi Kendisinin enerjisi, bilgi birikimi ve samimiyeti beni çok etkiledi. Obsesif Kompulsif Bozukluk hastalığı konusunda bana yardımcı oldu. İlk gittiğim günü ve son gittiğim seansı hatırlıyorum, bambaşka bir ben oldum. Danışanını anlayan, empati kuran ve yanında her konuyu çekinmeden anlatabileceğiniz bir psikolog. Zaten ilk seanstan itibaren o güveni hissediyorsunuz. Başlarda çaresiz duygular içinde iken artık daha güçlü, özgüvenli ve rahat hissediyorum. İzmirde psikolog arayanlara Merve hanımı kesinlikle tavsiye ediyorum ve kendisine çok teşekkür ediyorum. Artık hayat boyu psikolog bir arkadaş edindiğimi biliyorum.

 

L… n… ( Danışan )

Merve hanımdan 12 14 seans kadar danışmanlık hizmeti aldim danışanını olduğu gibi kabul eden, daima anlamaya odaklı, insanı kendi haline bırakan, zorlamayan yaklaşımı kısa sürede birçok problemi çözme fırsatı sundu. Günlük yaşamımda devamlı kontrol odaklı olma, hata yapmamak için çok efor sarfetme kaynaklı kaygılarım vardı. Eksik yanlarımı kabullenmekte çok zorluk yaşıyordum. Şu an çok daha rahat hareket edebiliyorum, daha çok kendime yakınlaşmış ve fazlasıyla özgür hissediyorum. Yargılanmadığınız bir ortamda sıkıntılarınızı anlatabilmek bile başlı başına insanı iyileştiren bir faktör. Süreç içinde birçok sorunun kendiliğinden çözülmeye başladığını fark ettim. Bir psikoloğun öncelikle bu nitelikleri taşıyor olması gerektiğine inanıyorum ve bu noktada Merve hanımı gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

 

Müge K.

2 yıllık evliyiz ve eşimle cinsel ilişkiye giremiyorduk. İlk zamanlar önemsemedik ve zamanla geçeceğini düşündük erteledik. Fakat sonra bu durum can sıkıcı olmaya başladı ve internetten araştırmalarımız sonucunda aslında bu durumun vajinismus olduğunu öğrendik. İnternet sitesindeki kesin çözüm yorumlarına biz de şans vermek istedik ve Merve hanımdan randevu aldık. Merve hanım ilk seanstan yetkinliğini hissettirdi güvenimizi kazandı. Çok kısa bir zaman içinde çözeceğini ve kendisine güvenmemiz gerektiğini, verdiği ödevleri yapmamızı ve bu sorunun çözümü için bizim de gerçekten çabalamamızı istedi.  Kendimizi Merve hanıma emanet ettik ve Merve hanım ne diyorsa onu yaptık. Süreç tam de Merve hanımın anlattığı ve öngördüğü gibi ilerledi. Biz çözüme kavuştuk ve çok memnun kaldık. Bu sorunu yaşayan erteleyen önemsemeyen kim varsa kesinlikle Merve hanımdan randevu almalı. Yankı Psikoloji’ye ve Merve hanıma çok teşekkür ederiz.

 

N….  ( Danışan )

Yaklaşık 4 yıldır panik atak ile mücadele ediyorum. Ve bu esnada hem doktor hem de psikologlardan destek aldım ancak hiçbir sonuç alamadım. En sonunda arkadaşımın önerisi ile Merve hanımdan destek almaya karar verdim. Aslında hiç umudum yoktu ama panik atakla hayatımı, aile ilişkilerimi işimi alt üst etmişti ve kurtulmam gerekiyordu. Merve hanım ilk seansta beni iyice dinleyip sorunu tespit etmeye çalıştı ve bunu yaparken kendimi olabildiğince rahat hissetmemi sağladı. Daha sonra uyguladığı yöntem ve tekniklerle yaşadığım atağın şiddeti ve sıklığı azalmaya başladı. Tabi ben yine umutlu değildim ancak Merve hanım kendinden çok emindi, zaman geçtikçe ataklarım neredeyse bitti şuan çok daha iyiyim. Artık atak geçirmekten de korkmuyorum çünkü onu yenmeyi öğrendim. Merve hanıma  ve onu bulmamamı sağlayan Buse’ ye çok teşekkür ederim.

 

Aylin k. ( Danışan )

Yaklaşık 7 senedir süren yutkunma fobim vardı ve bu durum hayatımı çok kötü etkiliyordu, psikolojim hep kötü durumdaydı. Sürekli yediğim bir şeyin boğazıma kaçacak korkusu çekiyordum. Acaba psikoloğa psikiyatriste gitsem bana ne gibi bir faydası olacak ki diye düşünüyordum bu konuda çok umutsuzdum yakın zamanda internette oğlum için araştırma yaparken Merve hanımın yorumlarını okudum ve Psikolog Merve Hanımın belki bu konuya çözüm bulabileceğini düşündüm, çok doğru bir karar vermişim. Çok kısa bir sürede kademeli olarak kaygı seviyem en aza indi ve şuanda sıfırlanacağina inaniyorum. Kendisine çok teşekkür ederim. Gönül rahatliğiyla yardım alabilirsiniz.

 

y….. ( Danışan )

Merve hanıma üstesinden gelemediğimi düşündüğüm endişelerim, öfkem ve hayatımda olumsuz etkileri olan birtakım kötü hatıralarla gitmiştim. Telkinleriyle, kademe kademe yol göstermesiyle ve uyguladığı bilişsel-davranışçı yöntemlerle çok kısa bir sürede inanılmaz bir mesafe kat ettik. Artık eski zamana kıyasla çok daha huzurlu, mutlu, ne istediğinin hatta ne istemediğinin farkında olan ve en önemlisi bunları hayata geçirebilen biri olarak yaşamıma devam ediyorum. Daha yolumuz bitmedi. Bana yol göstermesine ihtiyacım olan durumlar var ama bütün bu sürecin Merve hanımla çok keyifli geçeceğinden şüphem yok. İzmir’de olup bir psikologdan yardım almak isteyenlere gönül rahatlığıyla Merve hanımla iletişime geçmesini tavsiye ederim.

 

Ö….. fer…    ( Danışan )

Merve hanımın profesyonel yaklaşımı sebebiyle düşündüğümden daha kısa zamanda sonuç aldığım bir düzelme dönemi yaşadım. Özgüven eksikliğim vardı ve kendime olan inancımı kaybetmiştim. Depresif bir dönemin içerisindeydim. Merve hanımın yönlendirmeleri doğrultusunda kendime duyduğum güven arttı ve pozitif olabilmeyi öğrendim. Hemen hemen her gün deneyimlediğim ağlama krizlerim sanki aniden kayboldular. Hayattaki problemler bitmiyor elbette fakat Merve Hanım ile görüşmelerim sayesinde karşıma çıkan problemlerle nasıl başa çıkabileceğimi öğrendim. Ve bazı şeylere sorun odaklı yaklaştığımı fark ettim. Depresif bir dönemdeyseniz kesinlikle tavsiye edeceğim bir psikologdur.

 

Melis B.

Herkese merhaba, 25 yaşındayım ve 1 yıllık evliyim. Eşimle birleşme sağlayamadığımız için internetten araştırmalar yaptık vajinismus olduğunu öğrendik. Bu sorunu kendimiz aşabileceğimiz sandık uğraştık ama sadece zaman kaybı oldu. Yankı psikoloji ve Merve hanımla internet araştırmaları yaparken karşılaştık iyi ki de karşılaşmışız. Hemen randevu aldık çift olarak ilk seansa katıldık. Merve hanım bizimle hem çok açıklayıcı hem de kendinden emin konuştu. Başaracağımızı o seans sonunda anladık, o seanstan çıkarken heyecan içindeydik ve sonraki süreci tamamen Merve hanımın kontrolüne bıraktık. Gerçekten süreç içinde sizi asla yalnız bırakmıyor hep destekliyor ve kesin çözüm sonucuna ulaştırıyor Merve hanım. Keşke daha erken davranıp bu sorunumuzu anladığımız an Merve hanımdan destek alsaydık. Böyle sorunu olanlar asla vakit kaybetmesin. Merve hanım çok teşekkür ederiz iyi ki varsınız iyi ki hayatımıza dokundunuz.

 

Be….

Beş buçuk yaşındaki oğlum sürekli ağlıyordu tüm aile bu durumdan ötürü huzursuzduk. Günün büyük çoğunluğunda inatçı, hırçın ve kimsenin sözünü dinlemeyen bir ruh halindeydi. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Merve hanımı araştırdım ve kendisinden destek almaya karar verdim. Merve hanım çocuğuma oyun terapisi uyguladı. Kendisi gerçekten çok sevecen ve işinde çok profesyonel bir psikolog, güzel iletişimiyle bize neler yapmamız ve neler yapmamamız gerektiği konusunda tavsiyeler verdi. Oğlumlar oyun terapilerinin devam ettiği süreçte bir anne olarak ben de doğru bildiğim pek çok şeyin yanlış olduğunu fark ettim ve birçok şey öğrendim. Çocuğumuzdaki değişim ve Psikolog Merve hanımın bize kattıkları için kendisine çok teşekkür ediyorum.

 

S.S. ( Danışan )

Psikolojik yardım alma konusunda sürekli kaygılarım vardı, hem ihtiyacım vardı hem de karşımdakine ne kadar güvenebilirim, beni anlar mı? Beni yargılar mı gibi düşüncelere sahiptim. Ancak Merve hanım bu kaygılarımın yersiz olduğunu ilk seansta hissettirdi ve o güveni sağladı. Anlaşılmak, yaşadığım sorunlara farklı pencereden bakıp çözüm bulabilmek çok güzel bir duygu. Güler yüzü, içtenliği ve destekleri için Merve hanıma çok teşekkür ederim, onun desteği ile artık çok daha iyiyim.

 

İ… K… ( Danışan )

İzmirde psikolog ararken bir doktor vasıtasıyla Yankı Psikolojiye ulaştık. Terapi bana çok iyi geldi, çok memnunum ve şuan baya bir yol kat ettik. 6 seans gördüm. Hiçbir olumsuzluk hissetmedim. Terapiye başladığımdan beri her çıkışımda kendimi daha iyi hissettim. Psikoloğumla sürekli iletişim halindeyiz, her sıkıntımda sorunum olduğunda rahatlıkla anlatabiliyorum. Çok ilgili, çok hanımefendi, çok naif, çok güleç biri. Sorun yaşayan herkese Psikolog Merve hanımı öneriyorum.

 

Sedef A.

2 yılı geçen bir süredir uğraştığım vajinismus sorunumu Merve hanım beklediğimizden çok daha kısa bir sürede çözdü kendisine minnetimi buradan da ifade etmek istiyorum. Asla çözülemeyeceğini ve imkansız olarak düşündüğüm olayın aslında beynimde bittiğini öğrendim. Merve hanım yakın bir dostum gibiydi bu süreçte, ben zorluklardan bahsetsem de o hep beni destekledi ve rahatlattı. Kendime inanmamı, güvenmemi ve cesaretli olmamı sağladı. Neden böyle bir durumu yaşarken, sıkıntı çekerken ve mutsuzken bu kadar beklediğimi anlamıyorum şu an. Merve hanım sayesinde bu süreci atlattım ona ne kadar teşekkür etsem az kalır.

 

Selim ( Danışan )

Ben Almanyada yaşıyorum, dinlenebilmek ve tatil yapabilmek için İzmire geldim. Son dönemlerde kendimi pek iyi hissetmediğim için bir uzman arayışına girdim. Sürekli stres, kaygı, takıntı gibi sorunlar yaşıyorum yaşadığım kötü olaylar sürekli aklıma geliyor geceleri uyuyamıyordum. Böyle durumlarda insan gideceği kişinin işinde profesyonel, deneyimli olmasını kısaca en iyisi olmasını istiyor. Araştırmalarım sonucunda psikolog Merve hanımı buldum. Yaklaşık 7 seans sonra çok yol katettik. Ufkum açıldı, içim ferahladı. Hiç kimse sizi sizden daha çok önemseyemez, o yüzden bir sorununuz varsa kesinlikle psikolojik destek alıp sorunlarınızdan bir an önce kurtulmanızı öneririm. Bu konuda Merve Hanım benim için iyi bir seçimdi. Allah razı olsun. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

 

Z.. D.. ( Danışan )

Covid salgınından sonra psikolojim ciddi anlamda çok bozuldu. Nefes almakta güçlük çekiyordum, kalbim çok hızlı atıyordu, boğazımda sürekli bir rahatsızlık hissi vardı, çok fazla terliyordum uyku düzenim kalmamıştı. Virüs mü kaptım acaba diye sürekli endişe içindeydim. Gittiğim doktorlar herhangi bir rahatsızlığımın olmadığını söylüyorlardı. Ama yine de rahat edemiyordum. içimde sürekli bir sıkıntı vardı daha sonra psikolog aramaya başladım. Tesadüfen psikolog merve hanımla karşılaştım, yorumlarını okudum bu kadar insan fayda gördüyse belki bana da iyi gelir diyerek Yankı Psikolojiyi aradım randevu aldım ve görüşmelere başladık, 7 seansta bu sorunlarımın birçoğundan kurtuldum Merve hanım bana ilaç gibi geldi. Normal hayatıma geri dönebildim. İyileştikten sonra ben de burada yorumları okuyan merak eden insanlara yardımcı olmak istedim. Umarım siz de kısa sürede bu sorunlardan kurtulursunuz. çok sağ olun Merve hanım iyi ki sizi tanımışım.

 

C..S..

Kızım ikinci sınıfa girdi ve pandemi sürecinde, okulunda ve okul öncesi eğitiminde büyük problemlerle karşılaşıyorduk. Merve hanımı tavsiye üzerine bulduk. Kızımız pandemi sürecinde okulundan uzak kalmasının yanı sıra huysuz bir çocuktan daha fazlası olmuştu. Yaklaşık üç aydır Merve hanımdan destek alıyoruz. En değerli varlığımız çocuğumuzun değişimi bizi çok mutlu ediyor. Görüşmelerimiz daha uzun bir süre devam edecek umarım.  Biz artık pek çok şeyi Merve hanıma danışmak istiyoruz. Eşim ve ben kendisine tüm emekleri için çok teşekkür ediyoruz.

 

Hü.. S..

Sorunumuz vajinismustu ve bu sorun bizi sadece cinsel ilişkide değil, hayatımızın her alanında sinir, stres bunalım şeklinde etkiliyordu. Daha önce başka bir danışmanlık merkezine daha gittik bir süre devam ettik ama sonuca varamadık. Açıkçası oradaki psikolog bize bu konuda güven vermedi. İnternetten Merve hanımı gördük yorumlarını okuduk ve yeniden bu sorunumuza şans vermeye karar verdik. Önceki kötü deneyimizden dolayı Merve hanıma da önyargıyı ve temkinli yaklaştık ama ilk seans sonrasında bile farkı anladık. Merve hanım konuya çok hakim, kendine güvenen ve profesyonel biri bu konuda. Süreci bize detaylıca anlattı sorunumuzu dinledi ilgilendi.  Vajinismus serüvenimiz birkaç seans sürdü sadece ve çözüme ulaştı. Bu kadar kısa süreceğini ve kolay olacağını beklemiyorduk. Merve hanıma bu konuda kesinlikle güvenebilirsiniz gönlünüz rahat tercih edebilirsiniz. Biz süreçten çok memnun kaldık evliliğinde bu problemi yaşayan herkese tavsiye ederiz.

 

Merve  H…

Çocuğumun odaklanma sorunu nedeniyle Merve hanıma geldik. Görüşmelere devam ederken esasen yaşadığı odaklanma sorununa ek olarak farklı psikolojik problemleri olduğunun da farkına vardı. Artık çocuğumuz çok daha iyi ve doğal olarak biz de. Merve Hanım gibi başarılı bir psikoloğa denk geldiğimiz için çok şanslıyız. Teşekkürler…

 

Gon.. K… ( Danışan )

38 yaşındayım ve hayatımda ilk kez psikolojik destek aldım Merve hanımdan ilk seanslarda bireysel terapi aldım psikolojik olarak çok kötü bir durumdaydım, kendimi hiç önemsemiyor sağlıklı veya sağlıksız sürekli yemek yiyordum elime ne geçerse onu giyerek iş yerime gidiyordum. Diyet yapmayı bir çok kez denesem de eşimden destek alamamamdan dolayı ilişkim çok kötüye gitmişti. Psikolog Merve hanım beni 1 ay içinde destekleriyle toparladı. Kendimi iyi hissetmeye başladığım dönemde de eşimle birlikte çift terapisi almaya başladık. Bize bazı ödevler verdi birbirimize karşı bizi daha değerli hissettirdi. Yaşadığım problemin çoğunun kendime karşı olan değersiz bakış açımdan kaynaklandığını öğrendim ve psikolog Merve hanım sayesinde bu sorunların hepsini aştık, artık eşimle birbirimize değer veriyor, birbirimize vakit ayırıp çok güzel zaman geçirebiliyoruz Merve hanımın evliliğimize çok büyük katkısı oldu kendisine çok teşekkür ediyoruz.

 

Va… k.. ( Danışan )

10 yıldır süren bir evliliğim var. Ayrıca 2 çocuğum ama evliliğimizin 2. Yılından itibaren ciddi sorunlar yaşamaya başladık. Sürekli kavga ediyorduk. Eşim benimle hiç ilgilenmiyor, sürekli beni aşağılayıp küçük görüyordu. Kendime olan güvenim tamamen bitmişti, sürekli gergin, öfkeli ve mutsuz bir şekilde etrafta dolanıyordum, çocuklarıma da çok sert davranmaya başlamıştım ve en değerli varlıklarımı üzmek kendimi çok daha kötü hissetmeme sebep oldu. Bu nedenle destek almaya karar verdim. Eşim psikoloğa gitmeyi kabul etmediği için ben yalnız gittim. Tek başıma bir şeyi değiştiremem diye düşünüyordum ancak seanslar ilerledikçe ben de değişmeye kendimdeki başladım, kendi hatalarımı fark ettim bunun sebeplerini anladım. Eşimi terapi almaya ikna edemedim ancak ben artık eskisi gibi değilim en azından kendime güvenim var ve sorunlara nasıl yaklaşmam gerektiğini öğrendim, kendi potansiyelimi görebildim. Eşimle ilişkimiz düzelmedi ama tartışmalarımız azaldı ve ben çok daha iyiyim umarım eşim de bir gün Merve hanımla tanışır bende yarattığı değişimi eşimde de yaratır.

 

Derya Dem.. Y.

Vajinismus şikayetiyle Merve hanıma başvurduk. 4 senelik evliyiz ama hiç cinsel ilişkiye girememiştik ta ki Merve hanımla tanışana kadar. Merve hanım düşündüğümüzden çok ilgilendi çok şey öğretti ve yardımcı oldu bize.  4 senede yapamadığımızı azıcık bir zamanda yapmamızı sağladı. Tek pişmanlığımız bu kadar süre beklemiş olmamız. Bizim gibi vajinismus sorunu yaşayanlar varsa kesinlikle hiç beklemesin zaman kaybetmesin ve Merve hanımdan randevu alsın. Her şey için kendisine çok teşekkür ederiz.

 

B.M

Merve Hanımla birlikte kısa sürede çok mesafe kat ettik. Üniversite diplomamı yeni alan birisi olarak içine düştüğüm boşluk, işsizlik stresi ve kaygısı ile başa çıkamıyordum. Önümdeki süreç için kendime doğru bir kariyer hedefi seçmemde, neyi gerçek anlamda istediğimi fark etmemde çok yardımı oldu ve bana rehberlik etti. Eyer ki siz de bu doğrultuda kişisel problemler yaşıyor, boşluktaymış gibi bir hisse kapılıyor, ilerisi için kendinize bir hedef belirleyip bir yol çizmeye çalışıyorsanız. Merve Hanım size nasıl bir yol izleyeceğiniz, süreci nasıl ele almanız gerektiği konularında ve daha birçok konuda canı gönülden yardım edecektir. Çok samimi, profesyonel ve ilgili bir hanımefendi ve yüksek pozitif enerjiye sahip. Hiç kuşkusuz tavsiye ediyorum.

 

Tu… S…

Ergenlik döneminde kızımla iletişimimiz iyice kötüleşti ve neredeyse kopmuştu. Kızımla aslında çocukluğundan beri sorunlar yaşardık ama ergenliğinin başlamasıyla birlikte hiç anlaşamamaya başladık. Bu durum bir anne olarak benim için dayanılmaz bir hal almıştı ve eşimle birlikte destek almamız gerektiğine karar verdik. İnternetteki araştırmalarım sonucunda Yankı Psikolojiyi seçtim ve yolumuz Merve hanımla kesişti. Seanslara başladığımızda Merve Hanım anne baba olarak hem bizimle hem de kızımızla ayrı ayrı görüşmeler yaptı, aile olarak bize ilişki biçimimizi düzenleyici tavsiyeler verdi, kızım için de düzenini sağlayıcı önerilerde bulundu. En önemlisi de ebeveyn olarak davranışlarımızı ve bakış açımızı geliştirmemizi sağladı. Kriz anlarında uygulayabileceğimiz destekleyici çözümler sundu. Kızım şimdi bizimle iletişim kurma konusunda çok daha iyi ve hevesli. Merve hanım sayesinde birbirimizle olan paylaşımlarımız ve aile olarak sorunlarla baş etme becerimiz arttı. Tüm uğraşları için kendisine çok teşekkür ederiz.

 

Seyfi bey

4 yaşında bir çocuğum var ve çocuğuma çok aşırı derece bağımlı olan bir babaydım, Merve Hanım’ı tanıyana kadar. Kendimce iyi niyetle döşediğim cehennem taşlarını göremiyormuşum. Merve hanım kızımdan önce benim gelişmemi sağladı ve kendimi kontrole almaya başladım. Her şeye tamamcı olan bir baba olmamın kızımın üzerindeki olumsuz etkilerini aslında görebiliyordum ama ben bunları kızım da görsün istiyordum. Kızımla yapılan oyun terapisi sonucunda kızım sanki dünyanın en pozitif çocuğuna dönüştü karımla inanamadık çok mutlu olduk. Ailecek Merve hanıma çok teşekkür ederiz ?

 

Nu.. S.

Sorunumun vajinismus olduğunu internet araştırmalarım sonunda öğrendim. 3 yıllık evliyim gitmediğimiz doktor hoca hastane kalmamıştı. Ertelemekten sıkılmıştım. Merve hanımın sitesindeki yorumları okudum randevu aldık. Olur mu olmaz mı düşüncesiyle randevuya gittik. Merve hanım program yaptı bize. Ödevler verdi ona güvenmemizi söyledi. Güleryüzlü anlatımı için teşekkür ederim. Vajinismusu çözüme ulaştırdı. Bu sorunu olan herkese tavsiye ederim.

 

Ram… Kar…

Kızımın sınav kaygısından dolayı Merve hanıma başvurduk. Çok iyi neticeler alınca şu an ailece danışmanımız olarak Merve hanımdan destek alıyoruz. Çocuklarımızın başarısında mühim etkisiyle gönlümüze taht kurdu. Allah sizden razı olsun iyi ki varsınız.

 

R… T… ( Danışan )

Sevgili Psikolog Merve hanım sayesinde ailemizdeki iletişim sorunlarımız bitti. Toplumda daha iyi ve rahat bir hayat yaşamak için gerekli davranış biçimleri kazandık yetişkin bireyler olmamıza rağmen kişisel gelişmimizde farkındalığımız çok arttı. Kendimizi daha iyi ifade edebilmeye başladık. Tüm emekleri için psikolog Merve hanıma çok teşekkür ederiz. Güvenilir, empati yeteneği yüksek, samimi ve size huzur veren karakteriyle size kendinizi rahatlıkla ifade edebilme olanağı tanıyor. Merve hanım sayesinde kendimize kattıklarımız sayesinde çok geçmeden yaşamımızdaki değişimi hissettik ve her geçen gün bunu daha çok hissediyoruz. Kendisine ve Yankı psikoloji çalışanlarına tekrardan teşekkürlerimi iletiyorum.

 

Ceylin A. ( Danışan )

Eşimin ve psikiyatristimin yönlendirmesiyle Merve Hanıma geldik. Evliliğimi ve yaşamımı büyük ölçüde sekteye uğratan OKB rahatsızlığım vardı. Kendisine geldiğim ilk seansta ellerimi defalarca kez yıkamaktan yara içindeydi. Gün içinde yaptığım tek aktivite sabah akşam temizlik yapmaktı. Yeni evli olmamıza rağmen eşimin kıyafetleri ya pis ise korkusu yaşşıyordum asla kabul edemiyordum. Eşimle cinsel ilişkiye girmek bile bana pis bir eylem gibi geliyordu. Şu an arkama dönüp baktığımda yaşam standardım eksilerdeyken 8-9 a yükseldi. Terapi sürecinde bakış açımı değiştirerek bana çok yardımcı oldu. Psikolog hanıma çok teşekkür ediyorum.

 

Z.B

4 yaşındaki kızıma yeni bir kardeş geldikten sonra davranışları değişmeye başladı. Kardeşinin eşyalarına zarar verip çöpe atıyor, babasıyla uyumakta diretiyor ve hırçın davranışlar gösteriyordu. Bu nedenle profesyonel bir yardım alma kararına vardık. Yankı Psikoloji ailesiyle ve Merve hanımla bu şekilde tanıştık. Kısa bir zamandır kızıma oyun terapisi uygulanıyor. Kızımda bu kadar gelişme olduğunu gördüğümüz için ebeveynleri olarak çok mutlu olduk bu yüzden Merve hanıma çok teşekkür ediyoruz.

 

Bengisu O.

Eşimle bir buçuk yıldır evliyiz ve 1 buçuk yıldır hiç cinsel ilişkiye girememiştik açıkçası sorunumuzun vajinismus olduğunu bile bilmiyorduk. Hastanelere gittik sonuç alamadık internetten araştırmaya başladık ve Merve hanımı gördük. Yorumları okuduk bu kadar çabuk ve kolay sonuç alınabileceğine inanmadık ama şans vermek ve denemek istedik. Süreç tahminimizden kolay oldu ve kısa sürdü. Merve hanım sizi anlayan sorunun kaynağını gören size şefkatle yaklaşan biri. Ayrıca vajinismus konusunda son derece bilgili ve profesyonel. İyi ki Merve hanımı bulmuşuz hayatımızı değiştirdi kendisini çok seviyoruz.

 

H.. L..

Kendisi ile yakın zamanda çok yol katettik. Üniversiteden yeni mezun olan birisi olarak düştüğüm boşluğun işsizlik stresinin üstesinden gelemiyordum. İlerisi için kendime doğru bir hedef belirlemem neyi gerçekten istediğimi fark etmemde büyük yardımı oldu rehberlik etti. Sizde bu yönde kişisel sorunlar yaşıyor, boşlukta olduğunuzu hissediyor ve ilerisi için sizi kendinize hedef belirleyecek bir yol arıyorsanız. Buse Hanım bu konuda size, nasıl yol alacağınız süreci nasıl yöneteceğiniz hakkında ve daha bir çok konuda size büyük bir içtenlikle yardımcı olacaktır. Kendisi oldukça samimi, profesyonel ve ilgili. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

S……  ( Danışan )

Merhaba öncelikle bu yorumumun çok gecikmiş bir minnet yazısı olduğunu söylemek istiyorum. Kronik depresyondaydım ancak farkında olmayarak, Merve Hanıma tamamen eşim ile ilgili problemlerim olduğu için gittim. Evliliğimle ilgili bir problemim vardı ama sorsanız neyin var diye, söyleyecek cevabım da yoktu. Bilmiyorum, bir şeyler çok yanlış gidiyor, hiç mutlu değilim ama sorun ne bilmiyorum anlayamıyorum, hayattan zevk alamıyorum, artık yaşamak istemiyorum, şu hayat ne zaman bitecek, vs.vs. Defalarca kez ölmek istedim bunun için dua ettim. Hem de bunlar 4 5 ay değil 8 yıldır süren bir ruh haliydi. Yardım almayı denedim. Merve hanımdan önce iki farklı psikoloğa daha gitmiştim. Psikolog Merve hanımın farkı öncelikle uyguladığı terapi yöntemleri ve deneyimi daha sonra tabi ki, samimi ve güler yüzlü olmasıydı psikoloğumu Yankı psikolojinin internet sitesinde görüp kendisine ulaştım. Başlangıçta ilk seansta bana nasıl bir yöntem izleyeceğimizi anlattı beraber bir yol haritası çizdik. Ben her seans bir önceki seansta ne konuştuğumuzu unutsam da Merve hanım unutmayarak bana konuştuklarımızı tekrardan hatırlatıp anlattı. Bu kadar ilgili bir psikolojik danışmanım olacağını sanmıyordum. Merve hanımla problemimi kısa bir sürede birlikte aştık. Hiç düzelme ihtimali olmayan, artık kişiliğim haline geldiğini düşünmeye başladığım ruh halim değişiyordu. Seanslarda düşünme problemlerini konuştuk ve üzerinden 1 yılı aşkın süre geçmesine rağmen hala hayatımda rahatça uygulayabildiğim yöntemler öğrendim. Merve hanımın kullandığı terapi yöntemleri kesinlikle işe yarıyor.  Bilişsel terapinin depresyona çok kısa zamanda yanıt veren bir yöntem olduğunu düşünüyorum. Şükranla ve mutlulukla söylüyorum ki artık depresif değilim. Artık sağlıklı ve mutlu bir yetişkin ve anneyim. Bu süreçte anladım ki depresyon bir kişilik özelliği değil hiç kimse bu sorunla hayatını devam ettirmeye mecbur değil. Biraz çaba ile biraz emek sarfederek yaşama sevincinizi tekrar kazanabilirsiniz. Merve hanıma emeği, sabrı ve ilgisi için binlerce kez teşekkür ederim.

 

Y.. c..

Merhaba, Oğlum 3 aydır gece odasında tek başına yatamıyordu. Daha öncesinde böyle bir sorunumuz olmamıştı hiç. Oğlum korktuğunu söylüyordu ben de yanında o uyuyana kadar kalıyordum ama oğlum uyuduktan 1-2 saat sonra tekrar uyanıyor ve hemen beni çağırıyordu. Bazı zamanlar babasıyla yatması için ikna etmeye çalışıyordum ama babasıyla yatmak istemiyordu. Arkadaşımın Merve Hanımı tavsiye etmesi üzerine, oğlum oyun terapisine başladı. Merve hanım çok sıcakkanlı ve özverili bir psikolog. Ne yapmak istediğini bilen ve kafasında planladığını uygulayabilen bir uzman. Kesinlikle tavsiye ederim.

 

G…….   ( Danışan )

Psikolog Merve hanıma gerçekten çok ama çok teşekkürler. En dibe çöktüğüm zamanda kendisinden destek aldım. Hayatımda her şey altüst olmuştu, tüm sorunların sebebi olarak kendimi görüyordum. Değersiz, yetersiz, başarısız her türlü olumsuzluğa sahiptim ve bunun sorumlusunun ben olduğumdan hiç şüphem yoktu. Ama Merve hanım Düşüncelerimi Bilişsel davranışçı terapi yöntemi ile tek tek inceleyip değiştirmeme yardımcı oldu. Aslında işi çok zordu ben kendimi suçlamayı asla bırakmadım ama o sabırla bunun öyle olmadığını görmemi sağladı. İyi ki İzmir’ in en iyi psikoloğu Merve hanımla tanıştım ve ondan destek aldım:) Sizde kendinizi çıkmazda hissediyorsanız sorunlarınızla baş edemiyorsanız mutlaka bir yardım alın..

 

T…. ( Danışan )

Merve hanımla seanslara başlamadan önce çok defa İzmir’ de psikolog denemiş, kısa vadeli sonuç almış ardından tekrar tekrar aynı sorunların içinde dönüp durduğumu anlamış, ardından sırf çözüm bulabilmek için gidip psikolojik araştırmalar yapıp kitaplar okumuş fakat yine de bu terapotik ilişkiyi beraber sürdürebileceği bir psikolog bulamamış bir kişiyim. Merve hanımla çalışmaya başladık, kendime Merve hanımla da başaramazsak kabullenip artık iyileşmek için daha fazla çabalamayacağım demiştim fakat süreç dâhilinde Merve hanım ilk olarak bilgisi ve insani tutumu bütün ön yargılarımı bertaraf etti, ardından ara vermeksizin yüz yüze ve online görüşmelerle içinde olduğumuz o döngünün farkına vardırdı ve o döngüden meydana gelebilecek kişisel değişimi gerçekleştirmeme destek oldu. Ne şekilde mi yardımcı oldu? Bana göre mesleki bilgi bütün psikologlarda vardı fakat Merve hanım bu bilgisini insancıl tarafıyla bütünleştirip seans odasına getiriyordu; ne söylersem söyleyeyim ne yüz ifadesinde ne de mimiklerinde hiçbir zaman eleştiri olmayışıyla, ihtiyaçlarımı ben dile getirmeden ön görüşüyle dahası bazen anlattığımı ben dahi hatırlamazken aylar öncesinde dile getirdiğim bir konuyla şimdi söylediğim bir olayın ilişkisini kuracak ölçüde dikkatli dinlemesi ile ve üstüne sayamayacağım kadar pek çok durumla bana yardımcı oldu. Artık bilinçaltımın güdülemeleri veya aile yönlendirmesi ile değil de bütün bunlardan temizlenmiş benliğime uygun yaşıyorum. Kendim olabilme hürriyetine sahip olduğum için mutluyum. Bendeki değişimi fark eden, hisseden, soran birçok arkadaşım Merve hanımla görüşmeye başladılar. Kendim için gerçekleştirdiğim en değerli yatırımdı. Bu süreci deneyimlemenizi; aynı bir arkeolog misali her görüşmede kendinizi ortaya çıkarmanın ve bir mimar misali kendinizi inşa etmenizin zevkini tatmanızı tavsiye ederim.

 

Tuğçe P.

Bir yılı aşkın süredir hem eşimle hem de bireysel olarak vajinismus sorunum için denemeler yapıyorduk ama kayda değer bir sonuca ulaşamadık maalesef. İnternetten güvenebileceğimiz bir yer aradık ve yorumları okuyarak Merve hanımı tercih ettik. Pek de umudumuz olmadan geldiğimiz yerden az bir süre içinde çözüme ulaşmış olarak ayrıldık. Hala inanamıyoruz Merve hanım süpersiniz. İyi ki sizi tercih etmişim şiddetle tavsiye ederim.

 

e…….

13 yaşındaki kızım fazlasıyla sınav kaygısı içindeydi ve okuldaki rehberlik öğretmeni psikolog desteği almasını önerdi. Böylece yaptığım araştırmalar sonucunda Merve Hanım’dan destek almaya karar verdik. Kızım genelde herkesle kolay kolay iletişim kuramaz ama daha ilk seanstan mutlu olarak çıkması bizi çok şaşırttı. Seanslara devam ettik tabi ki ve sonrasında evdeki davranışlarında da olumlu dönüşümleri görmeye başladık. Aslında sadece evde değil, gittiği kurstaki hocası tarafından da kızımın olumlu değişimi dikkatini çekti ve hocasından da bunları duymak bizi çok mutlu etti. Kısacası Merve hanımın ergen dilini çok iyi anladığını düşünüyoruz ve kendisi tavsiyeleriyle çok kısa sürede gözle görülecek değişikliği sağlayabilen bir psikolog bizce. İyiki yollarımız kesişmiş, gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz.

 

Ece M. ( Danışan )

İzmir’ de çift terapisi için psikolog ararken Merve hanımı buldum. Yaklaşık olarak 9-10 seans terapi aldık. Gönül rahatlığıyla diyebilirim ki ailemizi ve çocuğumuzun geleceğini kurtardı. Çok uzun süredir eşimle iletişim problemimiz vardı terapilerden sonra eşimle birbirimizle konuşur ve birbirimizi dinler olduk. Psikolog Merve hanım dinamik, enerjik ve işinde gerçekten çok başarılı, ayrıca sürekli kendini geliştiren bir psikolog. Merve hanım tavsiyeden daha çok bizim birbirimize söylemeye çekindiğimiz konuları bulup, yüz yüze konuşmamızı sağladı. Kesinlikle güvenilir birisi kişinin sıkıntısını, derdini, acılarını ve neler hissedebileceğini anlayabilen empati yeteneği çok yüksek bir psikolog biz kendisinden çok memnun kaldık. Kendisine ve Yankı Psikoloji çalışanlarına teşekkürlerimi iletiyorum.

 

o…  ( Danışan )

Çocuğumda sigara dumanının sebep olduğu hastalık teşhisi konuldu ve ben de destek alıp sigara bağımlılığımdan kurtulmaya karar verdim. Merve Hanım ile çok mesafe kat ettik tabi bu mesafeleri kat etmek için sizin de çaba sarf etmeniz gerekiyor. Psikolog Merve hanımın desteği sayesinde bu süreç düşündüğümden daha kolay oldu. Sigara bağımlılığından tamamıyla kurtuldum. İyi ki varsınız teşekkürler.

 

ırmak  t.

Çocuğumuzun hayvan fobisi vardı. Hayvanlardan çok ürküyordu ve dışarıda dolaşmak bile bizim için problem olmaya başlamıştı. Merve hanıma danışmak için başvurduk ve bize birçok öneride bulundu. Çocuğumla görüşmeler gerçekleştirdi ve şimdi minik bir kedi aldık evimize ailemizin bir parçası oldu.  Birlikte çok iyi vakit geçiriyorlar. İlgisi ve desteği için psikolog hanıma çok teşekkür ederiz.

 

Murat

15 aylık evliliğimiz sürekli vajinismus sorunundan dolayı kötüleşiyordu. Kavga ediyorduk sinirleniyorduk birbirimize karşı anlayışımız ve sevgimiz azalmaya başlamıştı. Eşimin bu sorunu evliliğimizi yıpratıyordu ve eşime artık bu sorunu çözmemiz gerektiğini söyledim. Destek almaya karar verdik internet araştırmalarımız sonucunda Merve hanımı tercih ettik. Sağolsun Merve hanım sorunumuzu çok kısa bir sürede çözdü. Böyle sorunları olan varsa hiç beklemeden Merve hanımla tanışmalı kesinlikle. Teşekkür ederiz Merve hanım.

 

Selda B.  ( Danışan )

Pandemi nedeni ile yeni ortaya çıkan sosyal fobiye sahiptim. Bana Psk. Merve hanımı önerdiler. Görüşmelerin ardından kendimi çok daha iyi hissettim ve keyif veren bir sohbet gibi süren seansın ardından da danışmanlık aldığınızın farkında bile olmuyorsunuz. Güler yüzü ve bana gösterdiği yardımları için kendisine çok teşekkür ederim.

 

Banu S.

Merve hanıma danışma nedenim eşimle boşanmamızın ardından oğlumda meydana gelebilecek bir travma kaygısıydı. Merve hanıma bu kaygı eşliğinde gittim, kendisi Maşallah alanında başarılı, çok güler yüzlü ve ilgili birisi. Boşanma dönemini ve sonrasındaki süreci oğlum için olabilecek en sağlıklı şekilde atlattık. Oğluma oyun terapisi gerçekleştirdi. Boşanma ve sonrasındaki süreç oğlum için mümkün olan en iyi şekilde atlatıldı. Güler yüzü sayesinde kendimizi hep rahat hissettik. Teşekkür ederiz.

 

U.M    ( Danışan )

Merve hanıma depresyon teşhisi nedeniyle ile gittim. İçinden çıkılması çok güç bir dönemin içindeydim. Toparlanmak için çok çaba sarf ettim ve psikolojik danışmanlık bana o kadar iyi geldi ki öncesinde niçin gitmediğimi kendime sordum yardımınıza minnettarım.

 

Selin U.

Vajinismus sorunum vardı ve araştırmalarım sonucu Merve hanımı buldum. Bu sorun hayatımı çok fazla etkilemese de eşimi mutlu edemediğimi düşünüyordum yüzeysel ilişki yeterli gelmiyordu. Kesin çözüm garantili Yankı Psikoloji yorumlarını okudum ve çok etkilendim. Merve hanımla çok kısa bir sürede sorunum çözüldü gerçekten Merve hanıma ve Yankı psikolojiye güvenebilirsiniz herkese tavsiye ederim. Çok teşekkür ederim Merve hanım.

Bize Ulaşın

Randevu & Bilgi & Destek için bize Whatsapp üzerinden yazabilir veya direkt arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz. Randevusuz seans verilmemektedir.

 

ŞUBELERİMİZ: 

 

İZMİR ---> 0 551 964 05 07

 

ANTALYA ---> 0 551 628 27 63