Yetişkin Bireysel Psikolojik Danışmanlık

  İnsanlar yoğun yaşam döngüsü içinde duygusal fiziksel ve ruhsal açıdan birçok olay ve durum yaşarlar. Bunlar bazen kişinin kendi içinde yaşadığı, kendi kendine mücadele ettiği sorunlar olabilirken bazen de ikili ilişkilerde, iş arkadaşlarıyla, aile bireyleriyle ya da sosyal hayattaki diğer insanlarla yaşadığı sorunlar olabilir. Bu sorunlarla baş etmek ve üstesinden gelmek mümkün olmadığında profesyonel yardım alarak bu sorunları çözüme kavuşturma çabası içine girmesi birey için en sağlıklı yöntemdir.

İnsanlar için psikolojik problemler, fizyolojik sorunlar kadar önemli ve öncelikli değildir ancak psikolojik sorunlar kişinin fizyolojik sağlığının bozulmasında da baş faktörlerdendir. Bu nedenle bireysel danışmanlık almak hem ruhsal hem de fizyolojik açıdan çok önemlidir.

Bireysel psikolojik danışmanlık yardımı, alanında uzman psikologlar tarafınca sağlanır. Süreç kişinin ihtiyaçlarına, beklentilerine ve aşmak istediği sorunların önceliğine göre planlanır. Bu sorunların nasıl aşılabileceği, hedeflerin gerçekçiliği seans esnasında oluşturulur.

Psikolojik yardım bireyin kendini anlaması, kendini keşfedip tanıması, karar verme aşamasında yaşadığı zorlukları fark edip daha sağlıklı kararlar alabilmesi, duygusal açıdan daha güçlü durabilmesi, hayatıyla ilgili daha gerçekçi hedefler belirleyebilmesi ve hayatı daha anlamlı yaşayabilmesi konularında kişiye destek olur. Farklı bakış açıları ve çözüm yolları keşfetmesine imkân sunar.

İnsanların hemen hemen hepsi ruhsal açıdan daha güçlü olmayı, yaşadığı sorunları aşabilmeyi ister ancak bunun için gerekli adımları atmakta çok istekli davranmaz.  Psikolojik sorunlarımızı tek başımıza aşmamız her zaman mümkün değildir ilk olarak bunu istemek ve bir adım atmak gerekir. Profesyonel yardım alarak ve bu aşamada gereken çabayı göstererek sorunlarımızın üstesinden gelmemiz mümkün olabilir.

Geçmişte kalan ancak etkisi halen devam eden bireyin yaşam döngüsünü etkileyen olumsuz yaşam olayları da bireysel psikolojik danışmanlık almayı gerektirir. Olumsuz yaşam olayları ( ölüm- ayrılık- boşanma- aldatılma-iflas- kaza- hastalık) gibi durumlardır ve bu olaylar kişide derin etkiler bırakan travmatik olaylardır. Bu durumların üstesinden gelebilmek için psikolojik destek almak çok önemlidir.

Bireysel psikolojik danışmanlığın asıl hedefi bireye farkındalık kazandırmak, yaşadığı problemleri daha gerçekçi görmesini sağlamak, bireyin duygusal yönden daha güçlü hale gelmesine yardımcı olarak sorunları çözüme kavuşturmasını sağlamak, bazı durumları da kabullenmesini başararak hayatını daha kaliteli yaşamasını sağlamasına imkan tanımaktır.

Psikolojik destek psikolog / psikolojik danışman tarafından, kişiye ve yaşadığı soruna göre uygun yöntem ve teknikler kullanılarak uygulanır.

Bireysel Psikolojik Destek Konuları

 

Bize Ulaşın

Randevu & Bilgi & Destek için bize Whatsapp üzerinden yazabilir veya direkt arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz. Randevusuz seans verilmemektedir.

 

ŞUBELERİMİZ: 

 

İZMİR ---> 0 551 964 05 07

 

ANTALYA ---> 0 551 628 27 63