Mehmet İşçimen

Psikolojik Danışman

1984 yılı Antakya doğumlu Psk. Dnş. Mehmet İşçimen. Pamukkale Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden başarıyla mezun oldu. 15 yıldır mesleki çalışmalarına devam eden Psk. Danışman Mehmet İşçimen aile - çift psikolojik danışmanlığı,ergen - genç psikolojik danışmanlık, bireysel yetişkin danışmanlığı ve cinsel psikolojik danışmanlık ile yoğun olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Psk. Danışman Mehmet İşçimen kariyeri boyunca psikoloji alanında bir çok önemli eğitimi tamamladı ve bunları başarıyla uyguladı. Aldığı eğitimlerden bazıları;

Almış Olduğu Psikolojik Danışmanlık - Terapi Eğitimleri

• EMDR Terapisi Eğitimi - Davranış Bilimleri Enstitüsü ( Psikolojik sorunların çocukluktaki travmalardan kaynaklandığını düşünen ve bu anıların EMDR yöntemi ile duyarsızlaştırılıp yeniden işleme ile birçok psikolojik sorunun çözümünü sağlayan bir ekol)
• Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ( Prof. Doktor Hakan Türkçapar )
• Hipnoz Eğitimi – Psikoterapi Enstitüsü ( Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ )
• Cinsel Terapi Eğitimi ( Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği - CİSED)
• Aile ve Çift Terapisi Eğitimi
• Bireysel Danışmanlık
• Aile ve Çift Psikolojik Danışmanlık
• Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlık
• Aile Danışmanlığı Eğitimi
• Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Psk. Dnş. Mehmet İşçimen

Danışan yorumları

5.0

E.. …KUF ( Danışan )

Ben 2 ay öncesinde panik atak geçirdim. Sonra bir arkadaşımın aracılığıyla Mehmet beyi buldum. Yani internet ortamından araştırması üzerine. İk seansta hüngür hüngür ağlıyordum. Yasadigim ilk olumsuz ilişkinin izlerinden kurtulamıyordum. Gecmisin düşünceleri beynimi kemiriyordu adeta. Butun ilişkilerimde olumsuzluklar yaşadığım gibi geçmişin takıntısı ve gelecekte yalnız kalma korkusu vardı. Surekli düşünceli ve kaygiliydim.Bir yandan ümitsiz hayattan soğumuş hiçbir şeyden tat almayan uyku problemi yaşayan biriydim. Mehmet beyin nezaketli ılımlı güzel yaklaşımı ve tabiki başarısı ile bu korkularımı aşmaya çalıştım. Seanslarima düzenli gelip kısa sürede bu korkularımı aştım. Hayata bakış açım değişti mehmet bey sayesinde gerçekten çok mükemmel bir terapsit ve psikolog. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyiki tanımışım iyiki gelmişim. Yoksa bu takıntılarım ile yaşamak zorunda kalacaktım. Sekreter hanım da çok kibar ve nezaketli. Yankı danışmanlık merkezine teşekkür ederim ??

 

…. ( Danışan )

Eşim ve ben Mehmet Bey e bu site aracılığı ile ulaştık. Danışma amacımız evliliğimiz ile ilgili sorunlarımızdı. Bu konu ile ilgili kendisi ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Mesleğim, kendine güvenmeyi ve bir hedefe ulaşmak için gerekli olan motivasyonu insanlara empoze etmeyi ön planda tutmaktadır. Buna dayanarak gözlem yeteneğime güvendiğimi söyleyebilirim. Daha ilk tanışmanızda elinizi sıkıca kavrayan, gözünüzün içine bakarak merhaba diyen bir insan Mehmet Bey. Kendisinden alacağınız danışmanlığın tamamen ticari yaklaşımlardan uzak olduğunu söylemek isterim. Kendinden emin, işini bilerek ve severek yapabilmenin güveni içerisinde oldukça açık bir samimiyet göreceksiniz. Tanışmanızı gönülden tavsiye ediyorum.

 

F…. ( Danışan )

Mehmet Bey ile terapiye başladığımdan beri kendimde ciddi anlamda gelişme olduğunu hissediyorum, daha ilk görüşmemizde beni çok iyi anlayıp, beni mutsuz eden durumları kendi kendime tespit edip bunlarla başa çıkabilmeyi öğretti, bu sayede artık kendimi de daha yakından tanıdığımı hissediyorum. Seanslar hem çok öğretici, rahatlatıcı hem de çok eğlenceli geçiyor. Mehmet Bey’in yanında kendimi çok rahat ve de gerçekten kendim gibi hissediyorum. Günlük hayatımda yaşadığım kaygıların eskiye oranla ciddi anlamda azaldığını söyleyebilirim, psikolojik olarak çok daha güçlü olduğumu düşünüyorum. Mehmet Bey hem güleryüzlü, hem de işini çok ciddi yapan, sizin için emek verdiğini hissettiğinizi birisi. Mehmet Beyi bu konuda bir arayış içinde olan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

 

Z.R.  ( Danışan )

Vajinismus sorunu dolayısıyla başvurdum yaşamımı çok olumsuz etkiliyordu.Bu sorunu kendimizin çözemeyeceğini farkedip danışmanlık sürecine başladım yaklaşık olarak 2 buçuk ay süren bir sürecin ardından vajinismus sorunundan tamamen kurtuldum. Yankı psikloloji ailesinin psikoloji alanında çok profesyonel ve güven veren bir ekip olduğunu düşünüyorum süreç çok net ve kararlı bir şekilde yönetildi gerekli yerlerde EMDR uygulaması da başarılı bir şekilde kullanıldı Mehmet İşçimen ve Yankı Psikoloji ailesini daha kaliteli bir yaşam sürmek ve sorunlarından kurtulmak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ederim.

 

A.H

6 aylık evliyim ve eşimin çocukluk arkadaşıyım, evlilik sürecimiz çok güzel ilerliyordu. Kına günüm yaklaştıkça içimi kötü duygular sarmaya başladı, ara sıra ağlıyordum bu durumu evden ayrılıyor oluşuma bağlıyordum. Ama işin özünde durum böyle değildi. Normal yaşamımda çok korkak bir yapım var kan, iğne, ameliyat vs. çok korkuyorum. İlişkimde ilk gece korkusu başlamıştı bile elime de bir çarşaf verilmişti. İlk gece bir deneme gerçekleşti ama başarısız oldu direkt yatıp uyumak istedim. Eşim bu durumu pek normal karşılamadı ancak durumu çok sorgulamadan uyudu. Ertesi gün balayına gittik, ağlamalarla, kızarıp, küsmelerle dolu 3 gün geçirdik ve bu henüz yolun başıydı. İnternette araştırmalarım sonucunda teşhisimi koydum vajinismustum. Eşim bu durumu asla kabullenmek istemedi bu süreçte hep tek başımaydım. 1 ay boyunca hastane hastane gezdik ve hiçbir sonuç alamadık daha sonra özel bir kliniğe 8 seans gittik ve hiç sonuç alamadık bu süreçte 4 ay daha geçmiş oldu eşim de bu durumu süreç içinde kabullendi vajinismus rahatsızlığı hakkında kendisi de bilgi sahibi oldu ancak özel klinikte hiç sonuç alamayınca ikimizde çok ümitsizliğe kapıldık. 1 yıl sonra yoğun araştırmalarım sonucunda Yankı Psikolojiye ulaştım. İkimizde bir hayli ümitsizdik. Mehmet Bey bize ilk önce ümit ışığı oldu, samimiyeti, içtenliği ve vajinismus konusuna olan hakimiyetiyle bize çok güven verdi. Mehmet beyin verdiği tüm ödevleri eşimin desteğiyle bitirerek merdivenin son basamağına adımımızı attık. Final ödevimde de son basamağı da geçtik eşimle cinsel ilişkiyi gerçekleştirdim. Mehmet bey bize inandığınız zaman başaracağız dedi ve gerçekten çok haklıydı hep birlikte inandık hep birlikte başardık. Mehmet Beye ve ekibi Yankı Psikolojiye çok teşekkür ediyorum kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.

Bize Ulaşın

Randevu & Bilgi & Destek için bize Whatsapp üzerinden yazabilir veya direkt arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz. Randevusuz seans verilmemektedir.

 

ŞUBELERİMİZ: 

 

İZMİR ---> 0 551 964 05 07

 

ANTALYA ---> 0 551 628 27 63